Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Zdravím, opět řeším nějaký problém a nějak sem se kousnul:( Nejprve popíši problém.
Potřeboval bych ve skriptu otevřít FTP spojení se serverem, jakmile se přihlásím odešlu třeba PASV (to bude asi ta nejlepší možnost). Obdržím port, který vrátím na standardní výstup, nebo do souboru. Spojení ještě neruším, to je důležité. Pak pošlu třeba LIST. Počkám než příkaz proběhne a spojení s FTP ukončím.
Sedím nad tím už dva dny a marně přemýšlím a googloji. Napadá mě jen toto, udělat to pomocí lftp
(zatím jsem nepřišel na to jestli umí vracet hodnotu v průběhu běhu programu) nebo nějakým perlovkým skriptem. Perl by to snad umět mohl, ale nejsem zrovna PerlGuru.
Napadá někoho něco? Děkuji za odpovědi.
Tiskni
Sdílej:
man netrc
?
expect
#!/usr/bin/env python import ftplib ftp = ftplib.FTP('ftp.fi.muni.cz') ftp.login() host, port = ftp.makepasv() file('ftpport', 'w').write('%d\n' %port) ftp.retrlines('LIST') ftp.close()Číslo portu se uloží do souboru s názvem "ftpport".
#!/usr/bin/env python import ftplib, sys ftp = ftplib.FTP('ftp.fi.muni.cz') ftp.login() ftp.sendcmd('TYPE A') conn = ftp.transfercmd('LIST') fp = conn.makefile('rb') print conn.getsockname() print conn.getpeername() print 'Spojeni navazano. Stiskni Enter pro pokracovani' sys.stdin.readline() print fp.read() fp.close() conn.close() ftp.close()