V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Právníci RIAA požadují, aby majitel LimeWire Mark Gorton zaplatil 1,5 bilionu dolarů (1 500 000 000 000), které mají představovat uniklé zisky nahrávacích společností z údajných 200 milionů stažených písní (tj. 7500 USD za jedno stáhnutí). Soudce Kimba Wood již dříve rozhodl, že je LimeWire zodpovědný za porušení copyrightu firem sdružených v RIAA. LimeWire je software umožňující sdílení dat mezi uživateli bez centrálního serveru, je postaven na technologiích Gnutella a BitTorrent.
Tiskni
Sdílej:
Bilion Kč
že za ostatní není nikdo zodpovědný?spíš je problém v tom, že na ostatních nikdo nic nevysoudil...
Kdepak, to vůbec není šílený.Pokud jejich žaloba nebude zamítnuta, budu to považovat za šílenství. Myslím, že je nesprávné trestat někoho za to, že vyrobil nástroj.
Tedy ta část se špiněním planety. Je to stejně smysluplný, jako ta jejich žaloba.Možná ano. Nicméně stejně nepovažuji za správné to, aby se skutečně zavedly nějaké ekologické poplatky za CD dokud se neví vůbec nic o tom, jak ty plasty likvidovat, nebo je nějak recyklovat. A i pak by mi musel někdo dokázat, že ty peníze, které zaplatím budou skutečně správně využity. Spousta médií stejně poletí do koše, nebo do škarpy a nikdy se k likvidaci nedostanou a jejich třídění nebude ekonomické a možná ani ekologické.
Now it looks as though one Kelly M. Klaus (right) of Munger, Tolles & Olson, yet another RIAA posse, wants Wood to order LimeWire owner Mark Gorton to pay $1,500,000,000,000 for 200,000,000 alleged downloads, at $750 per.I tak tam mají nějak moc nul.
GNU Wget was written by Hrvoje Niksic <hniksic xemacs.org>, and it is currently maintained by Micah Cowan <micah cowan.name>.Tak to aby pánové začali pomalu spořit…