Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Pro me byl nejvetsi rozdil v prijemnem a jednoduchem ovladani bazaaru oproti gitu.Hmmm...co by na tohle řekl Bluebear?
mv a b
, tak to je v trapu a musím to říct bazaaru samotnému, což se absolutně neslučuje s tím, že to Just works. Git to dělá sice na pohled divně, ale přijde mi to jako mnohem rozumnější řešení. Já bzr používal, ale teprve git je věc, kterou člověk používá, ani o tom neví a ona prostě funguje. Krom toho je bazaar mnohem pomalejší a to je další těžká rána tomu nestavění se do cesty, jakkoliv to může vypadat malicherně.
mv
verzuje (narozdíl od Gitu a Mercurialu), proto je jeho řešení čisté, elegantní a ideální.
A co se týče pomalosti, tak nevím kdy jste Bazaar naposledy používal, ale výkon (rychlost) se v průběhu vývoje za poslední rok dva mnohonásobně zvýšil (a stále ho v každé nové verzi zlepšují, teď např. zavádí nový formát úložiště, který by měl přinést další zlepšení). Git je ale stále podstatně rychlejší, to je holý fakt, nicméně to se podstatně projeví jedině u monstrózních projektů typu Linuxový kernel apod. U normálních projektů je rozdíl rychlosti mezi Bazaarem a Gitem prakticky irelevantní.
Szilveszter made a first proof-of-concept during the sprint in Amsterdam in 2007 using file type handlers.A na webu Olive:
The first public release of Olive was on August 22, 2006.Přičemž dál se pak dočtu něco o instalaci v příkazové řádce, poštovní konference existuje od září 2007 a podobně. Naproti tomu nástroje pro Subversion už tu jsou nějakou dobu, mají větší uživatelskou základnu, … Já vím, že lidi mají sklon na takové argumenty smrkat, jenže v praxi se na nich docela často láme chleba. Subversion je zkrátka jeden z těch dospělejších verzovacích systémů a je to na něm vidět. To je všechno, co jsem chtěl říct.
Tiskni
Sdílej: