NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Lucas Murray uveřejnil na svém blogu shrnutí vylepšení okenního a kompozitního manažeru KDE KWin ve verzi 4.2, včetně videoukázek.
Tiskni
Sdílej:
Hmm...
Remove conflicts with fullscreen games by unredirecting them, that is, KWin temporarily disables desktop effects on them.
Bude tohle účinkovat i na jiné fullscreen aplikace, jako třeba na prohlížení prezentací v Okularu? Po přechodu na nový X.org se nemají KDE efekty s NVIDIí ve FS moc rády A spouštět zrovna okular přes qgamex není moc praktické.
Wow, tak to mi opravdu chybělo ke štěstí, aby dokonale zkopírovali funkce (Desktop Cub) z Berylu. Myslím, že by mohli věnovat úsilí jiným věcem, než implementaci efektů, které v praxi používají maximálně tak vývojáři sami. Mohli by myslet víc na uživatele :)
Ale jinak hezké. Bez Present Windows bych asi nemohl žít. To je hodně užitečná funkce.
Ano, efekty jsou fajn. Ale právě Kostka mi přijde jako naprosto zbytečná. Malý průzkum - používá to v praxi (tj. ne na zamachrování) někdo?
Uživatelé myslím víc ocení stabilitu prostředí.
No, v kwinu mi sice kostka nefungovala (naposled, když jsem ji zkoušel) ale v Berylu/Compizu jsem s ní byl spokojen, i když se bez toho dá žít a "exposé" efekt nebo zatemnění neaktivních oken mi přijdou mnohem užitečnější.
To je vec nazoru.
Pokud nekdo umi delat s kwinem, nevidim duvod, proc by se nemel venovat tomu a jit delat treba kdepim.
A zkousis KDE 4.2? 4.1 ti asi moc opravovat nebudou a 4.2 je uz dost jinde.
Nahodil jsem to v patek a od te doby zkousim. Vratil jsem se od slidu zpatky ke kostce (3 plochy, prace, komunikace, bordel), vyzkousel si efekty (bile vanoce aspon na plose), zaparil quake4 (vse funguje jak ma)... Jsem naprosto spokojeny
Stav KDE 4.2 beta 2 (4.1.85) je rovnez super. Prostredi uz je IMHO dost stabilni - nezaznamenal jsem zadny problem, ackoliv si o ne rikam
Co se hlavnich aplkaci tyce nahodil jsem Kaplikace (mail a ostatni) a zkousim je. Driv jsem pouzival OO+FF+TB, ted zkousim Koffice+Konqueror+Kmail ackoliv tomu nejaka ta funkcionalita chybi (predevsim spoluprace s MS formaty a ekvivalent pluginu do FF (Fast Dial!) a TB), svou praci v tom udelam (MS dokumenty stejne neprijimam a adblock v Konqueroru je). Stabilita je, nejlepsi jsou ale o krok dal ve funkcionalite.
Vyborne hodnotim aplikace bezici mimo hlavni vyvoj KDE, hlavne Amarok 2.
Amarok 2 má k předchozí verzi ještě daleko. Nicméně už alespoň přehrává
No já Amarok2 ještě nezprovoznil :( Mám openSuse 11.1, do kterého jsem dal KDE 4.2 beta2 (4.1.85) a Amarok2 mi zaboha nechce zobrazit kolekci. Vyberu adresář s hudbou, všechno schroupe a nezobrazí nic. Amarok 1.4 na tom samém systému pracuje normálně. MP3 mám na readonly NTFS partition, ale když to nevadí 1.4ce, tak snad si dvojka tam nechce nic zapisovat - nebo nevím, kde je chyba, neměl jsem moc času to zkoumat.
Problém by mohl být v MySQL (embeded), která by měla být zkompilovaná se speciálním parametrem, aby toto fungovalo (-fPIC flag
)
Na 64bit je s tím dost problémů ještě teď.
V SVN má už volbu přidat skladbu do fronty a rychlé vyhledávání v playlistu. Správce fronty jsem zatím nenašel.Jinak dalších změn jsme si nevšiml.Doufám že brzo vyjde něco jako Amarok 2.0.0.0.0.1 stěmahle "fíčurama" :)
Amarok 2.0 je pouze začátek(podobně jako to bylo s KDE4.0).
Vim, vim, sám ti říkám. Nestěžuju si a nebrečim. Jenom jsem poznamenal že tyhle funkce už v SVN jsou a nejsme sám kdo bude rád až budou ve stable.