Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
[ebuild N ] media-libs/openexr-1.2.2 USE="-doc" 0 kB [ebuild N ] dev-ruby/ruby-config-0.3.1 0 kB [ebuild N ] dev-lang/ruby-1.8.4-r1 USE="-cjk -doc -examples -socks5 -tcltk -threads" 4,211 kB [ebuild N ] app-office/koffice-data-1.5.1 USE="arts -debug -xinerama" 35,166 kB [ebuild N ] app-office/koffice-libs-1.5.1 USE="arts -debug -doc -xinerama" 0 kB [ebuild N ] app-office/krita-1.5.1 USE="arts opengl -debug -xinerama" 0 kB Total size of downloads: 39,378 kBAsi ostanem pri starom znamom Gimpovi.
Ale jinak kritě fandím už proto že jsem využivatel WM KDE a chci aby toto prostředí bylo už konečně čisté a bez GTK hovadin. To samé přeji i uživatelům GNOME i když takové K3B předělané do GTK, no nevim nevim... ))
To samé přeji i uživatelům GNOME i když takové K3B předělané do GTK, no nevim nevim...A uz to slavny KDE umi konecne vypalit CD tak, ze nataham soubory to okna file manageru, zmacku Burn? (jo, kioslave na tu uz nejakej cas existuje, ale jeste nedavno to byl spis takovej blbej vtip) Nebo musim kvuli vypalovani kazdy kraviny poustet K3B?))
Ved prave aj ja som to chcel pouzit ako taky odlahceny GIMP, no neda sa skoda, mozno ta dalsia verzia.Obávám se, že ani v dalších verzích se nedočkáš funkcí, které by z toho dělaly odlehčený Gimp. Cílem Krita není vytvořit náhražku za Gimp, ale program s dost odlišnými funkcemi a zaměřením. Samozřejmě, že něco se může překrývat, ale cílové obecenstvo je u obou programů odlišné.
V GIMP sa mi nepaci tolko plavajucich okien jednoducho si nato ani po rochoch neviem zvyknut. Asi Photoshop na mne nechali nejake rany :).Jako obvykle si neodpustím poznámku: ty plovoucí okna Gimp obšlehl z Photoshopu. Já vím, většina lidí si myslí že Adobe Photoshop je aplikace původem s Windows :-O
Tiskni
Sdílej: