Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Pro me byl nejvetsi rozdil v prijemnem a jednoduchem ovladani bazaaru oproti gitu.Hmmm...co by na tohle řekl Bluebear?
mv a b
, tak to je v trapu a musím to říct bazaaru samotnému, což se absolutně neslučuje s tím, že to Just works. Git to dělá sice na pohled divně, ale přijde mi to jako mnohem rozumnější řešení. Já bzr používal, ale teprve git je věc, kterou člověk používá, ani o tom neví a ona prostě funguje. Krom toho je bazaar mnohem pomalejší a to je další těžká rána tomu nestavění se do cesty, jakkoliv to může vypadat malicherně.
mv
verzuje (narozdíl od Gitu a Mercurialu), proto je jeho řešení čisté, elegantní a ideální.
A co se týče pomalosti, tak nevím kdy jste Bazaar naposledy používal, ale výkon (rychlost) se v průběhu vývoje za poslední rok dva mnohonásobně zvýšil (a stále ho v každé nové verzi zlepšují, teď např. zavádí nový formát úložiště, který by měl přinést další zlepšení). Git je ale stále podstatně rychlejší, to je holý fakt, nicméně to se podstatně projeví jedině u monstrózních projektů typu Linuxový kernel apod. U normálních projektů je rozdíl rychlosti mezi Bazaarem a Gitem prakticky irelevantní.
Szilveszter made a first proof-of-concept during the sprint in Amsterdam in 2007 using file type handlers.A na webu Olive:
The first public release of Olive was on August 22, 2006.Přičemž dál se pak dočtu něco o instalaci v příkazové řádce, poštovní konference existuje od září 2007 a podobně. Naproti tomu nástroje pro Subversion už tu jsou nějakou dobu, mají větší uživatelskou základnu, … Já vím, že lidi mají sklon na takové argumenty smrkat, jenže v praxi se na nich docela často láme chleba. Subversion je zkrátka jeden z těch dospělejších verzovacích systémů a je to na něm vidět. To je všechno, co jsem chtěl říct.
Tiskni
Sdílej: