V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Agentura Reuters informuje o výsledku soudního procesu v Itálii, kde soud shledal odpovědnými 3 výkonné představitele Googlu za to, že se na Google Video objevila nahrávka šikany autistického chlapce. Stalo se tak přesto, že Google toto video odstranil okamžitě poté, co na něj byl upozorněn, a spolupracoval s úřady na odhalení pachatele. V Itálii tak de facto od nynějška platí absolutní odpovědnost majitele serveru za data zveřejněná uživateli.
Tiskni
Sdílej:
Nahráli tam fakt zvěrstvo a není jiné cesty než hnát někoho k odpovědnosti.Akorát tím někým by měli být ti, kteří ho šikanovali…
Fakt nevim, proc by mel nekdo vymyslet trefnejsi prirovnani kvuli natvrdlosti nekterych ctenaru.Dobré přirovnání je třeba odpovědnost listonoše, který někomu přinese "závadnou" zásilku (třeba - abychom neutíkali daleko - s DVD obsahujícím stejný videozáznam, jako byl na Google Video).
Dobré přirovnání je třeba odpovědnost listonoše, který někomu přinese "závadnou" zásilkuodprasknout takovyho smejda
misto ni odsoudil soud zamestannce GoogleNikoli "místo ní", nýbrž "společně s ní" (byť v jiném procesu). To jen tak pro pořádek, aby to nevypadalo, že všechno odnesli jen lidé z Googlu.
V nových pravidlech už CZ.NIC deleguje autorizaci plně do rukou registrátora. Mám dojem, že dřív i na založení kontaktů bylo potřeba ověření. Teď je potřeba jen na operaci nekontaktní osobou. Nebo si to vymyslel mnou oslovený registrátor, který se tím jistil proti případným sporům.
Každopádně mi přijde, že u právnické osoby, kde se představitelé mění každou chvíli, (samosprávní celky) to je celkem logický požadavek, protože nový představitel je znám, až když starý už nemá žádné pravomoce. (A zástupce představitele jakbysmet.)
Mám dojem, že dřív i na založení kontaktů bylo potřeba ověření.První doménu jsem registroval někdy v roce 1999 a už tehdy nebylo nic potřeba. O něco dříve ještě ano, protože si ještě nemohl každý zaregistrovat doménu, jakou chtěl - muselo se prokazovat, že má doménové jméno nějaký vztah k firmě (obchodní název, ochranná známka apod.).
Prostě při vkládání videa narvat potvrzení, že vkladatel ručí za to, že video je _přijatelné_ (ať to v kterékoliv zemi znamená to jejich) a hotovo, jsou z obliga ne?Podle českého práva to ani není potřeba. Odpovědnost provozovatele je obecně vyloučena. Nese ji jen v případě, že se prokazatelně dozví o protiprávnosti obsahu a tento neodstraní. Jenže ne všude samozřejmě toto platí - mohou být státy, kde tomu je úplně jinak.
Zajimave, byl by prosim nejaky odkaz?