Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Od října jsem se rozčiloval nad tím, že Firefox ani Thunderbird mi neumějí otevřít PDF soubory přímo, musel jsem vždycky kýžený dokument uložit a pak teprve otevírat z Konqueroru.
Když jsem měl čas, zkoušel jsem si s nstavením pohrát, Firefox (i TB) si ale tvrdohlavě odmítal zapamatovat, že ty PDF soubory opravdu chci otevírat pomocí KPDF a pokaždé mi tvrdil, že pomocná aplikace neexistuje (a kvůli každému PDF se přebírat filesystémem až k binárce kpdf, to se mi fakt taky nechtělo).
Pobavil jsem se nad okýnkem pro nastavení akcí podle MIME typů souborů - akce se sice dají měnit, nedají se ale definovat nové.
Pohrál jsem si taky s Adobe pluginem, co je ke stažení z webu Firefox addons, ale asi jsem něco dělal blbě, ani ten jsem nerozchodil (teď mě napadá, že to asi chtělo nejdřív nainstalovat Acrobat readera a pak až něco chtít po tom pluginu, ale co už).
A včera jsem si - úplně náhodou - všiml, že v (K)Ubuntu repozitářích je balíček mozilla-acroread
. Stačí jeden apt-get install
a hotovo, vyřešeno pro Firefox i Thunderbird (vtipné je, že teď už si oba pamatují i to KPDF).
A tohle jsem, vážení, zkoumal třičtvrtě roku. No není to na ránu do hlavy?
Ale plyne z toho cenné poučení - jednoduchá řešení existují.
Tiskni
Sdílej:
Pokud si dobře pamatuju, v tom okně pro výběr jestli spustit nebo uložit se jako výchozí aplikace nabízí to, co je pro daný mime typ nastaveno v ~/.mailcap.
Čili přidat do tohoto souboru řádek
application/pdf;kpdf '%s'
Další variantou pro Firefox je nainstalovat si Mozzplugger.