Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Známy prehrávač hudby Winamp o mesiac ukončí svoje dlhoročné postavenie vo svete multimédií. O jeho záchranu sa snaží petícia, ktorá žiada jeho uvolnenie ako open source. Podporiť ho môžete na tejto stránke. Vtejto chvíli už len chýba 3 tisíc podpisov z 15 tisícoch.
Tiskni
Sdílej:
K čemu, když dneska máme XMMS, Clementine, Amarok, Banshee, Rhythmbox a další?
Svého času byl WinAmp významný software, ale jestli dneska skončí v propadlišti dějin a vezme si s sebou i svoje zdrojáky, to mi žíly netrhá.
Presne proto na mobilu pouzivam jetAudio player, protoze umi prehravat z adresaru (a podadresaru).
Na totéž používám Vanilla Music z F-Droidu — je svobodný. Teď ještě zkouším andLess ze stejného zdroje, je ještě jednodušší.
mplayer *
. Přehrát strom je dost podobné... Plus je, že mplayer nedělá nic jiného, nesnaží se hudbu organizovat, stahovat cosi z webu ani exhibovat na sociálních sítích. Prostě přehraje, co mu řeknu.
Teď používám hlavně Clementine a ten umí přehrávat hudbu i normálně ze složek, aniž bys ji musel katalogizovat (dávat do jeho knihovny) a totéž umí myslím i ten Amarok. Kromě toho tu jsou různé odlehčené přehrávače, některé dokonce konsolové, případně VLC. Opravdu si nemyslím, že by tu byl nedostatek softwaru tohoto typu a každý si vybere – takže klidně ať Winamp zmizí z povrchu zemského, budiž mu země lehká, taky jsem ho kdysi používal – hlavně jako AMP (audio module player) pro soubory .mod, .xm…
Vetsina normalnich lidi
To je kdo? Paroubkovi "obyčejní lidé"?
disketa ma 1,44 MB
Jsi moc mladý.
128 kbit/s da zhruba 1 MB na minutu
Nejen mladý. 197×128÷8=3152
v dobe mp3 (1999 a pozdejsie) sa snad bezne uz ziadne ine nez "HD" s 1,44 MB nepredavala a nepouzivala. takze bavit sa o nejakych mensich kapacitach a / alebo vacsich formatoch je bezpredmetne.
Srovnej s původním tvrzením.
co presne tym chcel autor povedat? ze teda to nie je zhruba mega na minutu? prosim o vysvetlenie.
Proč dělat věci přesně, když to jde i jinak?