Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak jsme s bratrem vymysleli další, snad už definitivní logo pro web GetTheTrueFacts.com. Tady je...
Co si myslíte o tom, že by jméno webu (v záhlaví) bylo dělané pečlivým "fontem od ruky"?
Mělo by symbolizovat "omezení uživatelů ve využití počítače, protože jim chybí informace o alternativním software" nebo něco takového praštěného (od toho je místo díry na klíč otazník).
Plánuju to hezky udělat v Gimpu (nebo mám rovnou experimentovat se SVG?), aby to vypadalo trochu "učesaně". Ale kdyby se našel nějaký nadšený grafik, co by neměl co dělat... :)
Opět to sem píšu, protože mě zajímají vaše návrhy a připomínky. Díky!
Tiskni
Sdílej:
Hmmm, za tyhle věci se obvykle berou prachy. Kolem log je hromada know-how, pravidel, omezení a znalostí, takže amatér téměř nemá šanci udělat použitelné logo bez těchto znalostí. Bez urážky, tyhle návrhy spíš použij jako grafický motiv pro stránku. Sám to sice neumím, ale alespoň znám ty nejdůležitější pravidla. Logo má být dvoubarevné (černobílé), bez stínů a přechodů ať to můžeš vytisknout na laserovce, snadno použitelné (tvar čtverce nebo obdélníku bez výčnělků, aby se dobře použilo do řádku s jinými logy), snadno rozlišitelné z dálky nebo při zmenšení. Jestliže chceš šířit poznání a ne zábavu, vynech obrázky, spíš použij první písmena ze slov a dej je písmem tučným (raději) bezpatkovým fontem bíle na modrém pozadí, pod to napiš doménu. Bude to vypadat spíš jako organizace než stránky nadšenců a bude působit mnohem důvěryhodněji. Moje řešení:
http://www.ardi.cz/smazat/gttf.gif
Ano, sice je to suché, ale neodvádí pozornost, vypadá důvěryhodně atd. Když přidáš nějaký drobný motiv (kostička, kolečko, tečka, trojůhelníček), máš logo jak vyšité.
Tady jsou loga jednoho z našich nejlepších logo creators, jen pro inspiraci:
http://www.brandsoftheworld.com/search/?action=search&text=zahraj