Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Stáhněte si nejpozději do 31. 12. 2009 zdarma plnou verzi SoftMaker Office 2008 a firma SoftMaker daruje za každý úspěšný download € 0.10 na dobročinné účely. SoftMaker Office je komerční kancelářský balík, který existuje ve verzi pro Linux i pro MS Windows.
Tiskni
Sdílej:
vim ~/.emacs
Vyhodou je vyrazne vyssi rychlost startu oproti OOoDnes jsem to otestoval na Windows a musím říct, že nejenom rychlost startu, ale celkově je to znatelně svižnější, než OOo, a kromě toho mne v textovém editoru potěšil výběr řádků kurzorem před řádkem (tak, jak to má MSO), což mi v OOo děsně chybí. Na druhou stranu - chtěl jsem vyzkoušet, jestli má lepší hromadnou korespondenci, než OOo, ale tu jsem tam pro změnu nenašel vůbec.
"No ale další problém je, že mi v políčku pro výběr fontu zůstavají nějaký gui artefakty a je to zcela nečitelné."
Dvakrát jsem změnil font a žádných artefaktů jsem si nevšiml. Jakou máte distribuci? Já Mandrivu 2010 s KDE 4.3.2
Taky bez problému ;)
Mandriva 2010
"Druhý pocit – cože, ono to neumí ODF!?"
Prosím Vás, nelekejte mě ;) Samozřejmě že umí, zrovna jsem jeden ODT soubor načetl, změnil, uložil, otevřel v OO.o a vše OK :)
Ten můj dokument byl taktéž psán původně v OO.o ;)
Asi to bude nejlepší ;)
Tady malý důkaz, že alespoň já tam ODT mám :)
Další 32bit šmejďárny ale do systému netahám a zásadně používám 64bit aplikace.a má tohle nějaké racionální důvody nebo to je jen v psychice ?
krakonos@kangaroo /opt/smoffice2008 $ ldd textmaker linux-gate.so.1 => (0xb7760000) ...Jo a mimochodem, rychleji, korektně a s většinou běžných featur (VB a další těžce proprietální věci nefungují) běží rychleji než OO.o i MSO2003 pod wine! Dokonce i se značně menší paměťovou spotřebou (myslím, že OO.o si vzalo asi tak 3x tolik)... Každopádně SMO vyhrává u mě na plné čáře - je rychlý, přehledný a umí to málo co potřebuju (většinou něco otevřít, zeditovat atp.)