Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Je dostupná první rc verze projektu MPlayer2. MPlayer2 je fork MPlayeru, který obsahuje mnoho nových vlastností, např. vylepšenou pauzu, lepší podporu pro formát Matroska (včetně ordered chapters), přesný seeking a mnoho dalšího. Rovněž byly odstraněny některé neudržované a chybami prolezlé části, jako zabudované GUI a MEncoder. Podrobnější srovnání s původním MPlayerem je k nalezení zde.
Tiskni
Sdílej:
inac ludia neviete preco musim stale vypisovat 2011 do "Zadajte aktualny rok" ?Protože jste se zatím nezaregistroval.
Právo jim upírat nechci, jen kritizuju to, že jestli mplayer před forkem spíš hibernoval, než se vyvíjel, tak teďka to nebude o moc lepší.Nikoliv nezbytne. Neznam teda tamni pomery, ale taky muze byt par lidi s commit accessem co delaji problemy tem ostatnim. Viz OpenOffice. Tak dlouho Sun/Oracle komunitni a Novelli vyvojare srali, az to forkli a jedou po vlastni ose. A ten projekt zrovna nezkomira.
jestli mplayer před forkem spíš hibernoval, než se vyvíjel, tak teďka to nebude o moc lepšíTen fork existuje už léta ("mplayer.git"). Ale vývojář to stále prezentoval jako "taky MPlayer", až dokud ho oficiálně nevykopli z týmu (oni se pravidelně navzájem hádali i předtím). Tak to přejmenoval... a že to je tak trošku trollonázev, koho to vzhledem k tomu prostředí překvapuje? :)