Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
[ebuild N ] media-libs/openexr-1.2.2 USE="-doc" 0 kB [ebuild N ] dev-ruby/ruby-config-0.3.1 0 kB [ebuild N ] dev-lang/ruby-1.8.4-r1 USE="-cjk -doc -examples -socks5 -tcltk -threads" 4,211 kB [ebuild N ] app-office/koffice-data-1.5.1 USE="arts -debug -xinerama" 35,166 kB [ebuild N ] app-office/koffice-libs-1.5.1 USE="arts -debug -doc -xinerama" 0 kB [ebuild N ] app-office/krita-1.5.1 USE="arts opengl -debug -xinerama" 0 kB Total size of downloads: 39,378 kBAsi ostanem pri starom znamom Gimpovi.
Ale jinak kritě fandím už proto že jsem využivatel WM KDE a chci aby toto prostředí bylo už konečně čisté a bez GTK hovadin. To samé přeji i uživatelům GNOME i když takové K3B předělané do GTK, no nevim nevim... ))
To samé přeji i uživatelům GNOME i když takové K3B předělané do GTK, no nevim nevim...A uz to slavny KDE umi konecne vypalit CD tak, ze nataham soubory to okna file manageru, zmacku Burn? (jo, kioslave na tu uz nejakej cas existuje, ale jeste nedavno to byl spis takovej blbej vtip) Nebo musim kvuli vypalovani kazdy kraviny poustet K3B?))
Ved prave aj ja som to chcel pouzit ako taky odlahceny GIMP, no neda sa skoda, mozno ta dalsia verzia.Obávám se, že ani v dalších verzích se nedočkáš funkcí, které by z toho dělaly odlehčený Gimp. Cílem Krita není vytvořit náhražku za Gimp, ale program s dost odlišnými funkcemi a zaměřením. Samozřejmě, že něco se může překrývat, ale cílové obecenstvo je u obou programů odlišné.
V GIMP sa mi nepaci tolko plavajucich okien jednoducho si nato ani po rochoch neviem zvyknut. Asi Photoshop na mne nechali nejake rany :).Jako obvykle si neodpustím poznámku: ty plovoucí okna Gimp obšlehl z Photoshopu. Já vím, většina lidí si myslí že Adobe Photoshop je aplikace původem s Windows :-O