Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Zdrojové kódy GIMPu si odteď můžete stahovat z FTP namísto ze SourceForge. Důvodem odchodu od SF je reklamní politika SF, do které před časem zařadili podstrkování falešných instalátorů se všemožným junkwarem namísto pravých souborů od open source projektů.
Tiskni
Sdílej:
git clone URLEnter a máš to hotové. Dokonca ešte ušetríš jeden príkaz pretože nemusíš rozbaľovať archív.
A pokud budu potřebovat tarball, třeba kvůli buildu RPM, tak je to naopak (přinejmenším) o příkaz víc.Odkaz na tarball ve webovém gitu. Běžně používám.
Co to je ‚odkaz na tarball ve webovém gitu‘?Tohle.
Navíc git nechci. To jsem snad napsal jasně.Nezájem.
Tohle.Error 404? No, to asi lidem fakt hodně pomůže.
Nezájem.A proč mi tedy odpovídáš na dotaz, kde to od začátku píšu?
Error 404? No, to asi lidem fakt hodně pomůže.I přes debilní vlastnost Firefoxu poskytovat neplatné odkazy věřím tomu, že nebyl problém si ten správný odkaz vyseparovat.
A proč mi tedy odpovídáš na dotaz, kde to od začátku píšu?Podívej se lépe, ten komentář nebyl reakcí na žádný tvůj příspěvek.
jsou jako balík dostupné přímo na https://git.gnome.org/browse/gimpA to má být jako něco, z čeho člověk s IQ < 180 pozná, co je ten správný tarball a co s ním má udělat?
normální uživatel snažící se to zkompilovat na MinGW nebo obskurním UnixuJako vtip dobré.
To tady nikdo fakt nedělá na žádném projektu, který používá i někdo jiný než zase jiní programátoři?Spíš ne každý má potřebu hledat problémy tam, kde žádné nejsou.
Jako vtip dobré.OS X je obskurní Unix, a tento problém je zcela reálný a běžný. Tvoje kecy mi ho bohužel nevyřeší.
Spíš ne každý má potřebu hledat problémy tam, kde žádné nejsou.Asi jsi fakt nikdy neviděl normálního uživatele. Předstírání, že nějaký problém neexistuje, ho nevyřeší, takže takové kecy si prosím nech.
Asi jsi fakt nikdy neviděl normálního uživatele.Tak to asi nikdo, že. Ale při sebevolnější definici normálního uživatele do toho nespadá práce integrátora, který kompiluje software na platformách, pro které není připravené nějaká forma balíčku (i kdyby ebuild) a následně řeší, zda v daném prostředí bude software vůbec fungovat a jak případné problémy eliminovat.
Když používáš rovnou git, tak nejsi normální uživatel snažící se to zkompilovat na MinGW nebo obskurním Unixu, který je rád za to, že potřebuje akorát kompilátor, make a nějaké běžné knihovny.
Uživatel, který se snaží gimp kompilovat na MinGW nebo obskurním Unixu, není "normální uživatel". A troufám si tvrdit, že uživatel, který tohle zvládne, zvládne bez problémů i vyextrahovat tarball z gitu, tedy aspoň pokud se z nějakého důvodu nezařekl, že git za žádnou cenu používat nebude.
To tady nikdo fakt nedělá na žádném projektu, který používá i někdo jiný než zase jiní programátoři?Dělá. A dokázal těm, kteří si to chtěli zkompilovat, vnutit
git clone URL
. Ale normální uživatelé to opravdu nebyli, ti nekompilují. Ani z tarballu.