Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak jsem se jednou rozhodl postavit si domaci server. Myslenka to byla celkem lakava (rozumej nova hracka) a vyhercem se stala deska Intel Little Falls s integrovanym procesorem Atom 230. Moc pekna hracka
Porizovaci naklady takove vecicky jsou celkem nizke, ale casem pevne disky a ostatni veci potrebne pro vytvoreni ticheho serveru cenu vysroubovaly docela vysoko. Jen pro upresneni Zdroj SEASONIC S12II, 2GB ram, 2 pevne disky (2,5 + 3,5) a ztisovaci boxy, abych vedle toho mohl spat.
Zamerem bylo vytvorit server pro WEB, FTP, NFS, DB, torrenty a pripadne dalsi sluzby se spotrebou okolo 40W, na ktere bude vykon CPU jiste stacit. Zatim zkousim brouzdani webem a jede to svizne. Pri zatezi jde teplota CPU na nejakych 52 stupnu. Samozrejmne se s vami podelim o vysledky sveho snazeni, ale chtel bych vyuzit situace a pozadat vas o prispevky do diskuse, co si myslite, ze by takovy stroj mel jeste umet a na co jeste by se dal vyuzit. urcite jsem na hodne uzitecnych veci zapomnel.
Volba OS padla na Debian Lenny, protoze ho uz docela znam a casem by z nej mohl byt stable.
Tak uz jsme na tom rozhodil nektere sluzby (ftp, vnc, torrent, apache, mysql a par dalsich co zerou procak) a zatizeni CPU stouplo prumerne na nejakych 20%. Dokonce zvlada i prehravat video v x264 ale trha se. Kdyby jste mel nekdo napad, jak rozchodit ACPI na tehle desce tak budu moc vdecny. Z logu vidim, ze se ACPI o neco snazi ale nic z nej nedostanu /proc/acpi/ je prazdny. Pak jsem udelal par fotek
case obr 1
Tiskni
Sdílej:
info muzes najit v sekci hardware Intel Little Falls. Pokud chces jiny tak to prosim trochu upresni, nejaky obrazky a info o tom z ceho to je jeste doplnim.
945ceI ty, Brute?
Nanestesti nemam tooly na proverovani spotreby. Co se vykonu tyce tak tam je vse vporadku, Na beznou praci idelani
Kazdopadne by me zajimalo jakej je rozdil mezi Intel Little Falls BLKD945GCLF a Intel Little Falls BOXD945GCLF.no jedna je BULK verzia a druha BOX? =]
Zatímco procesor má TDP 4W, chipset má 22W. To je zoufalé.
Zoufalejší je, že zatímco v idle klesne spotřeba procesoru někam pod 1W, chipset topí pořád stejně.
A nejzoufalejší je, že nejvíc se na spotřebě chipsetu podílí 3d grafika - věc na serveru naprosto zbytečná.
A nejzoufalejší je, že nejvíc se na spotřebě chipsetu podílí 3d grafika - věc na serveru naprosto zbytečná.Presne! Aj ked mam obavu ze dost na spotrebe sa podiela aj SATA radic. Na servery ma byt vyhradne textovy rezim. Mne by nevadilo keby tam davali nejakeho staruckeho matroxa alebo S3ku (hoc aj 4M). A este jedna vec, prec so zvukovkou, pridat 2 SATA porty, vyvody ako PARALEL a SERIAL iba ako optional (vyvedene len na doske).
Vhodne na ROUTER, ale na server? neviem neviem......alebo tenky klient...
Namontovat jsem to nezkousel ale jit by to snad melo - capky na to ma. ja jsem pouzil odpor na snizeni otacek na asi 70% a celkem to stacilo.
Pokud myslis tu nahore v zapisku tak to je Aplus CS-Blockbuster BAW. Maji i verzi bez oken.