Termy (GitHub) je multiplatformní terminál postavený nad frameworkem Electron. Může zaujmout automatickým doplňováním IntelliSense a integrovaným editorem z Visual Studio Code. Ke stažení je AppImage.
Univerzita Illinois objevila zranitelnost v Intel CPU u SoC Ring Interconnect. O zranitelnosti se mluví jako o "Lord of the Ring(s)". Výzkum byl zaměřen na procesory Skylake/Coffeelake, takže není jasné, zda postihuje i novější architektury. Procesory AMD používají jiné druhy propojení, takže tam je zatím stav neznámý, resp. vyžadoval by další výzkum. Podrobnosti naleznete na The Hacker News, samotná publikace pak viz: 2103.03443.pdf. Dále jsou k dispozici zdrojové kódy pro test zranitelnosti na GitHub - lotr.
Toužíte si prohlížet YouTube videa v konzoli? Pokud ano, je zde projekt ytfzf, který vám to umožní. Jedná se o bash script, který jako backend mj. používá youtube-dl.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript naprogramované v Rustu, bylo vydáno ve verzi 1.8. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Z novinek lze zmínit experimentální podporu WebGPU API. Cílem je podpora TensorFlow.js s GPU akcelerací.
Byla vydána verze 8.00 linuxové distribuce SystemRescue, původně SystemRescueCd. Přehled novinek v changelogu. Linux byl povýšen na verzi 5.10.20. GParted na verzi 1.2.0. Xfce na verzi 4.16. Nově byl začleněn paperkey pro vytištění OpenPGP privátních klíčů.
Byly vyhlášeny výsledky soutěže firmy Adfinis o nejlepší šablony pro LibreOffice. Z třiceti přihlášených vybrala porota šest vítězů. Všechny šablony si lze prohlédnout a stáhnout na stránce s oznámením o výsledcích soutěže. Green cabinet připravuje překlady šablon do češtiny, obdobně jako to již učinili v případě šablon indonéské komunity.
Zítra proběhne jednodenní online konference InstallFest 2021. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, workshopů a také stánků. Dění lze sledovat na Twitteru.
Byla vydána nová verze 6.5 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Nedávno byly aktualizovány také knihovny nábytku.
Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Verzovací systém Bazaar jde nyní v Ubuntu 8.10 ovládat stejně snadno jako Subversion pod Windows pomocí klienta Tortoise.
Jak na to
Nainstalujte z repozitáře: bzr, python-nautilus
Stáhněte si experimental deb balíček bzr-gtk a nainstalujte.
Restartujte systém.
Voila! :)
Složka obsahující bazaar projekt by nyní měla v Nautilu vypadat nějak takto: foto
Tiskni
Sdílej:
Restartovat system? Kvuli takovehle prkotine?
No potes prase.
taky mam pocit ze tu nekteri zavadeji silenosti ... z widli , a k tomu ani tam neni potreba restart kvuli takove prkotine ....
A když tak koukám na ten adresář ... kdy že bude NORS4?
Dedline pro vydání stable release mám 18.1.09, takže už celkem brzy :)
no už aby
stejně snadno jako Subversion pod Windows pomocí klienta Tortoise
Jestli stejně snadno, pak pán bůh s tebou.
Přesně. Ještě kdyby pod Windows byly příkazy jako find
(specielně parametr -exec
) a CMD.EXE
umělo eval, tak je to skoro použitelné
Já bych ho tak špatně neviděl. Ještě před rokem jsem na Woknech pobýval a TortoiseSVN byl dobrý pomocník. U všech těhle GUI klientů je výhoda, že hned vidíte, které soubory jste změnili a můžete velmi rychle a snadno commitovat samostatné soubory. Rychleji než přes konzoli.
Osobně používám u Bazaaru oboje, CLI i GUI. GUI pro commitování změn do svého repositáře, protože vždy rozděluji změny do několika samostatných commitů a tak se mi hodí, že vidím všechny změněné soubory a hned vedle vidím jejich diffy. A konzoli pro pushování do launchpadu (přes alias).
Používám ještě GIT pro synchronizaci notebooku a stolního PC a tam to dělám stejně. Než bych přes konzoli našel, které nové soubory jsem vytvořil a musím je přidat do indexu, zbělely by mi vlasy (protože nechci synchronizovat úplně vše ve stromě). A pro merge z počítače na počítač mám pak samozřejmě opět alias. Myslím, že je to takhle poměrně efektivní.
Pro Ubuntu jsou na launchpadu repozitáře s vývojovou verzí bzr-gtk nimiž nautilus funguje, takže není potřeba tahat balíčky pro Debian. Udělal jsem to asi předevčírem a všechno funguje pěkně, akorát jsem do nějakého souboru musel dopsat "import os". Docela se mi to líbí, ale jako doplněk, ne náhražka příkazové řádky.
A co to má dělat? Podle toho odkazovaného snímku to vytvořilo emblémy.
Dal jsem si vyhledat snímky toho TortoiseSVN a zdá se, že to v Exploreru přidalo do kontextové nabídky položky pro práci se SVN... bzr-gtk taky přidal do nabídky Nautilu takové položky, nebo to jen vytvořilo ty emblémy?
(Já jsem bzr-gtk viděl jen jednou, asi před půl rokem, a s Nautilem to nemělo nic společného...)
JJ, v kotextové nabídce přibyly volby pro práci s Bazaarem. V podstatě to vypadá jako napojení mezi Nautilem a Olive-GTK.
To to takhle zkurví ty rozestupy mezi ikonami? To si snad děláš prdel? Tohle tedy rozhodně náhrada za TortoiseSVN není, ten takhle nemrví ikony. Ale oni to vlastně takhle mrví ty emblémy ... nautilus totiž dodnes neumí změnit ikonu adresáře (to, co měníte ve vlastnostech je shit, protože to umí jen jednu velikost ikony a pak to kreténsky škáluje a kurví kvalitu), to KDE je na tom podstatně lépe. Kdyby ty emblémy alespoň nějak dotáhly do použitelnosti a šli umístit na libovolnou pozici ikony, ale né, ono to musí stačit takhle hnusně.