Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Před pár dny vyšla vývojová verze GNOME 3.3.4. Jedná se o nestabilní sestavení určené pro testery a vývojáře. Přináší zajímavou novinku v podobě přepracovaného prohlížeče webových stránek Epiphany. Ten se nově jmenuje "GNOME Web Application", zkráceně "Web", a přináší novou filosofii přepínání záložek. To je založené na obdobném principu jako přepínání oken v GNOME Shellu, viz video.
Tiskni
Sdílej:
Ostatně, když má člověk otevřeno přes deset panelů, tak se ten klasický přepínač (záložky) používá už dost špatně (hodně panelů není vidět vůbec a z těch ostatních je vidět jen ikona a začátek titulku) a přímo si to říká o nějaký jiný způsob přepínání…https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/tree-style-tab/ ?
Když mám desítky (někdy možná i ke stovce) otevřených panelů, tak je už celkem jedno, jestli je displej širokoúhlý nebo ne – nehraje to roli a panely se tam tak jako tak na šířku nevejdou.Panely nejsou záložky. Nechápu jak se furt někdo může divit, že prohlížeč žere GB paměti, když má půlku internetu nataženou v paměti (v záložkách — jejich prostředky se neuvolňují aby byly připraveny když si milý uživatel usmyslí kliknout na konkrétní panel). Čistě pro zajímavost: Jedna 4.5Mpix dekomprimovaná fotka z JPEGu žere v paměti cca. 13MB, docela zajímavé když má někdo otevřené album a spoustu jiného balastu v panelech dokola.
K tomu by asi měla sloužit funkce „Skupiny panelů“ ve Firefoxu, ale nějak jsem tomu nepřišel na chuť – připadá mi to duplicitní s okny (resp. zbytečná další úroveň mezi oknem a panelem).K tomu by měla sloužit funkce záložek se složkami. Maximálně se to dá vylepšit tak, že se obsah těch záložek dopředu vyrenderuje (jako u fast-dialu), ale nevidím důvod proč by měly být natažené, vyrenderované a namapované na vertex když třeba celý den nejsou potřeba. Proto také první věc, kterou ruším „Pamatovat si záložky z minula“. Na co zapomenu a co zavřu a už zpátky neotevřu asi nebylo dostatečně důležité k zpracování.
Rychle sice jo, ale když si to vyzkoušíš třeba na téhle diskusi, takže zjistíš, že se stránka stahuje a vykresluje znovu – nepřečtené komentáře zmizí.Tvé tvrzení odporuje mému pozorování. I kvůli tobě jsem to znovu zkusil a nemáš pravdu.
9.0.1+build1-0ubuntu0.11.10.2
– a funguje to, jak jsem psal výše – na Ábíčku se informace o nepřečtených komentářích ztratí. Na většině stránek se ale např. zachová obsah formulářů vyplněný před zavřením (i když se stránka stahovala znovu).