V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Místopředseda ODS JUDr. Pavel Blažek ve svém nominačním projevu označil Internet za "vážnou hrubou hrozbu demokracie". Vadí mu, že jsou noví političtí kandidádi na Internetu očerňováni. Volá po vyvážení svobody slova a ochrany osobnosti.
Tiskni
Sdílej:
Upřímně Blažek mluví, jako kdyby mu hovna od huby odpadávala.Že by si vzal příklad?
:-/
Tohle není vtipné ani pokud to je jako vtip myšleno. Možná tady kde koho naštvu, ale ano, jsem ten blbec co volí ODS...Bohužel takových je ještě obrovská spousta a ne a ne to vymřít...
Vzpomeňte si, prosím vás, když onehdy někoho z anglické královské rodiny královské vyfotili, omlouvám se za to, co teď řeknu - „nahoře bez“, jinak to říct neumím.A hlavně mám z jeho projevu pocit, že je to úplnej debil.
People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.Popřípadně starší verze
When the people fear their government, there is tyranny; when the government fears the people, there is liberty.
Ve své hvězdné kariéře bude i nadále pokračovat Pavel Blažek z Brna, který si svou prostoduchostí získal srdce konzervativních davů a je tak nefalšovaným Forrestem Gumpem české pravicové scény.
PS: Je zajímavé, že u politiků, kteří jsou proti svobodě slova ve jménu ochrany osobnosti, se nakonec často ukáže, že hlavním důvodem byla ochrana jejich vlastní osobnosti ...To mi přijde v pořádku. Mně také jde o ochranu mé vlastní svobody.
Pokud je internet médium, které je schopné zapříčinit vyhození z práce, zničení pověsti atp, pak by měla být odpovídající protiváha v právním systému tomuto problému čelit.Nikoli. Odpovídající protiváha spočívá v tom, že lidé začnou přemýšlet nad informacemi, které se k nim dostávají a budou vyhodnocovat jejich věrohodnost – ne slepě věřit všemu, co je napsané. Např. je velice snadné vyrobit obrázek, na kterém to vypadá, že někdo něco ošklivého řekl. Problém ale není v tom, že existují nástroje jako FireBug nebo že lze upravovat HTML kód. Problém dokonce ani není v tom, že někdo takový obrázek vytvořil. Problém je v tom, že si novináři a následně ani čtenáři neověřují fakta. Ale představ si, že někdo vyrobí papír dokumentující, že Klaus a Pehe uzavřeli registrované partnerství, a pošle to do novin. Novinář bude zkoumat tu listinu, razítka, podpisy, půjde se zeptat na radnici a nakonec to vyhodnotí jako podvrh a hodí do koše. Ale proč stejně důkladně nezkoumá obrázek, který mu přišel e-mailem? Proč mu slepě věří? Proč si lidi sakra myslí, že „když je to v počítači, tak to musí být pravda“? Lidi se musí naučit zacházet s IT – stejně, jako se naučili zacházet s papírem, tužkou, inkoustem – to je řešení. Snažit se to záplatovat skrze nějaké soudní procesy je kontraproduktivní – akorát to ty lidi bude utvrzovat v jejich nevědomosti a v tom, že je správné být ignorant a věřit všemu.
Chapu, ze chcete po lidech, aby si overovali pravdivost informace, ale nema tohle byt prave uloha novinare?Ano, je to mj. práce novináře. Nicméně to neznamená, že lidi mají slepě věřit všemu, co jim novinář podstrčil – protože i ten může udělat chybu nebo záměrně manipulovat. Když novinář cituje příspěvek na Facebooku, tak není nic jednoduššího, než se na ten Facebook podívat a zkontrolovat, že tam daný příspěvek je. Vložit odkaz a udělat si snímek obrazovky a uložit webovou stránku. Ale i tak je potřeba mít pochybnosti – uživatelský účet mohl někdo napadnout, nemusela to psát daná osoba nebo to může být falešný účet.
Ja si samozrejme informace overuji nebo alespon pocitam s tim, ze to co pisou nemusi byt tak uplne pravda.Správný přístup.
volani po odpovednosti tech co tyto (mylne) informace siri a ne jako volani po nejake cenzure.Jak chceš rozlišit cenzuru (nepohodlných názorů) po odpovědnosti za šíření (údajně mylných) informací? Co je vlastně mylné? To, co se mi nelíbí, čemu nevěřím, co neodpovídá aktuálním poznatkům? Co třeba takový spor o to, zda obíhá slunce kolem Země nebo naopak? Některé věci se mohou jevit jako mylné, i když se později ukáže, že jsou pravdivé. A je celkem jedno, jestli omezíš svobodu projevu nebo svobodu po projevu, výsledek je srovnatelný.
Matka ho cte s tim, ze vi, ze lzou, ale proste ji to bavi cist.Pokud to čte s tím, že to jsou lži, tak je to celkem v pořádku. Do kina lidi chodí taky s tím, že filmy neodpovídají skutečnosti a jdou se tam pobavit. Ne nadarmo se tomuhle říká infotainment*… problém nastává až ve chvíli, když tomu někdo uvěří a myslí si, že tohle jsou noviny a novináři. *) informace + entertainment a jde převážně o tu zábavu, informace můžou být klidně smyšlené
Soud skonci za dva roky a Hrom dostane pro nej velice smesnou pokutu. Kokeckoncu i ta jeho paralela s kralovskou rodinou by tomu odpovidala.Co Blažek udělal ve své ministerské funkci pro to, aby se zlepšilo soudnictví?
Kokeckoncu i ta jeho paralela s kralovskou rodinou by tomu odpovidala.Tak v tomhle bode byl naprosto mimo.
Podle mě celý svět řídí anonymous.V zásadě jo, protože anonymousem může být podle definice každý člověk na planetě