Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Uzavřená diskusní skupina (e-mailová konference) linux-distros je určena k diskusím o bezpečnostních problémech v Linuxu, jež zatím nepronikly na veřejnost. Žádost o členství se veřejně projednává v diskusní skupině oss-security a žadatel musí splňovat několik kritérií. Před dvěma týdny požádal o členství Microsoft. Definitivní verdikt zatím nepadl.
Tiskni
Sdílej:
To verify this, yes, I can vouch for Sasha. He is a long-time kernel developer and has been helping with the stable kernel releases for a few years now, with full write permissions to the stable kernel trees.Jinak se tam MS dostal. Jedina nesouhlasna reakce byla od nejakeho picuse, ktery mel potrebu psat, m$ a tak.
A už je to tady, Microsoft se ještě bude tvářit, že vynalezl Linux, podobně jako spoustu jiných věcí
Mírni slovník. Microsoft přispěl do Linuxu víc než ty i víc než většina tzv. linuxových firem.zkus zapojit mozek jestli ho najdes mozna ti dojde na co reagoval...
O věcech, které se týkají všech se diskutuje v uzavřených diskusích určených jen proFTFYvybranou společnostřešení zneužitelných bezpečnostích problémů, u kterých nechceme, aby se rozkecávaly na veřejnosti.
u kterých nechceme, aby se rozkecávaly na veřejnosti.
V tom je právě ten problém. Microsoft stále je (alespoň na některých trzích) konkurentem GNU/Linuxu a svobodného softwaru obecně. A sdílet citlivé/zneužitelné informace s konkurencí není v tvém zájmu.
V tom je právě ten problém. Microsoft stále je (alespoň na některých trzích) konkurentem GNU/Linuxu a svobodného softwaru obecně. A sdílet citlivé/zneužitelné informace s konkurencí není v tvém zájmu.Na tom listu už jsou před MS i firmy jako Google a Oracle. A koneckonců distra si taky konkurují nazvájem. IMO kdyby někdo z nich zkoušel informace z tohoto ML použít v rámci konkurenčního boje, následoval by hodně velkej shitstorm. A nedává to smysl, když vemeš v úvahu, že se to týká infrastruktury jich všech. Nejsem obecně zastánce MS, ale zrovna tohle bych fakt neřešil. To spíš bych zaměřil pozornost, jestli nedochází k nějakému Extend v rámci WSL2.
Distribuce si sice konkurují mezi sebou, ale pořád je to GNU/Linux a svobodný software. Oracle sice třeba může někam natlačit svoji DB místo PostgreSQL, ale to mi pořád přijde řádově méně nebezpečné než to, co může dělat Microsoft. A že by třeba Oracle poškozoval GNU/Linux, aby prodal více Solarisu, to je taky dost nepravděpodobné (spíš to vypadá, že Solaris už jen tak dožívá a nic moc s ním dělat nechtějí).
Mimochodem MS stále nevrací peníze za nevyužité licence k Windows (když nesouhlasím s EULA) a zároveň téměř nejde koupit počítač v běžném obchodě, aniž by člověk musel platit daň Microsoftu. Změnit tohle jednoznačně je v jeho moci, ale přesto to neudělal. Tak ať si tu nikdo nenalhává, že si ta firma změnila a chová se líp. Nechová – akorát má lepší marketing. A tlačit uživatele k přechodu z proprietárního softwaru do proprietárního cloudu rovněž není žádné zlepšení – naopak je to horší.
V klidu. Toto je teprve jenom fáze Extend. Extinguish přijde až později.