Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Od října jsem se rozčiloval nad tím, že Firefox ani Thunderbird mi neumějí otevřít PDF soubory přímo, musel jsem vždycky kýžený dokument uložit a pak teprve otevírat z Konqueroru.
Když jsem měl čas, zkoušel jsem si s nstavením pohrát, Firefox (i TB) si ale tvrdohlavě odmítal zapamatovat, že ty PDF soubory opravdu chci otevírat pomocí KPDF a pokaždé mi tvrdil, že pomocná aplikace neexistuje (a kvůli každému PDF se přebírat filesystémem až k binárce kpdf, to se mi fakt taky nechtělo).
Pobavil jsem se nad okýnkem pro nastavení akcí podle MIME typů souborů - akce se sice dají měnit, nedají se ale definovat nové.
Pohrál jsem si taky s Adobe pluginem, co je ke stažení z webu Firefox addons, ale asi jsem něco dělal blbě, ani ten jsem nerozchodil (teď mě napadá, že to asi chtělo nejdřív nainstalovat Acrobat readera a pak až něco chtít po tom pluginu, ale co už).
A včera jsem si - úplně náhodou - všiml, že v (K)Ubuntu repozitářích je balíček mozilla-acroread
. Stačí jeden apt-get install
a hotovo, vyřešeno pro Firefox i Thunderbird (vtipné je, že teď už si oba pamatují i to KPDF).
A tohle jsem, vážení, zkoumal třičtvrtě roku. No není to na ránu do hlavy?
Ale plyne z toho cenné poučení - jednoduchá řešení existují.
Tiskni
Sdílej:
Pokud si dobře pamatuju, v tom okně pro výběr jestli spustit nebo uložit se jako výchozí aplikace nabízí to, co je pro daný mime typ nastaveno v ~/.mailcap.
Čili přidat do tohoto souboru řádek
application/pdf;kpdf '%s'
Další variantou pro Firefox je nainstalovat si Mozzplugger.