Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Jan Holešovský na svém blogu oznámil začlenění integrace go-oo.org verze OpenOffice.org a KDE 4. Tato funkce závisí na Qt 4.5 a je třeba ji explicitně povolit, protože prozatím nefunguje autodetekce.
Tiskni
Sdílej:
No možná to ani chápat nemáme, jen si tím někdo předává tajný vzkaz a doufá, že to unikne tajným službám :)
Také bych uvítal rozšíření ...
Mluví se o integraci do desktopu, tj. vzhled a používání třeba nativního file dialogu. Ta se u go-oo.org vylepšila a už umí pracovat s KDE4, musí se ale extra povolit už při překladu aplikace.
Zprávička je hodně zmatená (integrace začlenění je opravdu nesmysl), ale tady jde o vzhled (a file dialog) - tedy co já vím. Go-OOo pro své zobrazení používá prvky desktopu (KDE/Gnome), takže výsledek lépe zapadá do celkového vzezření. Z KDE4 se žádný kód nebral (ani se do něj nedávalo), pouze se portovalo použití widgetů z verze KDE3 na verzi KDE4 (tohle ostatně dělá v současné době spousta projektů).
integrace začlenění je opravdu nesmyslVskutku. Ovšem začlenění integrace je zcela v pořádku.
KDE? Ten nesmysl ještě někdo používá?
No vies - ono to mas tak - ten "nezmysel" pochopia a s plnou spokojnostou pouzivaju jedine jedinci s IQ > 50 a kedze ty do tejto skupiny nepatris tak to mas hold smola tazke - ale neboj mamicka ti vymeni posrate plienocky a vsetko bude v poriadku.
No vies - ono to mas tak - ten "nezmysel" pochopia a s plnou spokojnostou pouzivaju jedine jedinci s IQ > 50... dovolil bych si podotknout, že výše IQ je podmínka nutná, nikoliv ovšem postačující - vzpomenul bych např. nedávné stesky páně Kubečka (o jehož splnění dané podmínky snad nikdo nepochybuje) nad nemožností nastavit si jednu šedou plochu (tudíž nenaplnění spokojenosti, a i o tom pochopení by se myslím dalo polemizovat)
iba cca. 50% linux desktopov...
A další blbeček padající do mého blacklistu. Můžeš si tam povídat s lidmi jako ty. Ti, kteří mají naprosto debilní a irelevantní komentáře.
Ví někdo tady jak na to v Kubuntu? Poradíte? Nebo už je to součástí?
A v jaké verzi go-oo to teda bude? Nebo to tam už je?
Abych řekl pravdu, tak už jsem viděl horší věci.