abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    Luboš Doležel (Doli) avatar 27.4.2009 15:40 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    To je vytažené z tadyté zprávičky? :-)
    27.4.2009 15:43 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    JJ, tam jsem zjistil, že něco takového vůbec existuje.

    Hlášky jsou vytažené příkazem:

    strings `which sudo`

    Návod na zprovoznění samozřejmě z man stránek.

    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    Ilfirin avatar 27.4.2009 16:28 Ilfirin | skóre: 32 | blog: ilfblog | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Jupí, jdeme přepisovat zprávičky do blogů :-)
    27.4.2009 16:46 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    A proč ne? proč by zápisek blogu nemohl vycházet ze zprávičky?
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    27.4.2009 17:16 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Vychádzať môže, ale slušnosť hovorí, že si na to mohol aspoň upozorniť.
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    =^..^= AmigaPower® avatar 27.4.2009 17:25 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    ...nehledě na to, že když si kliknu na ten odkaz ve zprávičce vyplivne mi to to samý :-D

    PS: Jen tak mimochodem, Vyšla nová verze C++ knihoven Boost 1.39.0 Beta 1. Přináší novou... ;-)
    27.4.2009 17:42 tired joe | skóre: 17 | blog: rootlet | Trenčín/Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Nekecaj :DD
    Človek sa riadi zdravým rozumom, až keď už nezostáva žiadne iné riešenie.
    27.4.2009 22:02 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Nevím jak Vy, ale když se dělím o zkušenosti s nějakou technologií, tak většinou nezmiňuji, že jsem se o ní dozvěděl od Franty Vomáčky. Není to zkrátka podstatné.

    Podstatou toho zápisku je sdělit, že něco takového existuje a že se to dá udělat tímto způsobem. Nevím proč by mělo čtenáře zajímat, že jsem se o těchle hláškách dočetl na stránce odkazované ze zprávičky...
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    =^..^= AmigaPower® avatar 27.4.2009 22:08 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    A víš už že vyšla nová verze C++ knihoven Boost 1.39.0 Beta 1? Já že bych o tom napsal do blogu...
    27.4.2009 22:11 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Nevím jak Vy, ale když se dělím o zkušenosti s nějakou technologií, tak většinou nezmiňuji, že jsem se o ní dozvěděl od Franty Vomáčky. Není to zkrátka podstatné.
    Tak si představ, že dost lidí považuje za slušnost zmínit zdroj informace.
    28.4.2009 00:27 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Zdroj informace rozhodně. Zprávička ale nebyla zdrojem informace, pouze inspirací k další aktivitě. Pokud bych měl uvádět zdroj informace, měl bych uvést manpages a příkaz strings.

    Redaktor také nenapíše, že ho napadlo napsat fejeton při rozhovoru se svou tchyní.
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    =^..^= AmigaPower® avatar 28.4.2009 07:53 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    ...nejdůležitější je to umět vokecat :-D
    28.4.2009 11:05 Dundee5 | skóre: 17 | blog: Dundee5 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Jen se bráním nařčení z plagiátorství.

    Uvádět zdroje mi přijde jako naprostá samozřejmost, ale musí se jednat opravdu o zdroje a ne o věci typu "při prohlížení téhle stránky mě napadlo, že bych mohl zjistit, jak to funguje, a případně se o tom podělit v blogu".
    Kdo se vzdá svobody, aby získal jistotu, ztratí nakonec obojí. --Benjamin Franklin
    27.4.2009 23:14 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Nevím jak vy, ale já považuju za obrovskou prudu dočíst se v blogu naprosto totéž, co jsem se před hodinou dočetl ve zprávičce o kus výš. Podstatou tohoto zápisku je stoprocentní redundance zcela nepodstatné informace.
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    =^..^= AmigaPower® avatar 27.4.2009 23:36 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    A víš už že vyšla nová verze C++ knihoven Boost 1.39.0 Beta 1? :-D
    28.4.2009 00:09 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Držte mě tři čtyři nebo jich pět šest trefím!
    Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
    28.4.2009 09:39 CEST
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Zapisek blogu muze vychazet ze zpravicky. On narazel na prepisovani zpravicek do blogu, protoze tenhle blog opravdu nic jineho neobsahuje.
    28.4.2009 10:41 Prudic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    Nejak sleduju, ze je to v diskusich porad stejne. Nekdo neco v dobrem napise a ostatni ho jen pomlouvaj. Misto tehle nechutnejch kecu, taky vytvorte nejake uzitecne informace. Jinak jsem rad, ze je to tu v blogu. HOWG

    =^..^= AmigaPower® avatar 28.4.2009 10:54 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Nejak sleduju, ze je to v diskusich porad stejne. Nekdo neco v dobrem napise a ostatni ho jen pomlouvaj. Misto tehle nechutnejch kecu, taky vytvorte nejake uzitecne informace. Jinak jsem rad, ze je to tu v blogu. HOWG
    OPRAVA:
    Nejak sleduju, ze je to v diskusich porad stejne. Nekdo neco v dobrem napise a ostatni ho jen pomlouvaj. Misto tehle nechutnejch kecu, taky zkopírujte nejake uzitecne informace. Jinak jsem rad, ze je to tu v blogu. HOWG
    28.4.2009 10:58 Prudic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    HA, dalsi hnidopich. (HNIDOPICH se tedy rýpe v něčem (píchá do něčeho), co za to nestojí (hnida). Je to tedy člověk, který se příliš zabývá nepodstatnými detaily, malicherný člověk. Hodně lidí má hnidopišské sklony a svým hnidopišstvím otravují okolí.)

    =^..^= AmigaPower® avatar 28.4.2009 11:01 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    To tvoje HOWG mělo znamenat "domluvil jsem", ne? ;-)
    28.4.2009 11:04 Prudic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    A tak mimochodem jsem vam vsech jeste chtel rict, ze jsem GAY !

    28.4.2009 11:09 Prudic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    No jako neregistrovany uzivatel si muze prezdivku Prudic dat kdokoliv, i treba amigapower, ktery napsal predchozi prispevek pod jmenem Prudic. 

    28.4.2009 11:25 Prudic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    Ale mimo to jsem vám chtěl říct že je to pravda :-D

    =^..^= AmigaPower® avatar 28.4.2009 11:27 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Věděl jsem to! Neregistrovaný uživateli Prudici! :-D :-D :-D
    28.4.2009 11:36 RealPrudic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    Diky za priznani Honzo (amigapower), nicmene je to tvoje osobni vec a ja ji plne respektuju. Jestli se opravdu jen snazis spinit okoli tak jen pokracuj. Ja uz se zde dnes nevyjadrim. ps.: nejhorsi je srazka s blbcem

    28.4.2009 11:45 UnrealPrudic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    Neni zač, to byla pro mně drobnost... ;-)

    28.4.2009 11:45 Prudic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat

    A jeste jsem chtel dodat, ze mam hrozne maly penis !

    kotyz avatar 28.4.2009 14:06 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux umí krásně nadávat
    Neprud!
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.