Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Poslední sestavení Ubuntu 11.04 „Natty Narwhal“ již obsahují uživatelské rozhraní Unity také v desktopové edici. Již dříve jsme informovali, že tato změna nastane, nyní je tady. Podle článku na WebUpd8.org Unity není zcela bezproblémové (můžete se podívat na video) a bude vyžadovat ještě spoustu práce.
Tiskni
Sdílej:
neviem ako toto ale som skusal Ubuntu Netbook terajsiu stable verzia je to celkom ucelne prostredie ktore sa dobre ovlada ovsem chce to este vyladit mnoho veci... mal som nahodeny gnome-shell asik pred 2 mesaicmy a toto unity je niekde uplne inde nez gnome-shell ktory sa mi vobec nepaci.. ak to bude free project myslim tym unity a nielen ubuntu vychytavka tak raz sa dozijeme ze unity nakoniec nahradi gnome-shell...
co sa tyka ako tu bolo povedane vyssie v unity si skor najdem app a spustim ju ako v normalnom gnome..
inac taka flame otazka co je pouzitelnejsie Unity alebo KDE4 ? ja volim Unity
Hehe
Mě by docela zajímalo, jak to bude, vzhledem k tomu, že je to Compiz plugin, fungovat na systémech bez 3D akcelerace/s vypnutým Compizem.
suhlasim s tebou v tom ze poslednu dobu sa deju v linuxe cudne veci.. kazdy imituje Mac... tak aj my linuxaci musime.. ALE VYSLOVENE SOM PROTI TOMU ZE LINUXACI ROBIA LINUX LEN PRETO ABY VYZERAL AKO MAC.. LINUX TU BOL JE A BUDE AKO FREE ALTERNATIVA VED AJ MA V NAZVE GNU LINUX.. treba si pozriet preco vznikol free softver preco vznikol linux a co prinasa... LINUX NIEJE NAPODOBENINA aj ked kde4 sa snazi vyzerat ako Vista a Gnomakom hrabe uz s toho Maca..