abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Můj ban list pro Adblock

    24.4.2005 14:58 | Přečteno: 45688× | poslední úprava: 22.11.2005 15:59

    Rozhodnul jsem se pro upgrade svého firefoxu a tak jsem si zálohoval vše možné, včetně svého ban listu používaného v rozšíření Adblock. Třeba se vám bude také hodit. Umístil jsem ho na svuj web a do pokračování článků. Určitě to není kompletní, ale to nejdůležitější mi to filtruje.

    [Adblock]
    *-ad.cgi*
    *-ads/*
    *.ad.*
    *.ads-*
    *.ads.*
    *.linkbuddies.*
    *.qksrv.*
    */ad.*
    */ad/*
    */adbot.*
    */adc_*
    */adclick/*
    */adclient.*
    */adcouncil/*
    */adframe.*
    */adgifs/*
    */adgraph/*
    */adimages/*
    */adinfo*
    */adlog.*
    */adlog/*
    */adrotator.*
    */ads.*
    */ads/*
    */advert*
    */adview.*
    */banner/*
    */housead/*
    */liveads/*
    */phpads/*
    */softad/*
    */sponsor/*
    */sponsors/*
    */tj_bs
    */tracker/*
    *_ad_*
    *_borders/*
    *_superad*
    *a.p.f.qz.*
    *a.r.tv.*
    *a.tribalfusion.*
    *ad-flow*
    *ad_type*
    *adbot*
    *adclick*
    *adclix*
    *adclub*
    *adcycle*
    *adflight*
    *adimage*
    *adknowledge*
    *adlink*
    *admaximize*
    *admex*
    *admonitor*
    *adpulse*
    *adrunner*
    *adserv*
    *adsoftware*
    *adswap*
    *adtech*
    *adtomi.*
    *af.lygo.*/*
    *annonce*
    *aureate*
    *avenuea*
    *banner*
    *banners*
    *bilbo.counted.*
    *bluestreak.*
    *burstmedia*
    *burstnet*
    *clickxchange*
    *counter*.bravenet.*
    *doubleclick*
    *focalink*
    *hitbox*
    *hitexchange*
    *hitlist*
    *hitsites*
    *houseads_*
    *i.imdb*
    *i.us.rmi.yahoo.*
    *imaginemedia*
    *linkads*
    *linkexchange*
    *linkshare*
    *linksynergy*
    *media.fastclick*
    *paycounter*
    *radiate*
    *realtracker.*
    *secure.webconnect*
    *servedby.advertising.*
    *spinbox.versiontracker.*
    *spylog*
    *thecounter*
    *trafic.ro/*
    *us.a1.yimg.*
    *us.f.yahoofs.*
    *valueclick*
    *view.atdmt*
    *x.mycity.*
    *z.about.*
    *zdmcirc*
    ad*.adrenaline.cz/
    ad.adrenaline.cz
    ad.iinfo.cz
    ad.kvantum.cz
    ad.lupa.cz
    ad.uk.doubleclick.net
    ad2.bbmedia.cz
    ad2.billboard.cz
    ad2.lupa.cz
    adarbo2.bbmedia.cz
    adidnes2.bbmedia.cz
    adlog.com.com
    ads.beyondgeek.com
    ads.enliven.com
    adsales.palmgear.com
    adsales02.palmgear.com
    adserve5.nikkeibp.co.jp
    adserver.securityfocus.com
    adsweb.tiscali.cz
    adx.adrenaline.cz
    ar.atwola.com
    asn.premium.cz
    banner.adrenaline.cz
    bb.underground.cz
    billboard.cz
    bizad.nikkeibp.co.jp
    cache.burstnet.com
    col1.linuxfreak.org
    http://ad.wz.cz/*
    http://ad2.iinfo.cz/*
    http://ads.osdn.com/*
    http://as.casalemedia.com/s*
    http://banex.cz/125x125/ads.cgi*
    http://banner.stickfish.cz/*
    http://banner.stickfish.cz/adimage.php*
    http://bans.bride.ru/*
    http://c1.navrcholu.cz/hit?site=77391*
    http://context5.kanoodle.com/cgi-bin/ctpub_adserv.cgi?*
    http://dist.belnk.com/*
    http://dot.idot.cz/?i=200553*
    http://flash.seznam.cz/flash/*
    http://gladiator.globe.cz/*
    http://gonet.cz/ph/*
    http://hulan.cz/reklama/*
    http://hulan.cz/styles/script/audit.js
    http://hulan.cz/styles/script/stats.js
    http://i.iinfo.cz/i/*
    http://i.iinfo.cz/r2/jobs.gif
    http://i.wz.cz/bannery/*
    http://im.impact.as/data/*
    http://imad1.impact.as*
    http://jnova.cjt1.net/HTM/511/0/JavaSiteRequest.asp*
    http://jnova.cjt1.net/HTM/511/1/JavaSiteRequest.asp*
    http://qcz.idot.cz/code.php?c=200553
    http://smile.modchipstore.com/phpAdsNew/adview.php*
    http://toplist.cz/dot.asp?id=64941*
    http://www.abclinuxu.cz/images/site/wap.gif
    http://www.aukro.cz/ap/show.php*
    http://www.gladiator.cz/bannery/*
    http://www.mobilmania.cz/img/external/*
    http://www.sg-fanfilms.wz.cz/BANNER.jpg
    http://www.tvp.cz/bmp/ban/*
    http://www.tvp.cz/bmp/banex/*
    http://www.tvp.cz/bmp/banex/468x60/*
    ilt.klix.cz
    manie.redbox.cz
    media??.fastclick.net
    www.ad.tomshardware.com
    www.adbanner.cz
    www.adrenaline.cz
    www.askheartbeat.com
    www.banner.cz
    www.bbmedia.cz
    z1.adserver.com*.ad-*
           

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    24.4.2005 15:10 ABCLinuxuIsAlive | skóre: 12 | blog: Cubix | Nodnol
    Rozbalit Rozbalit vše Nice
    Diik. To se hodi
    Nejsem povinen byt takový, jaký bych podle ostatních měl být. Je to jejich omyl, ne moje selhaní.
    24.4.2005 16:15 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Filter.ini
    Fiha, tolik toho ve svem filter.ini v Opere zdaleka nemam. Nezda se mi, ze bych ale videl nejake reklamy...
    Jiří Němec avatar 24.4.2005 16:26 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Filter.ini
    Většina je z seznamů z různých diskuzí na internetu. Jen něco málo jsem tam vložil já. Ale aspoň mi to bude filtrovat reklamu když budu shánět něco na anglicky mluvícím internetu.

    Navíc tam jsou některé věci dvakrát i vícekrát, podle vývoje reklamy na tom webu.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    Radek Vokál avatar 24.4.2005 19:23 Radek Vokál | skóre: 21 | blog: s Fedorou na hlavě
    Rozbalit Rozbalit vše 123shop
    Co mas proti 123shop.cz ze ho filtrujes celej?
    Jiří Němec avatar 25.4.2005 00:15 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 123shop
    Ani uz nevim, kazdopadne mi to nevadi. Muzu to z toho seznamu smaznout.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    6.6.2005 06:54 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 123shop
    To by bylo zahodno. Abicko se totiz bude stehovat na stejny server, jako jsou bannery ;-)
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    24.4.2005 21:54 Peter Figura | skóre: 12 | blog: pefi | Modra
    Rozbalit Rozbalit vše Nezmyselny zoznam
    Mas tam chaos v tych vzorkach, strasne vela veci mas duplicitne. Zbytocne velky zoznam - mozno ho nevyuzijes na 100%. Pravdepodobne si znizis rychlost browsovania.

    Chcelo by to viac premysliet a nie tam nakydat bez rozmyslu pochybne vzorky.

    Inak mas dost velku drzost zverejnit na webe sticfishu minimalne 2 vzorky na blokovanie reklamy z tohto servera. A to nehovorim o tom, ze su zbytocne uvedene, lebo vzorka *banner* uz ich dostatocne filtruje.
    Jiří Němec avatar 25.4.2005 00:14 Jiří Němec | skóre: 22 | blog: BluPix | Horní Smrčné
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nezmyselny zoznam
    Tak sem poslete svuj. Je to dlouhodoby sber, takze tam je hodne duplicit.

    A výkon bych dnes neresil, prefiltrovat timhle celou stranku je otazka misekund, což na GPRS nejsem schopny poznat.

    Stickfish je tam protoze je i na mem GPRS videt, ze ta masina byla pretizena. Cely abclinuxu bylo nacteny i s obrazky a browser se snazil spojit s banner.stickfish.cz.
    Spock: "Logic, logic, logic. Logic is the beginning of wisdom, not the end.
    15.6.2005 03:48 Irmi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nezmyselny zoznam
    pro zacatek myslim kazdemu staci 640k pameti a tento list
    */ad/*
    */ads/*
    */adview*
    */banner*
    */reklama/*
    ad.*.*
    adlog.*.*
    ads.*.*
    advert.*.*
    banner.*.*
    
    drze jednoduche
    8.6.2005 17:10 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše abclinuxu
    Nevím, jestli na někoho zapůsobím, ale jménem AbcLinuxu bych chtěl všechny jeho uživatele poprosit, aby si z něj reklamy nefiltrovali.

    Je mi jasné, že se mi spousta lidí vysměje. Ale pro nás jsou ty bannery existenční záležitostí, takže pokud nechcete vidět Abíčko chcípnout na úbytě, zkuste ty bannery vydržet.

    Díky.
    15.6.2005 04:11 Irmi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu
    Vite, kdybych se vam chtel vysmat, rekl bych asi neco ostreho. Ale jelikoz chapu vasi situaci... zkuste se na to podivat z pohledu prosteho obcana na ktereho z kazdeho mista, novin, internetu, dopravnich prostredku, televize a radia, ciha silena mnohdy kycovita, hnusna a trapna reklama preplnena vysmatych manekynu v pozici veleuspesnych a spokojenych uzivatelu cehokoliv... po tom vsem nemuzete mit za zle cloveku kdyz si v klidu domova chce prohlednout vecne informace bez blikajicich ohavnosti. Absolutni spici nevkusu a hnusu s reklamou jsou nase nejmenovane nejznamejsich vyhledavace kdy vam flash v podobe odlepujiciho se listu papiru nebo odchlipujici se stranky znemoznuje pouzit vyhledavac k tomu k cemu byl primarne urcen... Chapu nezavidenihodnou pozici kdy jste odkazani na milost zobrazovani banneru, ale dalsim bodem je fakt ze jakykoliv externi server ze systemem zobrazeni reklamnich kampani mnohdy velmi zdrzuje nacitani stranek, takze pokud by nekdo reklamu prezil.. urcite bude trpce snaset pomale nacitani stranky kvuli opozdenemu reklamnimu serveru
    16.6.2005 17:47 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu
    a) Naprosto nechápu, jak to souvisí s tím, co jsem popisoval výše. Pokud prostého občana otravují reklamy na internetu, ať je klidně blokuje. Já zde prosím pouze o neblokování reklam na našem serveru.

    Protože když bude naše reklamy blokovat ještě o trochu více lidí než teď, tak si v klidu domova vůbec žádné věcné informace z našeho serveru neprohlédneš - protože už tu nebude. Nebudou peníze na provoz.

    b) Zpomalené načítání kvůli reklamním serverům je sice hezký argument, ale v našem případě naprosto bezpředmětný. Reklama je u nás totiž umístěna v iframe tagu, takže i kdyby celý reklamní server vyhořel, k žádnému zpomalení nedojde. Jen se nezobrazí reklamy.
    16.6.2005 16:11 moira | skóre: 30 | blog: nesmysly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: abclinuxu
    Ja reklamu urcite blokovat nebudu. Objem dat, ktery generuje, me nezajima a nejak jsem se naucil ji prehlizet, takze me v podstate neotravuje. Vyjma pripadu kdy reklama zalepi celou stranku a vsude poletuje a poskakuje. Ale nastesti toto neni pripad Abicka.
    Překladač ti nikdy neřekne: "budeme kamarádi"

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.