Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
Dokaze buh stvorit takovy kamen, ktery neunese?
Otázka: S kým hraničí Sovietsky zväz?
Odpoveď: S kým chce, s tým aj hraničí.
Nebo docela dobra vec. Mas 6 zapalek, sloz z nich bez lamani a prekryvani 4 rovnostranne trojuhelniky.
Jj, tahle je dobrá ... když to řešení v 3D potom v hospodě na stole člověk předvede, tak je to někdy o hubu
1. Pokud mne paměť neklame, pojem limity byl zaveden více než 2000 let po Zenonovi.
2. Zenon vůbec nebyl špatný matematik, naopak. Problém je v tom, že dnes je většinou veřejnosti smysl Zenonových paradoxů z neznalosti dezinterpretován. Zenon samozřejmě nebyl úplný blb, aby si myslel, že Achilles želvu nedohoní. Svými paradoxy se snažil (dnešní terminologií) sporem vyvrátit tehdy hojně rozšířený názor, že součet nekonečně mnoha kladných čísel nemůže být konečný. Jeho paradoxy měly ukázat, k jak absurdním (a zjevně neplatným) důsledkům by takové tvrzení nutně vedlo.
To je klidne mozny. Me slo o to, ze je to pekna ukazka, protoze geometricka posloupnost konverguje, pokud je q-parametr < 1, ktery v tomto pripade odpovida podilu obou rychlosti. Jinak receno. Achilles zelvu dohoni tehdy a jen tehdy, pokud pobezi rychleji. Tezko najit nazornejsi priklad navic s hystorickym podtextem...1. Pokud mne paměť neklame, pojem limity byl zaveden více než 2000 let po Zenonovi.
Jasny a proto tam byl ten '2. Zenon vůbec nebyl špatný matematik, naopak. Problém je v tom, že dnes je většinou veřejnosti smysl Zenonových paradoxů z neznalosti dezinterpretován. Zenon samozřejmě nebyl úplný blb, aby si myslel, že Achilles želvu nedohoní. Svými paradoxy se snažil (dnešní terminologií) sporem vyvrátit tehdy hojně rozšířený názor, že součet nekonečně mnoha kladných čísel nemůže být konečný. Jeho paradoxy měly ukázat, k jak absurdním (a zjevně neplatným) důsledkům by takové tvrzení nutně vedlo.
Tak to ji nedohoní tuplem, ne? :-)
Ale to je celkem jedno, ten paradox se stejně týká idealizovaného matematického modelu.
Tak to ji nedohoní tuplem, ne?No právěže dohoní. Když nebude moci uběhnout poloviční vzdálenost, tak mu holt nezbyde nic jiného, než uběhnout stejnou vzdálenost jako v předchozím okamžiku a v tu chvíli tu želvu chytil.
Ale to je celkem jedno, ten paradox se stejně týká idealizovaného matematického modelu.No jo, matematici. Zidealizujou a hned jde všechno
Ta slozit spociva v celkem komplikovanme scitani konvergujicich nekonecnych posloupnosti.Co je na tom sloziteho? Kdyz to zvladnul John von Neumann, proc by to nemohl zvladnout nekdo, kdo dokaze precist tento zapisek?
Deset vteřin mi to trvalo? Spočítat 20/5 krát rychlost psa ... ovšem vidim v tom stejnej nástin zkostnatělosti, jako když jsem já technik před snad půl rokem sednul k slovnímu fotbalu a byl jsem dutej, aspoň tak první tejden ... Z matematickýho zatížení mozku přesedlat na slovník
Nemoh jsem kvůli tomu usnout, dvakrát jsme s mladou vstávaly z postele, aby jsme si to nakreslili a nic.tak kukam, ze s tou mladou to napokon dopadlo dobre ;)