Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
[ebuild N ] media-libs/openexr-1.2.2 USE="-doc" 0 kB [ebuild N ] dev-ruby/ruby-config-0.3.1 0 kB [ebuild N ] dev-lang/ruby-1.8.4-r1 USE="-cjk -doc -examples -socks5 -tcltk -threads" 4,211 kB [ebuild N ] app-office/koffice-data-1.5.1 USE="arts -debug -xinerama" 35,166 kB [ebuild N ] app-office/koffice-libs-1.5.1 USE="arts -debug -doc -xinerama" 0 kB [ebuild N ] app-office/krita-1.5.1 USE="arts opengl -debug -xinerama" 0 kB Total size of downloads: 39,378 kBAsi ostanem pri starom znamom Gimpovi.
Ale jinak kritě fandím už proto že jsem využivatel WM KDE a chci aby toto prostředí bylo už konečně čisté a bez GTK hovadin. To samé přeji i uživatelům GNOME i když takové K3B předělané do GTK, no nevim nevim... ))
To samé přeji i uživatelům GNOME i když takové K3B předělané do GTK, no nevim nevim...A uz to slavny KDE umi konecne vypalit CD tak, ze nataham soubory to okna file manageru, zmacku Burn? (jo, kioslave na tu uz nejakej cas existuje, ale jeste nedavno to byl spis takovej blbej vtip) Nebo musim kvuli vypalovani kazdy kraviny poustet K3B?))
Ved prave aj ja som to chcel pouzit ako taky odlahceny GIMP, no neda sa skoda, mozno ta dalsia verzia.Obávám se, že ani v dalších verzích se nedočkáš funkcí, které by z toho dělaly odlehčený Gimp. Cílem Krita není vytvořit náhražku za Gimp, ale program s dost odlišnými funkcemi a zaměřením. Samozřejmě, že něco se může překrývat, ale cílové obecenstvo je u obou programů odlišné.
V GIMP sa mi nepaci tolko plavajucich okien jednoducho si nato ani po rochoch neviem zvyknut. Asi Photoshop na mne nechali nejake rany :).Jako obvykle si neodpustím poznámku: ty plovoucí okna Gimp obšlehl z Photoshopu. Já vím, většina lidí si myslí že Adobe Photoshop je aplikace původem s Windows :-O
Tiskni
Sdílej: