Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Protože používám výhradně černé pozadí a protože vždy hledám správné kombinace barev, které jsou čitelné v různém nastavení (Debian, CentOs default, Putty, Console), tak jsem definoval „Read quality“ a ohodnotil jsem si podle sebe, tedy naprosto objektivně ;), čitelnost jednotlivých kombinací 0-4 na jednotlivých „terminálech“ a nechal vždy to nejnižší hodnocení. Přičemž 3, 4 jsou dobře čitelné, 2 je taková sporná, 1 je někde téměř nečitelná a 0 překvapivě není čitelná někde vůbec. Barvy jsem očísloval aby je bylo možné nějak adresovat.
Učesal jsem to do dvou skriptů, první jako výkonný a druhý jako frontend.
Pomocí terminal-color.bash
si je možné zobrazit jednotlivé barvy, filtrovat je podle „read quality“ či dle barvy pozadí/popředí „jako“, nebo i vygenerovat proměnou PS1
(prompt) na základě template. Dané template mohou být nadefinované v terminal-color.template
a 4 už tam jsou T1 a T2 jsou jednořádkové a T3 a T4 dvouřádkové, skript terminal-color.bash
se jakékoliv zadání template o délce dvou znaků snaží načíst z proměnné takto pojmenované.
Pomocí create-ps1.bash
si je možné vygenerovat PS1 postupnou definicí parametrů a interaktivně si jej i odzkoušet (spustí se instance bash-e s novou proměnou a je třeba ji ukončit pomocí exit
).
V těch čtyřech templatech je implementovaná i možnost přes PS1 měnit title terminálu, nicméně to je taková sporná feature, protože pokud to nemá každá mašina či každý uživatel definované, tak tam pak zůstává title od poslední změny.
No a píšu to proto, že mě napadlo, že má ještě někdo jiný rád barvičky a mohlo by se mu to hodit. Bo tady nelze vkládat přílohy, tak je to ke stažení zde.
Myslím, že je to zbytečné to nějak popisovat, pokud někdo má rád barvičky, stačí si stáhnout, rozbalit a spustit create-ps1.bash
, no a kdyby to chtěl použít i nějak jinak, tak i terminal-colors.bash
má to i '-h', ale je to spíš v obecné czenglishtině…
Slíbil jsem Bedňovi duální licencování, tak zde je odkaz na stažení pod licenci FOB.
Tiskni
Sdílej:
[color] ui = true
gcal -s 1 -q CZ -b 4
gcal -s 1 -q CZ -b 4 -H "\e[1;33m\e[44m:\e[0;37m\e[40m:\e[1;37m\e[42m:\e[0;37m\e[40m"
Viz info gcal
a hledat slovo color
.
gcal -s 1 -q CZ -b 4 | lp
Ale kdybych to chtěl takhle krásně barevně?
To putty má podle mě mnohem horší, ale je to hodně subjektivní, proto jsem to naprosto objektivně ohodnotil