Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
To není nic malého, co tak využít existující řešení a k němu popř. dopsat moduly, rozšíření apod.? Pokud se trvá na php, tak bych zkusil nějaké minimalistické cmsSpíš bych doporučil Drupal. Ale řekl bych, že tady bude spíš cílem naprogramovat něco vlastního, než použít hotové řešení (byť by to bylo v praxi efektivnější).
s týmem pěti zkušených a motivovaných lidí, pracujících na plný úvazek, bychom to dopytlíkovali do půl rokuZkus si vynásobit platy těch lidí (pět zkušených vývojářů) a čas (půl roku až rok) + další náklady a zjistíš, že je to blbost (naprosto nekonkurenceschopné řešení – s takovým projektem bys možná uspěl ve státní sféře, kdybys někoho hodně uplatil).
Ano, může tam vrazit nějakej super cool distribuovanej VCS, ale k čemu to bude, když ho nebude umět používat. Naučit se dělat smysluplné commity a používat VCS chce taky čas. Člověk musí pochopit, jak to má dělat tak, aby mu to samému k něčemu bylo.to nejak mlcky predpokladas, ze to jeste neumi. Jestli je to nejak programatorska skola (kdyz je soucasti maturity neco programovat, tak asi je), tak bych cekal, ze tohle je naucili uz behem studia...
(su rozeny pesimista...)
do odevzdání (které je za 14 dní).Jistě existuje cesta ven. Přemýšleli jste o sebevraždě?
14 dní? Za tu dobu neuděláš analýzu ani nenavrhneš pořádně potřebné datové struktury DB. Nebo tedy já bych to nedokázal, aby to za něco stálo.
To je asi pravda. Ale to co on popisuje přímo volá po nějaké analýze a promyšleném návrhu. Nemyslím si, že to bude něco ve stylu vlastní CMS pro blog (na pár řádků kódu).
a všechny diagramy schválil vedoucí projektu - učitel.O důvod víc, proč je tu zveřejnit, abychom tě upozornili na případné chyby :).
V tom případě se omlouvám za nepochopení.
Typicky když si říkám "neměl by to být zase takový problém", tak už je jasné, že projekt jsem schopný realizovat tak v dvojnásobném čase se čtyřnásobným počtem lidí.Teorie hezká, ale moje praxe z mých úplných začátků (tedy potom, co jsem zprogramoval pár primitivních webů) ukazuje na dvojnásobek časového odhadu při zachování počtu osob (jeden člověk). Maximálně bych řekl 2,5 násobek, když něco nevyšlo. Teorie hezká, ale moje praxe z mých úplných začátků (tedy potom, co jsem zprogramoval pár primitivních webů) Vtip je v tom, že ten dvojnásobek jsem naštěstí do oficiálního časového odhadu započítal, a vycházelo mi to.
Jezis to sou kecy. Vzdyt je to normalni skolni uloha. Za 14 dni to musite mit s prstem v nose. Mam takovej pocit, ze uz nekterejm jebe z tech sracek o sw inzenyrstvi.
Kdyz to vemu od zadu. Socialni site. To je to nejednodusi. FB ma jednoduchy interface, je to spis usnadneni prace, protoze srat se s vlastnima komentarema by bylo mnohem tezsi. Galerie. Asi tak milonta varinta na nahravatko obrazku, opet zadna veda. Novinky. To je jako neco, kde resite jak do db nacpat texty, a vcas je z ni zase vyhodit.
Ja fakt nevim, ale tohle snad jde zvladnout i za tyden, pokud ho teda nestravite tvorbou UML omalovanek. Ja tam proste nevidim zadnej velkej kamen urazu. Vzdyt nikdo nechce nejakej megarobustni system.
Jezis to sou kecy. Vzdyt je to normalni skolni uloha. Za 14 dni to musite mit s prstem v nose. Mam takovej pocit, ze uz nekterejm jebe z tech sracek o sw inzenyrstvi.To bude asi ono :).
Tak ja hlavne narazel na to, ze v tomhle pripade je nutne udelat praci, ktera bude obhajitelna pred komisi. Vzhledem k omezenemuu casu, bych se proto vykaslal na nejaky super navrh, a delal veci, ktere budou videt.
Protoze jak jsem se dozvedel v hodinach sw inzenyrstvi, nejvetsi dojem se na zakaznika udela tak, ze mu ukazete zelene tlacitko, kdyz chce zelene tlacitko, a ne tim, ze mluvite o tom, ze vas navrh umoznuje udelat nekolik instanci tlacitka v ruznych barvach, ale bude to hotove az za tyden.
jasnacka... jenze po takovych jako jsi ty pak zpravidla ti sw inzenyri nastupuji, kdyz si zadavatel vymysli dalsi rozsireni, ktere v puvodnim navrhu nejdou realizovat :)Takže po takových, jako je on, nastupují takoví, jako jsi ty? Buďte rádi, že nenastupují takoví, jako jsem já, protože takoví by vám z toho udělali kůlničku na dříví :D.
Tiskni
Sdílej: