Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
PS: podobně jako o komentář níže... je to Miyazaki (宮崎, みやざき)... Myi snad ani v japonštině neexistuje...
Koukněte na Furi Kuri, tomu říkám složitý děj (a taky je to dobrý film)
jinak hodne dobra vec je treba serial Shining Tears X Wind (k nalezeni na Kyuuketsuki fansubs), pribeh nic extra ale Mao je proste kocka ktery neni v svete rovno
navic nemusite resit titulky, anglicky SSA/ASS sou vyrenderovany primo do filmu, cesky afaik zatim nikdo nenapsal ale to mozna spacham s nekym z ceskyho a slovenskyho jabberu, par obdivovatelu uz bysme tam meli ...
)
Do té doby u mě vede japonské audio s anglickými ASS/SSA titulkami
Nebo ještě obecněji... originální audio a pokud tomu nerozumím, tak anglické titulky (což v podstatě znamená, že krom anglických, českých, slovenských a jednodušších ruských filmů mám ke všemu anglické titukly). Z českých titulek už jsem tak nějak "vyrostl"...
na nektery anime by bodnul i ceskej dabing - abych to moh pustit i detem (ne svejm, nastesti me tohle nestesti jeste nepotkalo). mononoke hime by to ale asi nebylo, tam je trochu moc useknutejch rukou a hlav, mozna stejne jako v star wars epizode 3
(sem si rek ze se na ni podivam a budu si delat carky, bod jedna splnen ale bod dva nikoli).
A ta japanizace angličitiny (=> a celý název katakaně: シャイニング ティアーズ クロス ウィンド) je docela super
Myslím, že se mnou budeš souhlasit, když řeknu, že je Hayao Miyazaki génius.
Třebaže většina jeho filmů nejsou pohádky, své kouzlo mají. O hloubce myšlenek ani nemluvě. >Můj soused Totoro< mě sice nezaujal, ale je jasné, že nejsem cílovým divákem tohoto filmu. :)
Nejvíc bodů bych dal >Sen to Chihiro no kamikakushi<. Postavy jako "Beztvář", "Říční duch plnej bordelu" nebo "Lampa na nožičkách" mě fakt dostali. :)
P.S.: S těma názvama filmů si to tak neber. :D Film dává svému jménu tvář, ne naopak ;) a jistě víš, že "Cesta do fantazie" se u nás bude mnohem lépe prodávat. IMHO je takovým trapným zvykem české produkce dávat do názvu filmů výrazná slova, takže v důsledku znějí všechny stejně a všechny stejně trapně...
Budu. Jsem přesně téhož názoru...Myslím, že se mnou budeš souhlasit, když řeknu, že je Hayao Miyazaki génius.
Trvalo mi dlouho než jsem se odhodlal se na Totora podívat, ale pak mě dostal... Sice nejsem cílovým divákem tohoto filmu, ale zamiloval jsem si ho i takTřebaže většina jeho filmů nejsou pohádky, své kouzlo mají. O hloubce myšlenek ani nemluvě. >Můj soused Totoro< mě sice nezaujal, ale je jasné, že nejsem cílovým divákem tohoto filmu. :)
Jojo, Chihiro je vynikající, ale mě víc přirostla k srdci Mononoke. Mám ten dojem, že mezi těmihle dvěma a ještě Naushikou se vedou nekonečné spory, který z nich je vlastně nejlepší.Nejvíc bodů bych dal >Sen to Chihiro no kamikakushi<. Postavy jako "Beztvář", "Říční duch plnej bordelu" nebo "Lampa na nožičkách" mě fakt dostali. :)
Mno, asi máš pravdu...P.S.: S těma názvama filmů si to tak neber. :D Film dává svému jménu tvář, ne naopak ;) a jistě víš, že "Cesta do fantazie" se u nás bude mnohem lépe prodávat. IMHO je takovým trapným zvykem české produkce dávat do názvu filmů výrazná slova, takže v důsledku znějí všechny stejně a všechny stejně trapně...
Jojo, Chihiro je vynikající, ale mě víc přirostla k srdci Mononoke. Mám ten dojem, že mezi těmihle dvěma a ještě Naushikou se vedou nekonečné spory, který z nich je vlastně nejlepší.
Mononoke je skvělá, Chihiro jsem dal nejvíc bodů zřejmě proto, že jsem Mononoke viděl už hodně dávno, takže si ji moc nepamatuju. Utkvěla mi hlavně myšlenka "Žádný stoprocentní záporák". Ať jsem se snažil sebevíc, nenašel jsem žádnou postavu, která by měla skutečně špatné/sobecké úmysly (z vlastní vůle), a přesto se ve filmu "válčilo". Tohle je příklad pěkného filmu s "nečernobílými postavami".
btw stejne jako Final Fantasy je i Shining Tears X Wind udelany podle hry na PlayStation 
moje tipy :)
a co Dragon Ball Z ? - podle wikipedie klasika z nejklasictejsich mezi serialama ...
. Ale výbornú recenziu je možné nájsť napr. tu.
, a aj vizuálne spracovanie je výborné
a docela jste mě navnadil na Tenshi no tamago...veľmi silno odporúčam ešte raz, je to vskutku umelecký zážitok
Snad jen škoda, že je tak krátký (70 min)... Nevím, i postava Rikako mi byla sympatická a soucitíl jsem s ní, dílem možná proto, že jsem podobnou (byť zdaleka ne tak rozsáhlou) izolaci od zbytku třídy prožíval na střední... Člověk si připomene, že není jediný, kdo mívá v neznámém prostředí problém najít nové přátele, lásku, porozumění...
Ještě doporučuji :
A pro šílené ajťáky cyberpunkové psycho: Serial experiments: Lainzajimava kresba, pripomina mi haibane renmei. a navic jsem podle tebe cilova skupina ;) dik za tip
S tou kresbou souhlasím, podobný styl jsem viděl u anime poprvé.
jeste otazecka - jak udelat screenshot mplayeru aby bylo videt i video a ne jednobarevna plocha? (pouzivam jako video vystup xv, je tohle duvod proc to nejde?)
ale tak zly to zas neni - video jede, 3d taky (ikdyz na poradny hry to neni, moc malo fps) a i beryla sem na tom rozjel (a zjistil ze je mi spis na obtiz nez k uzitku).
Tiskni
Sdílej: