abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1975 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    Compiz++ je přepis jádra Compizu do C++, který přináší i další změny v architektuře. Vznikl v roce 2008 a nyní bude připojen zpět do Compizu, konkrétně do verze 0.9.0. Další oddělený projekt Nomad bude čekat sloučení později.

    4.2.2009 10:17 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Ilfirin avatar 4.2.2009 10:38 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Omluvte mě, ale přijde mi, že Compiz je nějaká velká strašná věc.
    Mám v živé paměti, jak fork Compizu Beryl nad Compizem absolutně vládl, ale... byl stažen zpět (a tak udělán krok zpátky).
    Teď následoval druhý pokus a se stejným výsledkem.

    Je tohle tedy způsob vývoje Compizu? :-O
    Jezekus avatar 4.2.2009 10:46 Jezekus | skóre: 19 | blog: jezkova_nora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    S tím naprosto souhlasím, protože jsem si Beryl zkoušel a celý nadšený jsem pak instaloval compiz-fusion. Poté se dostavilo už jen zklamání z toho,  že to co bez problémů Beryl zvládal a uměl compiz-fusion neumí, případně něco nastavím, ale nijak se to neprojeví :-(

    Tento vývoj je řekl bych kontraproduktivní.

    =^..^= AmigaPower® avatar 4.2.2009 13:02 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    ...a proto mam Beryl ;-)
    4.2.2009 11:33 Laco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    Cely zasrany Compiz sa rozpada na kusy. Tie hovada nevedia co zo sebou. Stale niesu poriadne stabilny hlavne ale ze sa cele tie roky vysmievali Viste a pritom uz beta 2 bola mala stabilnejsie Aero nez to co maju teraz...

    Ilfirin avatar 4.2.2009 11:36 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Bolí, ale plně souhlasím.
    4.2.2009 12:34 linear | skóre: 9 | blog: pozor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

     ja s Compizem nemam zadne problemy... krom toho ze pouziva nejakou pamet navic oproti samotnemu X.  Ale napr. to Aero je daleko vic narocne na RAM i HW. Beryl jsem tez pouzival a uprimne receno nejaky rozdil ani nevidim. Pravda je ze pouzivam defaultni nastaveni z Ubuntu, nezkousel jsem ho nejak tlacit do rohu. Ale zatim mi nespadl (vlaste se da rict ze z celeho Ubuntu mi nepada nic co pouzivam. Poznamka: nejsem zamestnancem Ubuntu) :-)

    Jardík avatar 4.2.2009 13:36 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Ale alespoň je ten compiz o dost rychlejší a použitelnější než kwin4.
    Věřím v jednoho Boha.
    4.2.2009 14:13 Costra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    Kwin v KDE 4.2 je jiz plne pouzitelne, jsem z neho nadsen!

    4.2.2009 14:55 jitro72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Co se týče rychlosti tak kwin na compiz zatím bohužel nemá.
    Jardík avatar 4.2.2009 22:51 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Opravdu je kwin4 oproti compizu líná mrcha a to včetně verze 4.2!
    Věřím v jednoho Boha.
    5.2.2009 06:59 Zopper
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Zásadně nesouhlasím, už v betě bylo Kwin rychlejší a stabilnější než compiz.
    Jardík avatar 6.2.2009 02:31 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Není, mám finální 4.2 (zkoušel jsem i bety) a compiz je o poznání rychlejší (NV 9600GT @ 180.25, Intel X3100 @ 2.4, 2.5, 2.6).
    Věřím v jednoho Boha.
    Aleš Janda avatar 4.2.2009 12:19 Aleš Janda | skóre: 23 | blog: kýblův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    4.2.2009 15:49 . | skóre: 8 | blog: ,
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    Můžete mi pořádně vysvětlit protože jsem zmatek. Jenže zprávičky vadí že jsou jenom jedna věta nebo dvě vety s anglickou link. Já anglicky neumím. Zprávičky bych měl trošku delší třeba jak na root.cz a když kliknu Bla bla bla....... a ono prokračuje dál. AŤ nebude 2věty ale tak aspoň třeba 10vět. Protože potom zmatkuju pitomé řešení.

    Teď jsou dotazy Že Compiz-Fusion rozpadne? Budu rád že bych někdo vysvětlil o čem to jedná. Díky

    stativ avatar 4.2.2009 16:01 stativ | skóre: 54 | blog: SlaNé roury
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Právě naopak. Compiz fusion se poslední dobou rozdělil do několika forků, z těch byly nejvýraznější Compiz++ (přepis do C++) a Nomad (nemám tušení o co jde). No a teď se ty forky zase spojují pět do původního compizu.
    Ať sežeru elfa i s chlupama!!! ljirkovsky.wordpress.com stativ.tk
    4.2.2009 16:15 . | skóre: 8 | blog: ,
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    Aha, a ten Beryl zase vrátí do projektu? Hm, vidím že moc toho nevydrželi

    4.2.2009 16:43 Same1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

     Co jsem pochopil tak z Compiz a Berylu vznikl Compiz-fusion. Viz Verze, která je posloučení a Uvažování nad sloučením. Tohle jsou další forky(odnoše) z Compizu či Compizu-fusion a zase se to vrací do jednoho programu.

    4.2.2009 16:15 roman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    neumis anglicky? tak to mas vetsi problem nez resit compiz :)

    4.2.2009 16:18 . | skóre: 8 | blog: ,
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    nj :D učím zas*anou němčinu


    4.2.2009 16:40 RapMan | skóre: 14 | blog: RapMan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Aber du solltest gleichzeitig auch Englisch lernen. In dieser Zeit ist nur eine Fremdsprache nicht genug.
    =^..^= AmigaPower® avatar 4.2.2009 17:02 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    и русский тоже! :-D
    4.2.2009 17:16 . | skóre: 8 | blog: ,
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Widzę, że znasz rosyjski :D
    =^..^= AmigaPower® avatar 4.2.2009 17:32 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    ...no, powiem Ci szczerze że od kiedy już "w miare dobrze" gadam po polsku, to mi się ten rosyjski prawie kompletnie wykasowal z mózgu... :-D
    4.2.2009 17:33 Ganimoth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    Jēzus, sliktu valodu poļu

    4.2.2009 18:29 hydrandt | skóre: 35 | blog: Kanál | Herzogenburg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Ezek a nyelvek akkor pár év lesz haszontalan, ez legalább a nyelvet, hogy a jövőben:)
    I am Jack's wasted life.
    4.2.2009 23:56 Cartman
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    eledrp od mít s inhcišv etědj

    5.2.2009 00:52 Ganimoth
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    Aaa ty hovoríš aj po maďarsky, ako všetci Maďari / Slováci!  :p

    5.2.2009 08:00 NaiL
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    pockaj pockaj, niekde si ta pockam :P

    4.2.2009 19:15 . | skóre: 8 | blog: ,
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu

    Koukám koukám že cizinci vědí co to je za stránku abclinuxu :D takže v abicku nebudou v cestine ale budou spis babylonska komunita :D

    5.2.2009 07:03 Zopper
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nomad a Compiz++ se sloučí do Compizu
    Anektujeme rusko kvůli nerostnému bohatství, blízký východ kvůli ropě a jižní ameriku kvůli drogám a jako úřední jazyk bude na celém světě čeština.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.