Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na blog.pavlov.net vyšel článek o správě paměti nového Firefoxu 3. Díky omezení fragmentace paměti, rozumnějšímu využití vyrovnávací paměti (která nově po 30 minutách vyprší), novému způsobu udržování obrázků v RAM (nekomprimovaná data se po krátké chvíli, kdy nejsou používány, odstraní) a opravě několika memory leaků, je na tom Firefox 3 mnohem lépe, než starší verze (vizte grafické porovnání s Firefoxem 2.0.0.12 a IE 7).
Tiskni
Sdílej:
Od kdy je nepoužitelnej?Pro mě od doby, co jsem přešel z Windows XP na Gentoo Linux. Na Konqueror se vůbec nehrabe, co se týče mýho stylu práce.
google toolbar mě mrzí, viděl jsem v něm, že mi přišel email...hm, tuhlentu módu nezpracovávat maily v pohodlí mailového klienta, nýbrž v browseru, jsem nikdy nechápal ...
Od kdy je nepoužitelnej?zhruba od té doby, co se přestal jmenovat Phoenix ...
Uživatel Opery jste nebo co?ne, Konqueroru; Operu používá přítulka
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.8.1.12) Gecko/20080213 BonEcho/2.0.0.12
jako ze světa WindowsVšak taky Firefox byl vyvíjen primárně windowsáckými vývojáři pro Windows, takže se není čemu divit. Linux byl až na vedlejší koleji. Ale snad se to s Firefoxem 3 zlepšilo, nevím...