Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
[ebuild N ] media-libs/openexr-1.2.2 USE="-doc" 0 kB [ebuild N ] dev-ruby/ruby-config-0.3.1 0 kB [ebuild N ] dev-lang/ruby-1.8.4-r1 USE="-cjk -doc -examples -socks5 -tcltk -threads" 4,211 kB [ebuild N ] app-office/koffice-data-1.5.1 USE="arts -debug -xinerama" 35,166 kB [ebuild N ] app-office/koffice-libs-1.5.1 USE="arts -debug -doc -xinerama" 0 kB [ebuild N ] app-office/krita-1.5.1 USE="arts opengl -debug -xinerama" 0 kB Total size of downloads: 39,378 kBAsi ostanem pri starom znamom Gimpovi.
Ale jinak kritě fandím už proto že jsem využivatel WM KDE a chci aby toto prostředí bylo už konečně čisté a bez GTK hovadin. To samé přeji i uživatelům GNOME i když takové K3B předělané do GTK, no nevim nevim... ))
To samé přeji i uživatelům GNOME i když takové K3B předělané do GTK, no nevim nevim...A uz to slavny KDE umi konecne vypalit CD tak, ze nataham soubory to okna file manageru, zmacku Burn? (jo, kioslave na tu uz nejakej cas existuje, ale jeste nedavno to byl spis takovej blbej vtip) Nebo musim kvuli vypalovani kazdy kraviny poustet K3B?))
Ved prave aj ja som to chcel pouzit ako taky odlahceny GIMP, no neda sa skoda, mozno ta dalsia verzia.Obávám se, že ani v dalších verzích se nedočkáš funkcí, které by z toho dělaly odlehčený Gimp. Cílem Krita není vytvořit náhražku za Gimp, ale program s dost odlišnými funkcemi a zaměřením. Samozřejmě, že něco se může překrývat, ale cílové obecenstvo je u obou programů odlišné.
V GIMP sa mi nepaci tolko plavajucich okien jednoducho si nato ani po rochoch neviem zvyknut. Asi Photoshop na mne nechali nejake rany :).Jako obvykle si neodpustím poznámku: ty plovoucí okna Gimp obšlehl z Photoshopu. Já vím, většina lidí si myslí že Adobe Photoshop je aplikace původem s Windows :-O
Tiskni
Sdílej: