Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Série ukázek kódu v Pythonu na téma výpočtu faktoriálů jasně ukazuje postupný vývoj programátora v jazyce Python. Znázorněn je jak vývoj samotných schopností programátora, tak i vliv ostatních jazyků od C přes Pascal až po Windows nebo "Enterprise" sektor. gist.github.com/289467.
Tiskni
Sdílej:
Tak tak. Tí dvaja ma dostali najviac, úplne trefné. Enterprise tiež vcelku blízky realite
+1 Ja dokonca, že nič iné v IT zaujímavé nie je
No neviem, to mi vždy pripadalo viac nechutné, než zaujímavé Aj keď za niektoré výtvory klobúk dolu
IMHO o moc lepšie ako ten python. Na tomto zápisku sa dá naučiť vcelku dosť z funkcionálneho programovania A jeho najväčšia prednosť ako možnosť implementácie faktoriálu
Myslím si, že docela zajímavý jazyk může být Disciple -- tedy až se kompilátor dostane do použitelného stavu.
Jenom bych dodal, že F# není zcela nový původní jazyk vymyšlený Microsoftem, nýbrž se jedná v podstatě o kopii již dříve existujícího jazyka Objective Caml (OCaml) vyvíjeného jako open source v rámci akademické sféry.http://www.lupa.cz/zpravicky/microsoft-pripravuje-novy-programovaci-jazyk-f/235310/
jRuby je implementácia, reč bola o jazykoch :-P
Ono sa to pochopiteľne dá zobecniť pomocou ľubovolnej analytickej reálnej funkcie, ktorá spĺňa ten vzťah na kladných číslach (a že ich je...) a následným analytickým rozšírením na komplexnú rovinu. A z hľadiska vlastností tých funkcií existujú aj lepšie voľby než Gamma (ktorá napríklad nie je úplná, ale len meromorfná)
s@kladných číslach@kladných celých číslach@
fact = lambda n: reduce(lambda x, y: x*y, range(1,n+1))