Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Kolem osmé hodiny ráno jsme přijeli do Veenendaalu do Školy, kde na nás měli čekat Holanďani. Bohužel jsme přijeli o dvě hodiny dříve než se původně plánovalo. Po chvilce začali přijíždět prví holnďani.
Přes prvotní jazykové křeče, kdy nikdo z nás nebyl schopem promluvit ani slovo anglicky to už vypadá mnohem lépe. Všichni jsme ubytovní v rodinách, rozprostřeni v okolí Veenendaalu.
S jídlem je to zde také zajmavé, pro nás Čechy, kteří jsme zvyklí napráskat se kolem dvanácté hodiny je to celkem šok. Na "oběd" jsme měli pečivo. Ale večeře byla dobrá a hlavně teplá. Nevím jak ostatním účastníkům naší cesty, ale mě to rozhodně chybělo.
V osm hodin večer mají přijít za Janem ( tak se jmenuje můj partner ) spolužáci ( asi? ) a budou si domlouvat LAN párty, škoda že neumím Holandsky
Zítra v 8:20 nám začíná škola, máme 3 hodiny: Holandštinu, Chemii a Angličtinu. Mimochodem Holandština je velmi zajímavý jazyk. Po těchto třech hodinách se na kolech odebereme do Rhenenenu.
Tiskni
Sdílej: