Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Podpora bezztrátového kodeku OGG FLAC v hardware/software není příliš dobrá a proto vznikl virtuální filesystém MP3FS. Tento filesystém založený na FUSE transparentně konvertuje OGG FLAC soubory v připojeném adresáři do formátu MP3. Podrobnosti o něm a jeho používání naleznete na Linux.com.
Tiskni
Sdílej:
Co je na tom tak hroznyho? Vzdyt jde o transparentni prevod tak to nijak nevadi. Proste tam soupnes kapku vyssi bitrate.
A stejne nechapu k cemu pouzivat promenny bitrate u mp3, tolik to zas nepomaha, a rekl bych, ze malokoho trapi velikost souboru pri dnesnich velkych discich, takze proc nepouzit maximalni konstantni bitrate? Popravde kdyz delam vlastni rip tak nejdu pod 300kbit/s u ogg, ackoli to uz je extrem.
A stejne nechapu k cemu pouzivat promenny bitrate u mp3, tolik to zas nepomaha,Je to rychlejší a výsledek je kvalitnější...
Popravde kdyz delam vlastni rip tak nejdu pod 300kbit/s u ogg, ackoli to uz je extrem.OT: nechávaje stranou pochybnosti o soudnosti tohoto postupu, doporučil bych poohlédnout se např. po FLACu, u většiny věcí již bude rozdíl ve výsledné bitrate zanedbatelný ...
for i in *.ogg; do oggdec -o - "$i" | lame -b 128 - "${i%ogg}mp3"; done
-b 128
? Spíš --preset standard
.
for
naprosto v pořádku. Právě takhle se for
má používat.
Toto opravdu není bezpečné. Mlčeti zlato, man find.Zlatá slova, kdyby jste se jich tak držel.
wenca@olga:~/test$ cat -- > -l Tady toto je pokusny text. wenca@olga:~/test$ ls -l wenca@olga:~/test$ ls * celkem 1 -rw-r--r-- 1 wenca wenca 27 2006-10-09 16:33 -l wenca@olga:~/test$ for i in *; do cat "$i"; done cat: neznámý přepínač -- l Více informací získáte příkazem `cat --help'. wenca@olga:~/test$ find . -type f -exec cat {} \; Tady toto je pokusny text. wenca@olga:~/test$Expanze hvězdičky u ls i u foru nedělá to, co bylo požadováno, exec naopak funguje dle očekávání.
Expanze hvězdičky u ls i u foru nedělá to, co bylo požadováno,Ale dělá...
find
si dá na začátek ./ for i in *; do cat ./"$i"; donenebo
for i in *; do cat -- "$i"; done
for i in *Žádný limit nemá! K mé velké lítosti odstranili ve verzi 3.0 i limit v
for i in $(ls)což je strašná škoda, protože to umožní psát prasácký kód, ale v
for i in *nikdy žádný limit nebyl! Přestaň tu potit pičoviny.
for
, který není builtin? To by mě zajímalo co to bylo za verzi. Prohledávat changelogy tak moc zpět by asi dalo fušku. Jen jsem zvědavej.
for
built-in snad odjakživa, tak jak to souvisí s Microsoftem?!
for
builtin a bude mít stejnou syntaxi. To bych se vážně rád podíval jak je to uděláno $ cat > -l Tady toto je pokusny text. $ ls -l $ ls -- * -l $ for i in *; do cat -- "$i"; done Tady toto je pokusny text. $ find . -type f -exec cat {} \; Tady toto je pokusny text. $ for i in *; do cat ./"$i"; done Tady toto je pokusny text. $ for i in ./*; do cat "$i"; done Tady toto je pokusny text.Jdi radši kopat příkopy. Počítače fakt nejsou tvůj obor.
--
jsem si nevšiml. Mimochodem, jak by se ta roura udělala v -exec
? A jak by se tam udělala ta substituce "${i%ogg}mp3"
? Mě totiž žádné elegantní řešení nenapadá. Ve tvaru
for i in *.ogg; do oggdec -o - -- "$i" | lame -b 128 -- - "${i%ogg}mp3"; donese tomu asi nedá nic vytknout. Teda nejsem si jist, jestli
oggenc
a lame
správně pochopí to --
. Jinak by taky fungovalo
for i in ./*.ogg; do oggdec -o - "$i" | lame -b 128 - "${i%ogg}mp3"; doneale to je přece jen trochu hack.
oggdec
a lame
je zanedbatelný), ale bude to vždy delší a problému --
nebo vynucení prefixu ./
se rozhodně nevyhnu. Tady není perl žádná výhra, když to jde bashi stručně, rychle a bezpečně.