Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Upřímně Blažek mluví, jako kdyby mu hovna od huby odpadávala.Že by si vzal příklad?
:-/
Tohle není vtipné ani pokud to je jako vtip myšleno. Možná tady kde koho naštvu, ale ano, jsem ten blbec co volí ODS...Bohužel takových je ještě obrovská spousta a ne a ne to vymřít...
Vzpomeňte si, prosím vás, když onehdy někoho z anglické královské rodiny královské vyfotili, omlouvám se za to, co teď řeknu - „nahoře bez“, jinak to říct neumím.A hlavně mám z jeho projevu pocit, že je to úplnej debil.
People should not be afraid of their governments. Governments should be afraid of their people.Popřípadně starší verze
When the people fear their government, there is tyranny; when the government fears the people, there is liberty.
Ve své hvězdné kariéře bude i nadále pokračovat Pavel Blažek z Brna, který si svou prostoduchostí získal srdce konzervativních davů a je tak nefalšovaným Forrestem Gumpem české pravicové scény.
PS: Je zajímavé, že u politiků, kteří jsou proti svobodě slova ve jménu ochrany osobnosti, se nakonec často ukáže, že hlavním důvodem byla ochrana jejich vlastní osobnosti ...To mi přijde v pořádku. Mně také jde o ochranu mé vlastní svobody.
Pokud je internet médium, které je schopné zapříčinit vyhození z práce, zničení pověsti atp, pak by měla být odpovídající protiváha v právním systému tomuto problému čelit.Nikoli. Odpovídající protiváha spočívá v tom, že lidé začnou přemýšlet nad informacemi, které se k nim dostávají a budou vyhodnocovat jejich věrohodnost – ne slepě věřit všemu, co je napsané. Např. je velice snadné vyrobit obrázek, na kterém to vypadá, že někdo něco ošklivého řekl. Problém ale není v tom, že existují nástroje jako FireBug nebo že lze upravovat HTML kód. Problém dokonce ani není v tom, že někdo takový obrázek vytvořil. Problém je v tom, že si novináři a následně ani čtenáři neověřují fakta. Ale představ si, že někdo vyrobí papír dokumentující, že Klaus a Pehe uzavřeli registrované partnerství, a pošle to do novin. Novinář bude zkoumat tu listinu, razítka, podpisy, půjde se zeptat na radnici a nakonec to vyhodnotí jako podvrh a hodí do koše. Ale proč stejně důkladně nezkoumá obrázek, který mu přišel e-mailem? Proč mu slepě věří? Proč si lidi sakra myslí, že „když je to v počítači, tak to musí být pravda“? Lidi se musí naučit zacházet s IT – stejně, jako se naučili zacházet s papírem, tužkou, inkoustem – to je řešení. Snažit se to záplatovat skrze nějaké soudní procesy je kontraproduktivní – akorát to ty lidi bude utvrzovat v jejich nevědomosti a v tom, že je správné být ignorant a věřit všemu.
Chapu, ze chcete po lidech, aby si overovali pravdivost informace, ale nema tohle byt prave uloha novinare?Ano, je to mj. práce novináře. Nicméně to neznamená, že lidi mají slepě věřit všemu, co jim novinář podstrčil – protože i ten může udělat chybu nebo záměrně manipulovat. Když novinář cituje příspěvek na Facebooku, tak není nic jednoduššího, než se na ten Facebook podívat a zkontrolovat, že tam daný příspěvek je. Vložit odkaz a udělat si snímek obrazovky a uložit webovou stránku. Ale i tak je potřeba mít pochybnosti – uživatelský účet mohl někdo napadnout, nemusela to psát daná osoba nebo to může být falešný účet.
Ja si samozrejme informace overuji nebo alespon pocitam s tim, ze to co pisou nemusi byt tak uplne pravda.Správný přístup.
volani po odpovednosti tech co tyto (mylne) informace siri a ne jako volani po nejake cenzure.Jak chceš rozlišit cenzuru (nepohodlných názorů) po odpovědnosti za šíření (údajně mylných) informací? Co je vlastně mylné? To, co se mi nelíbí, čemu nevěřím, co neodpovídá aktuálním poznatkům? Co třeba takový spor o to, zda obíhá slunce kolem Země nebo naopak? Některé věci se mohou jevit jako mylné, i když se později ukáže, že jsou pravdivé. A je celkem jedno, jestli omezíš svobodu projevu nebo svobodu po projevu, výsledek je srovnatelný.
Matka ho cte s tim, ze vi, ze lzou, ale proste ji to bavi cist.Pokud to čte s tím, že to jsou lži, tak je to celkem v pořádku. Do kina lidi chodí taky s tím, že filmy neodpovídají skutečnosti a jdou se tam pobavit. Ne nadarmo se tomuhle říká infotainment*… problém nastává až ve chvíli, když tomu někdo uvěří a myslí si, že tohle jsou noviny a novináři. *) informace + entertainment a jde převážně o tu zábavu, informace můžou být klidně smyšlené
Soud skonci za dva roky a Hrom dostane pro nej velice smesnou pokutu. Kokeckoncu i ta jeho paralela s kralovskou rodinou by tomu odpovidala.Co Blažek udělal ve své ministerské funkci pro to, aby se zlepšilo soudnictví?
Kokeckoncu i ta jeho paralela s kralovskou rodinou by tomu odpovidala.Tak v tomhle bode byl naprosto mimo.
Podle mě celý svět řídí anonymous.V zásadě jo, protože anonymousem může být podle definice každý člověk na planetě
Tiskni
Sdílej: