Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Závodní automobilový simulátor TORCS si vysloužil svůj fork. Šest vývojářů nebylo spokojeno s konzervativním vedením projektu, tak se udělali pro sebe a slibují, snad ještě letos, vydání první verze TORCS-NG, která bude mít nová auta, dráhy a inteligentní soupeře a v budoucnu např. také síťové závodění. Blog hlavního vývojáře, zdroj ProLinux.de.
Tiskni
Sdílej:
Ano, občas si zajezdím.
Co jste chtěl říci těmi tečkami? Předem vás varuji, že TORCS je simulátor, ne bitevní hra.
udělat se/zařídit se pro sebe
(dosud závislý čl., partner, účastník n. nesamostatné dítě ap., obv. ve smyslu vlastního podniku, obchodu n. domácnosti a bytu:) osamostatnit se
Ano, je to zřídkavé, možná zastaralé použití, takže lepší se tomu vyhnout.
("Známej z filmu Hladová Srna. Na ní se udělal - rychle a dobře...")
Mně není cizí. V literatuře nebo ve filmech se určitě používá.
Kdybych to měl nějak pojmenovat, tak by to byl archaismus. Nikdy jsem to neslyšel.
Neřekl bych. Je to běžný výraz.
Racer ani Vdrift nespustím většinou na svých počítačích (Intel a Nvidia), když si dám tu práci a rozchodím to na té NVIDII tak se mi to kouše (málo FPS). Torcs funguje všude zatím bez problémů... I když ta grafika je taková jednoduchá
Každopádně uvidíme co přinesou.
Ja tu hru pouzivam a je soucast moji diplomove prace :) Vynikajici simulator
ale hraje to tu někdo?"Jak blázen". Už pár mesiacov
Kdyby se tak všichni vývojáři "závodních her" pro Linux spojili a udělali něco pořádného ...
PS: Na screenshotech je to vždy pěkné, ale když si to pustím ...
To jsem tak nešikovnej, nebo se to z klávesnice skoro nedá ovládat?seš ... ale jestli tě to potěší, tak nejseš sám, já to z klávesnice taky moc nedávám a btw, jak se nahoře píše o tom, že to není akční hra ale simulátor - no já nevím, ale ta fyzika je občas dost v rozporu s mými reálnými zkušenostmi (chápu, že smyk ve feldě vypadá o něco jinak než v nějakém závodním speciálu, ale vektor hybnosti je vektor hybnosti ...)
Já bych to tak hrozně neviděl. Problém asi je, že na rozdíl od reality na hráče nepůsobí zrychlení, takže auto ve hře sedí a najednou se utrhne. (Kdo má čas sledovat vektor zrychlení vpravo dole?) Ale pak opravdu letí po tečně, dokud se se nezastaví.
Kdyby ta fyzika byla udělána detailněji, tak bych na trati zůstal sám, protože by mi to stroj neutáhl. Ale je pravda, že mi přijde, že rozdíly mezi některými auty jsou skutečně propastné.
On taky je výpočetní problém, že se nesimulují jen auta, ale i řidiči.