Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Před pár dny vyšla vývojová verze GNOME 3.3.4. Jedná se o nestabilní sestavení určené pro testery a vývojáře. Přináší zajímavou novinku v podobě přepracovaného prohlížeče webových stránek Epiphany. Ten se nově jmenuje "GNOME Web Application", zkráceně "Web", a přináší novou filosofii přepínání záložek. To je založené na obdobném principu jako přepínání oken v GNOME Shellu, viz video.
Tiskni
Sdílej:
Ostatně, když má člověk otevřeno přes deset panelů, tak se ten klasický přepínač (záložky) používá už dost špatně (hodně panelů není vidět vůbec a z těch ostatních je vidět jen ikona a začátek titulku) a přímo si to říká o nějaký jiný způsob přepínání…https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tree-style-tab/ ?
Když mám desítky (někdy možná i ke stovce) otevřených panelů, tak je už celkem jedno, jestli je displej širokoúhlý nebo ne – nehraje to roli a panely se tam tak jako tak na šířku nevejdou.Panely nejsou záložky. Nechápu jak se furt někdo může divit, že prohlížeč žere GB paměti, když má půlku internetu nataženou v paměti (v záložkách — jejich prostředky se neuvolňují aby byly připraveny když si milý uživatel usmyslí kliknout na konkrétní panel). Čistě pro zajímavost: Jedna 4.5Mpix dekomprimovaná fotka z JPEGu žere v paměti cca. 13MB, docela zajímavé když má někdo otevřené album a spoustu jiného balastu v panelech dokola.
K tomu by asi měla sloužit funkce „Skupiny panelů“ ve Firefoxu, ale nějak jsem tomu nepřišel na chuť – připadá mi to duplicitní s okny (resp. zbytečná další úroveň mezi oknem a panelem).K tomu by měla sloužit funkce záložek se složkami. Maximálně se to dá vylepšit tak, že se obsah těch záložek dopředu vyrenderuje (jako u fast-dialu), ale nevidím důvod proč by měly být natažené, vyrenderované a namapované na vertex když třeba celý den nejsou potřeba. Proto také první věc, kterou ruším „Pamatovat si záložky z minula“. Na co zapomenu a co zavřu a už zpátky neotevřu asi nebylo dostatečně důležité k zpracování.
Rychle sice jo, ale když si to vyzkoušíš třeba na téhle diskusi, takže zjistíš, že se stránka stahuje a vykresluje znovu – nepřečtené komentáře zmizí.Tvé tvrzení odporuje mému pozorování. I kvůli tobě jsem to znovu zkusil a nemáš pravdu.
9.0.1+build1-0ubuntu0.11.10.2
– a funguje to, jak jsem psal výše – na Ábíčku se informace o nepřečtených komentářích ztratí. Na většině stránek se ale např. zachová obsah formulářů vyplněný před zavřením (i když se stránka stahovala znovu).