Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Různé drobnosti a užitečnosti na které narazím nebo sám vytvořím. Primárně se zaměřuji na věci, které mohou být zajímavé a užitečné pro ostatní uživatele GNU/Linuxu či typografického systému TeX, občas se tu ale určitě vyskytne i něco z úplně jiného soudku, např. z oblasti bezpečnosti apod.
Tak podle zprávičky na serveru cdr.cz je všech 11,6 milionů vyrobených a prodaných herních konzol Xbox 360 od Microsoftu vadných a dříve nebo později budou mít s vysokou pravděpodobností poruchu.
A co na to Microsoft? Asi byste čekali něco jako stažení vadných kusů a bezplatnou výměnu za bezvadný výrobek tak, jak se to děje např. u nepovedených akumulátorů u notebooků, že? Ne, nic takového. Microsoft na to jde a po svém a celou záležitost vyřešil prodloužením záruky na 3 roky. Stejně vadné konzoly se přitom vyrábí a prodávají dál.
Tohle je poměrně zajímavá politika. Že za nic není odpovědný výrobce software, to je celkem normální (a Microsoft pochopitelně se svými EULA není výjimkou). Že se ale bude i hardware kupovat s tím, že tuhle krabici si koupím, 3 roky s ní čas od času zaběhnu do servisu, kde si chvíli pobude, a pak ji vyhodím, to bude pravděpodobně jeden z dalších přínosů Microsoftu na poli technické inovace.
Tiskni
Sdílej:
já to trochu upřesním. Zprávička má lehce "drsnější" nadpis, což kompenzuje politické vyjadřování Microsoftu v této věci. Fakta jsou následující
Samozřejmě celá záležitost nevylučuje, že se najde spousta šťastlivců, kterým Xbox 360 přežije 3letou záruční dobu bez úhony. Ale co když odejde den po záruce? Inu, pak se jistě nedostane do microsoftích statistik a čert ví, jak se zachová majitel, až se dozví, že pozáruční oprava ho vyjde na 5000Kč (to jsem střelil od boku, žádné ofiko info). Zkrátka a dobře, Microsoft prodává něco, o čem ví, že minimálně každý třetí kus selže (se statistickou jistotou ;))
PS: viděli jste fotky PCB nové revize? Takhle masivně osekané napájecí obvody, to jsem již dlouho neviděl. Zlatý PCChips, ten bráchovi šlape v kompu už přes dva roky .
záruka prodloužena z 90 dnů nejprve na rok, nyní na 3 rokyTo se u nás může prodávat něco, co nemá standardně záruku na dva roky? BTW: no bóže, v Xboxu je prostě špatně nastavené kurvítko