Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.
Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).
Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.
Felix Kaechele sleduje fotbal, ale nemá rád monotónní zvuk vuvuzel. Na pomoc si proto vzal Fedoru s JACKem a zvuk tím filtruje.
Tiskni
Sdílej:
Když si někdo dá do držky před stadionemZmínku o ničem takovém v předchozím komentáři nevidím.
rozbíjeli si (nebo ještě lépe jiným) huby jako tady.
Každopádně se domnívám, že přesné místo bitek nebylo jádrem komentáře.Řekl bych, že právě na tom místě záleží, jestli ti blbci ohrožují i ostatní diváky, nebo ne.
Když si někdo dá do držky před stadionem, tak to ostatním divákům opravdu velmi uškodí.
a ke vsemu hlavne strasne otravna.Já viděl asi deset minut jediného zápasu a pak jsem to zabalil, protože to se nedá. Toto mistrovství mě tedy nezajímá a beru jej jako uzavřené. (Ne že bych z ostatních mistrovství nějak vyšiloval, ale na vybrané zápasy jsem se vždy rád díval.)
No vždyť oni fandí tím troubením. Lepší než kdyby bourali hlediště a rozbíjeli si (nebo ještě lépe jiným) huby jako tady.Ono je rozbíjení hub někde považováno za běžnou součást fandění, nedejbože za evropské kulturní specifikum? Nějak jsem si nevšiml, že by si to myslel třeba takový Blatter.
me ne, me je nejaky ms ve fotbale u ( ; ) 
Už z názvů stadionů se musí normálním lidem chtít blít:
- "Nelson Mandela" (komunistický blázen, snížil životní úroveň obyvatel, africká verze Havla - Mandela ale pravděpodobně neměl zlý úmysl a navíc byl pravděpodobně skutečným disidentem)
- "Peter Mokaba" (náměstek ministra, vyzýval k vraždění Afrikánců)
- "Moses Mabhida" (další významný komunista)
Nesouhlasím s tím co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat.
mimochodem, jak si stoji nasi?Ti velice chytře odhadli otravnost vuvuzel, tak se pro jistotu ani nekvalifikovali a mají klid.