Byla vydána verze 1.98.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Byla vydána nová verze 7.1 (YouTube) svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Mary Lou bylo vybráno na počest americké jazzové klavíristky Mary Lou Williams (YouTube).
Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.4. Představení novinek také na YouTube. Bun byl přepsán z programovacího jazyka Zig do Rustu. Pomocí Claude Fable 5.
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost PINE64 kvůli nedostatku a vysokým cenám DRAM a eMMC dočasně pozastavuje výrobu linuxových zařízení. Výroba zařízení jako PineTime, PineVoice a Pinecil pokračuje.
Společnost Stripe se dohodla na akvizici společnosti OpenRouter. Za 7,5 miliardy dolarů.
Byla vydána nová verze 1.27 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
V pátek 28. srpna se v Praze uskuteční již osmý Mobile Linux Hackday. Jako obvykle se potkáme v pražské pobočce SUSE v Karlíně na Křižíkově, takže kromě mobilního Linuxu je to tentokrát i příležitost přijít se podívat na nově zrekonstruované kanceláře. Začínáme v 10:00, ale dorazit můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu dne. Setkáním vás provede Petr Hodina, vývojář GPU ovladačů v Mesa 3D a jeden z hlavních lidí české komunity kolem mobilního … více »
Představen byl Raspberry Pi Compute Module 5 Programming Jig. Jedná se o zařízení umožňující připravit Compute Module 5 do plně funkčního stavu bez nutnosti použití dalších vstupně / výstupních desek. Podporuje automatizaci pomocí nástroje rpi-sb-provisioner. Podrobnosti v dokumentaci.
Hackeři ve Francii ukradli data více než půl milionu daňových poplatníků. Je to jeden z největších hackerských útoků v dějinách země. O útoku z konce června informovala až teď daňová správa. Teprve od pondělí dotčeným občanům zasílá e-maily s instrukcemi, jak postupovat dál. Hackeři se sice nedostanou k penězům dotyčných, hrozí ale věrohodné podvody. Hackeři získali třeba celá jména, údaje o rodinných příslušnících nebo také údaje o
… více »Boje ohledne BBC a zpotvoreniny zname jako iPlayer si vsimnul i lokalni zadarmo rozdavany platek City A.M., respective jeho pondelni priloha City IT. Vypliva z nej predevsim to, ze vztah BBC a MS neni platonickeho razu, v cele technologicke divize BBC primo sedi clovek z Microsoftu - Erik Huggers. To se pak nelze divit ze iPlayer vypada tak ja vypada.
CityIT, 13.8.2007, doslovna citace
“..In particular, the FSF says the appointment of Erik Huggers, the former director of Microsoft’s Windows digital media division, as the BBC’s controller of the future media and technology group in May this year, is evidence of Redmond-driven corruption of the BBC’s core values…”
A zda se ze to ani nechodi ani pod MS Vista. To me zase taky neprekvapuje, behem minuleho mesice co jsem se nedobrovolne s timle systemem seznamil, to nebyl zdaleka jediny software co si s Vistou nerozumi.
Mimochodem, ty namluvy MS a BBC jsou sirsiho a dlouhodobejsiho razu. Jakmile na obrazovce ve zpravach ukazuji neco z deni na webu, vzdy je to natoceno tak, aby bylo patrne co je to za prohlizec a jaky OS. A hadejte, jaky to je ;) Vite kolik je to neplacene reklamy. V tom nejlepsim case! Nebo ze by placene reklamy?
Pravda, uz jsem videl i vyjimku, OSX, tusim asi jednou. Asi nejaky hodne odbojny redaktor.
Vazte si Ceskeho Rozhlasu, malokde maji tak pokrokove, nezavisle a otevrene medium. tedy alespon po technologicke strance.
future media = tady ve smyslu veskereho online contentu, doposud hlavne streamovane vysilani v Real Playeru a MWV a BBC Podcast.
Tiskni
Sdílej:
Alebo o užitočnosti diakritiky. Asi minútu som rozmýšľal, akú celu má preboha BBC, a koho v nej väzní, kým mi to došlo .)
Obzvláště když je to hned první příspěvek v diskuzi, pak relevantní diskuze (k článku, blogu) vždycky uplně zanikne kvůli podobným stupiditám. Když vám něco po této stránce v blogu/článku vadí, napište to přímo autorovi, diskuze byměla být relevantní k tématu článku (alespoň dle mého názoru... tohle mě prostě štve když se takovýmahle z mého pohledu blbostma zas*re nadějná diskuze).