Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
Tá otázka onedlho nebude relevantná. V každom prípade samotný systemd by sa mi nezdal vôbec zlý ak by nepohlcoval všetko možné bez akejkoľvek možnosti voľby. Najradšej som mal openrc z gentoo (vlastne ešte stále mám) ale uznávam, že systemd je v mnohých veciach omnoho lepší (napr supervizor).
"feature creep" nevim co to znamená ale líbí se mi toTo je jako mission creep, akorát se softwarem. Prostě featury příbývají a přibývají a software bobtná![]()
(což by vyřešil třeba alias)Přesně tak, hned po první instalaci systemd jsem si přidal
alias rc='sudo systemctl'
takže spouštění je prakticky stejné jako dřív. Co se týče úspěšnosti: když to nevypíše error, tak se to povedlo $?
v $PS1
.
Já osobně mám nejraději jednoduchost sysvinitu, kdy stačí napsat několik primitivních řádků v bashi a mám spuštění nějakého démona vyřízenéTak nevim, na RHEL6 ma initscript httpd 124 radku, zatimco na Fedore 19 systemd unit file 20.
Pokud mas tak rad jednoduchost, proc se nevratis do jeskyni? Nase civilizace je velice slozita.. Jednoduchost je dobry cil, ale vzdycky bude (pro vetsinu lidi) sekundarni az po vlastnostech a pohodli.No, tak treba zrovna v informatice je princip KISS docela dobre voditko. Nejsi schopen vec rozbit do mensich srozumitelnych celku -> asi mas nekde chybu v navrhu.
Ja systemd zatim nemam, ale myslim, ze je to dobra vecJa systemd na jednom pocitaci mam a z meho pohledu mi nenabizi vic nez treba init scripty ze Slackwaru. Ty jsou jednoduche jak kafemlejnek a kdyz je nekde problem, neni problem to opravit. Mimochodem, az z tech skriptu jsem poradne pochopil, jak funguje Linux. ;-]
Ja systemd zatim nemam, ale myslim, ze je to dobra vec.Myslenka systemd neni uplne spatna, ale realizace misty kulha. Coz je typicky problem RedHatu, ktery do ostrych systemu tlaci veci, ktere jeste nejsou dodelane, kompletni nebo plne funkcni. To byl jeden z duvodu, proc jsem od RH utekl k jinym distribucim; tusim, ze s verzi 8.0 udelali kompletni switch distribuce na UTF8, coz byl (take) pozitivni krok, ale kdyz s tim polovina programu neumela pracovat, tak to bylo jen k vzteku...
Pokud chceš svobodu použij Gentoo - sice preferuje Systemd ale nechává možnost volby.
Ostatní distribuce se ale nechtějí starat už o ty další..
Zkrátka je to volba.
Můžeš ale použít třeba Fedoru, upravit jádro aby používalo starý SysV a dobastlit si tam třeba runit nebo openrc a pak se o něj starat.
Ty víš taky prd,vs
... je teď ...ROFL
Myslíte si, že je to dobrá věc, nebo máte raději klasický sysvinit, kde při pohledu do /etc/init.d víte, které věci můžete spustit oproti milionu souborů v adresáři systemd?Nemám rád ani jedno :D.