Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Silný odpor vyvolala snaha upravit v Ubuntu program Evolution tak, aby standardně posílal maily s patičkou „Tento mail byl poslán z Ubuntu“. Poté, co bylo Evolution 26. srpna skutečně upraveno, se proti tomuto postupu zvedla vlna nevole nejen v diskuzi u příslušného „bugu“; též v anketě na ubuntuforums.org hlasovalo téměř 80 % respondentů proti. Výsledkem je, že se patička nebude přidávat automaticky, ale bude přednastavena na tento text.
Tiskni
Sdílej:
Parazitujete spíš vy. Nebo jaký je váš přínos?
sent by evolution on Linux system.Linux? To je něco jako Ubuntu?
Ubuntu vyrábí Linux (tohle mi fakt někdo někdy řekl...)
napsaného z větší části Billem Gatesem v QBASICuNení pravda, Bill Gates píše zásadně v Altair BASICu(druhý jazyk hax0rů), který ve vší své nekonečné prozřetelnosti povýšil na vysoce strukturovaný, procedurální, enterprise jazyk zvaný Qbasic (z kterého poté povýšil na VBasic, který už lidskými slovy není popsatelný).
Prvni co se musi je jit naproti vyrobcum hardwaru.A že někdo zadarmo vyvíjí ovladače pro cizí výrobky (třeba pomocí reverzního inženýrství), to je málo? Vždyť on těm výrobcům HW přináší nové zákazníky a nic za to nedostává.
ktera bude kupovat licence a my obycejni linuxaci by jsme za ty ovladace zaplatili nejaky smesny poplatekKupovat licence? To by ale pak byly uzavřené ovladače, ne? Za to bych nebyl ochotný platit – vždyť už platím za ten hardware. Nic proti placení nějaké rozumné ceny, ale ta uzavřenost by mi vadila. Pokud by ta společnost kupovala třeba dokumentaci a vyvíjela svobodné ovladače, to by byla jiná…
Jak by nam to ulehcilo praci, kdyby ta wifina hned fungovala, kdybych mohl naplno vyuzivat 3D a programovat pro to aplikace?Já jsem se současným stavem celkem spokojený* – funguje mi všechen hardware. Člověk se sice před nákupem musí podívat, jaká je podpora v Linuxu a případně vybrat jiný model, ale to musí dělat vždycky – i třeba u Applu a konec konců i u těch Windows – hardware se prostě nedá kupovat jako housky na krámě – nikdy nebude všechno se vším kompatibilní, i když by to samozřejmě bylo hezké. Jinak celkem souhlasím, Linux potřebuje lepší marketing. Ubuntu pro to dělá dost a je dobře, že tu taková firma je – i když to někdy dělá dost svérázným způsobem. Ale komu to vadí, může přece používat jiné distro, je to jeho svoboda, Ubuntu ho nijak neomezuje. *) jediné, co mi vadí, jsou uzavřené ovladače grafických karet, ale i to se postupně lepší…
Jak privest lidem do podvedomi, ze ten linux funguje, ikdyz ne ne bez problemu. Pokud nekdo chce aby komercni firmy zacali vyvyjet software pro linux, komercni hry pro linux.A kdo zas chce jakým lidem co přivádět do podvědomí nebo kdo chce aby komerční firmy začali vyvíjet komerční software a komerční hry pro GNU/Linux?
Ale jedno se musi applu nebo microsoftu nechat, maji nejakou marketingovou predstavu.V tom tom případě mám pro ně jedinou zprávu:
Strčte si laskavě svoji otravnou marketingovou vizi do pr… Nikoho nezajímá.
?-----BEGIN PGP SIGNATURE----- Version: GnuPG v1.4.10 (GNU/Linux)
V čem se to liší od patiček na Ábíčku?Ty patičky si tam člověk většinou dá sám
ten email se tim znici nebo co l4m0 ?
„tohle je děsně tajný dokument určený jen jeho příjemci, nesmíte ho nikde šířit nebo bla bla bla“S timhle pry prisel MS. Meli zase nejakou aferu, tak jim policajti zabavili zaznamy firemni komunikace, kde se domlouvali na te sve smeline a meli hned dukazy. Tak tam zacali cpat tenhle sranec a policajti maji utrum, protoze nemohou ziskat dukazy nelegalne. Alespon mi to tak nejak bylo receno. Co je na tom pravdy nevim a pravnik nejsem.
což mi přijde jako takové rozumné množství… //mimochodem kam odkazujete BFU, když se ptají, co znamená „BEGIN PGP SIGNED MESSAGE“ nebo podivná příloha .sig?Jan Hrach, http://jenda.hrach.eu/ GPG 1D9D AC4B E964 0D1E 7F5D 6E03 B72F 6430 9FA4 F536 Co znamenají ty divné znaky? → http://jenda.hrach.eu/a/gpg.html
tohle je děsně tajný dokument určený jen jeho příjemci, nesmíte ho nikde šířit nebo bla bla blaTo jsem nikdy nepochopil, přece když posílám něco takového, tak použiji příslušný šifrovací software.
Láďa miluje Máňu. Karel je estébák zkaženej vzduch. Pod nápis KSČ napíšem, že Hágen a Landa je bůh Láďa miluje Máňu. Karel je estébák zkaženej vzduch. Pod nápis KSČ napíšem, že Hágen a Landa je bůh.
Prosím vás, od kdy je Ubuntu komunitní projekt?Já měl dodnes za to, že Ubuntu je skutečně komunitní projekt (kde valnou většinu té komunity nějakou shodou náhod tvoří zaměstnanci Canonicalu) sponzorovaný Canonicalem.