abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:44 | IT novinky

    S koncem roku 2025 skončila standardní podpora operačního systému HP-UX (Hewlett Packard Unix).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 14:33 | Nová verze

    K 1. lednu 2026 končí 70leté omezení majetkových autorských práv děl autorů zesnulých v roce 1955, viz 2026 in public domain. V americkém prostředí vstupují do public domain díla z roku 1930, viz Public Domain Day.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 15:00 | Nová verze

    Všem vše nejlepší do nového roku 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 13:33 | Zajímavý software

    Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.60. Vyzkoušet lze online demo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:11 | Zajímavý článek

    Daniel Stenberg na svém blogu informuje, že po strncpy() byla ze zdrojových kódů curlu odstraněna také všechna volání funkce strcpy(). Funkci strcpy() nahradili vlastní funkcí curlx_strcopy().

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 25.12.30 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 18:55 | IT novinky

    Společnost Valve publikovala přehled To nej roku 2025 ve službě Steam aneb ohlédnutí za nejprodávanějšími, nejhranějšími a dalšími nej hrami roku 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 16:11 | Komunita

    Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu a listopadu 2025. Zúčastnilo se více než 5000 uživatelů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.12. 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    V dokumentově orientované databázi MongoDB byla nalezena a v upstreamu již opravena kritická bezpečností chyba CVE-2025-14847 aneb MongoBleed.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.12. 23:11 | IT novinky

    Při úklidu na Utažské univerzitě se ve skladovacích prostorách náhodou podařilo nalézt magnetickou pásku s kopií Unixu V4. Páska byla zaslána do počítačového muzea, kde se z pásky úspěšně podařilo extrahovat data a Unix spustit. Je to patrně jediný známý dochovaný exemplář tohoto 52 let starého Unixu, prvního vůbec programovaného v jazyce C.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 23
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (29%)
     (1%)
     (28%)
     (1%)
     (2%)
     (1%)
     (10%)
     (9%)
     (19%)
    Celkem 237 hlasů
     Komentářů: 22, poslední včera 15:34
    Rozcestník

    Záloha?

    19.7.2005 10:44 | Přečteno: 1201×

    Včera jsem se opravdu úpřímně pobavil... Dojel jsem na firmu (z minulého příspěvku), protože bylo potřeba pořešit nějaký problémek ("pan Manažer" potřeboval sehnat databáze skladového systému z ledna tohoto roku).

    Tak jsem prohlásil, že stačí vzít zálohu z ledna a nahodit ji zpět a je po problému... omyl... Zmatený výraz ve tváři hovořil za vše -> zálohu??? To se jako musí zálohovat? :-)

    Vzhledem k tomu, že na rozdíl o linuxu netuším, jak ve Windows naskriptovat automatické zálohování na CD a skladový systém je v tomto směru poněkud nesamostatný, napsal jsem pro "pana Manažera" postup zálohy všech potřebných adresářů jak pro děti v mateřské školce (co má kde otevřít, na co kliknout, kam strčit CDčko atd.). Osobně jsem mu kdysi ukázal, kde má ten postup najít (na nástěnce nad pracovním stolem). Zřetelně nepomohlo -> poslední zálohu jsem udělal sám při ukázce cca 5.prosince loňského roku :-) Od té doby se na zálohování jaksi pozapomnělo... ještě, že se nic nepo**alo.

    Jsem zvědavý jestli se od včerejška už konečně začalo zálohovat. Vidina, že by měl vlastíma rukama opravit údaje na cca 7000 skladových kartách je snad dostatečně velká motivace :-)

           

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Luk avatar 19.7.2005 12:25 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Naskriptovat? V PHP!
    Kdysi jsem potřeboval ve Windows naskriptovat trochu složitější zálohování. Po marných pokusech řešit to prostředky Windows jsem tam nainstaloval PHP a udělal jsem to v něm. Není to ideální, ale řešení to je :-)
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    19.7.2005 13:25 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Naskriptovat? V PHP!
    Jasně, už jsem použil i cygwin, abych mohl automatizovat. Ale nikdy mne ještě nezklamal perl (win verze z www.activestate.com). Takže já bych na to šel pomocí kombinace perl+nerocmd. Ovšem podmínkou je možnost ovládání zálohovaných aplikací (např. exporty dat) z příkazové řádky, což není samozřejmost.
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.