Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Nadace Raspberry Pi oznámila, že jednodeskových miniaturních počítačů Raspberry Pi bylo prodáno již více než tři miliony kusů. Třímiliontý Raspberry Pi byl prodán přibližně před měsícem.
Tiskni
Sdílej:
Ja bych obcas taky neco ublognul, ale tohleto zapleveleni, co tu je...To mi nepřijde jako dobrý názor. Skoro jako když tenkrát někdo tvrdil, že nepíše, protože se bojí trolů v diskuzi, nebo jiný, co říkal že nereleasuje jako opensource, protože by se ostatní jeho kódu smáli. Sice je to validní argument, ale je to takové dětské a pohodlné. Piš pro sebe, aby sis utřídil myšlenky a pro lidi, kteří tě rádi čtou. Rozhodně je to lepší než čekat na dokonalý portál s dokonalými lidmi. Pokud bude tvůj text kvalitní, lidi už si ho z šumu sami vyloví.
To mi nepřijde jako dobrý názor. Skoro jako když tenkrát někdo tvrdil, že nepíše, protože se bojí trolů v diskuzi, nebo jiný, co říkal že nereleasuje jako opensource, protože by se ostatní jeho kódu smáli. Sice je to validní argument, ale je to takové dětské a pohodlné.
+1, ale hlavně je dobré umět rozlišit, co je konstruktivní kritika, která ti něco dá, a co je naopak lepší ignorovat
osobně si dávám většinou práci s tím, že zprávičku přepíšu, protože response time autora je většinou šíleně dlouhý, nebo na to kašle úplně.Diky za objasneni. Pro me je novinka, ze se to posila k revizi, budu muset zmenit mail. Uprav jsem si vsiml. Se zpozdenim jsem nemel problem a vzdy jsem mel pocit, ze je to dane tim, ze u PC nesedite 24 hodin, je to tak trochu vedlejsi hobby a mate jine veci na praci.
DoE: “So you can afford to buy a bloody tie then.”To snad ne.
Jsou rychlejsi deskySamozřejmě. Ale jsou za tuhle cenu? CubieBoard2 nebo BananaPi vyjdou tak na dvojnásobek (s dopravou a DPH).
Mě spíše mile překvapuje to, že spousta lidí, i tady na portálu, na něj nadává, jak je to pomalé, zastaralé a já nevím co ještě, a že je spousta lepších jednodeskových miniaturních počítačů, ale stále je malina na vrcholu.Malý Jenda-style komentář: Mě překvapuje, jak tu spousta lidí nadává na Microsoft, ale stále jsou Windows na vrcholu. Ono možná ne každý to kupuje, aby si na tom kompiloval jádro.