3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
I kdyby to šlo opravdu k soudu a ty to vyhrál, nezaručuje ti to, že nebudeš platit soudní výlohy.Ušlo mi něco? Vždycky jsem měl pocit, že soudní výlohy platí ten, kdo to prohraje...
A ty jsi někdy do firmy zaváděl SAP?...firma ktora prezije SAP - ale ved to poznate
nemocnice asi ma trosku jine moznosti (napriklad najmout si kvalitni profesionalni firmu)Tak tohle je tedy zatraceně dobrý vtip (resp. by byl, kdyby nešlo o životy). Zrovna nemocnice totiž obvykle peníze nerozhazují plnými hrstmi. Představa, že si městská nemocnice najme několik SAP* specialistů (hodina práce každého z nich stojí několik tisíc), patří to říše snů a pohádek
nebo jako myslíš, že se nemocnice jen tak ze dne na den rozhodne, že změní IS a jde to toho?Mohu se vyjádřit pouze ohledně jedné nemocnice (kutnohorské), u které vím přesně, jak to s těmi migracemi bylo. První - ze Steinera na Medeu - se dělala před x lety, a to proto, že Steiner postupně přestal vyhovovat z funkčního hlediska. Steiner byl (asi už se dnes ani nevyvíjí, nevím...) svým způsobem specifický, byl to výrazně "jednomužný" projekt (MUDr. Ing. Ariel Steiner si na své dítě nenechal moc sáhnout od jiných), byť žádné ořezávátko (používala ho např. Fakultní nemocnice Královské Vinohrady). Druhá migrace - z Medey na MediCalc - se uskutečnila asi před půl rokem, už za působení nového soukromého vlastníka nemocnice. Důvodem bylo tentokrát především to, že migrace vyšla výrazně levněji, než by stálo dokoupení potřebných licencí pro Medeu (zřejmě včetně licencí na DBMS Progress - aktuální licenční politiku firmy Stapro neznám) tak, aby byl na všech pracovištích dostatečný počet počítačů (což dříve nebyl - právě kvůli penězům - a působilo to dost velké komplikace).
politickýma (a jiný nejsou) rozhodnutíma kolem NISůPrávě jsem ti ukázal, že v tom žádná politika být nemusí
ne, neukázalUkázal, protože ty důvody byly zcela objektivní, nešlo o nic takového, jako se dnes jistá klika snaží v Ostravě.
ale o tom JAK jsi nerekl ani slovoO tom JAK nemám podrobné informace. Ohledně toho druhého přechodu bylo, pokud vím, problémem pouze to, že Stapro (dodavatel původního systému) se to snažilo sabotovat a za zpřístupnění dat ze starého NIS chtělo nehorázné peníze (jakákoli partyzánština samozřejmě nepřipadala v úvahu). Nakonec to ale prý dopadlo poměrně dobře.
o tom JAK se na to sehnali prachy jsi taky nerekl ani slovoPrvní přechod byl financován z městského rozpočtu (účelovou dotací, podobné dotace na rozšiřování systému město poskytlo i později, naposledy v roce 2003), druhý zaplatil soukromý majitel (což měl naplánováno ještě dřív, než nemocnici koupil).
3) Pokud půjde do tuhého, doporučuji tvrdit, že ti někdo hacknul účet a ty články nejsou tvoje, případně včasnou emigraci.Případně ještě tvrdit, že mu navíc zcizili IP adresu a především - nějak smazat tohle vlákno :))
Tiskni
Sdílej: