Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Tak jsem se v rámci oddalování psaní protokolu vrhl do portování jedné hopsačky z dílny Freelunchdesignu. Tady je prozatimní výsledek.
Portování bylo vcelku jednoduché, jelikož je to napsané nad allegrem a dumbem, oboje jsou multiplatformní knihovny, šlo v zásadě jen o dvě nekompatability a odstranění spousty deprecation warningů (když už jsem se v tom hrabal...).
Až zase najdu trochu času nazbyt zkusím kontaktovat původní autory, případně to vyvěsit někam najitelněji. Zatím sosejte buďto tarball nebo diff oproti originálním zdrojákům.
Stručný návod kompilace a spuštění najdete v README.linux
Tiskni
Sdílej:
mirda@hl-kaspar:~/Stažené/alex4/src$ make rm -rf actor.o edit.o map.o player.o shooter.o bullet.o hisc.o options.o script.o timer.o control.o main.o particle.o scroller.o token.o actor edit map player shooter bullet hisc options script timer control main particle scroller token *.core alex4 g++ -c -O1 -c `allegro-config --cflags` -Wall actor.c -o actor.o In file included from actor.c:30: main.h:26:20: error: aldumb.h: No such file or directory main.h:79: error: ‘AL_DUH_PLAYER’ has not been declared main.h:80: error: ‘AL_DUH_PLAYER’ has not been declared make: *** [actor.o] Error 1 mirda@hl-kaspar:~/Stažené/alex4/src$Nechybí mi třeba ještě nějaká knihovna nebo tak něco?
když dám Start Game ,tak se to sekne...