Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
KDE (K Desktop Environment) bylo rozšířené desktopové prostředí pro *nixové systémy. Přibližně od KDE 4 se ale jako KDE označuje komunita, která vyvíjí mj. desktopové prostředí Plasma.
Poslední vydání před Plasmou bylo KDE 3.5, založené na Qt 3. Jeho fork je Trinity DE.
KDE používá správce oken KWin (až v rámci KDE 4 do něj byl integrován kompozitor a posléze přibyla podpora Waylandu). Jednotlivé komponenty pro panel (Kicker), plochu (KDesktop) nebo widgety (SuperKaramba) byly v KDE 4 nahrazeny technologií Plasma. Součástí KDE byl také zvukový server artsd či DCOP server (od KDE 4 nahrazen standardní technologií D-BUS) pro komunikaci mezi aplikacemi.
Součástí projektu KDE je celá řada aplikací, například webový prohlížeč Konqueror. Vedle toho je pro KDE vyvíjena spousta aplikací, které jeho součástí nejsou, například Krusader.
Prostředí: | Qt, X Window System, KDE |
Licence: | GPL |
Domovská stránka: | https://www.kde.org/ (3618×) |
Počet uživatelů: | |
Dokument vytvořil: David Watzke, 25.6.2006 17:40 | Poslední úprava: Fluttershy, yay!, 3.11.2019 14:06 | Další přispěvatelé: Robert Krátký, Fluttershy, yay! | Historie změn | Zobrazeno: 30558×
Tiskni
Sdílej: