abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem

    8.8.2008 07:48

    To co jsem dlouhou dobu tušil konečně potvrzuje někdo z dodavatelů. Na Jiho-Ostravské radnici se dějí podivné věci okolo tendrů na výběr SW. Tento Ostravský obvod bývá dáván za vzor úspěšné migrace na opensource řešení, přesto místní zastupitelné neustále hledají kličky, jak odůvodnit nákup produktů Microsoftu. Docela by mě zajímalo, zda se mezi vámi nachází někdo, kdo by toto mohl potvrdit i zevnitř úřadu. Jako občan bych si také rád prostudoval ona vypisovaná a následně stornovaná výběrová řízení. Něco nám tady na Jihu příšerně zapáchá.

           

    Hodnocení: 83 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    8.8.2008 09:47 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    Tak a je to tady..

    Vyhodíš ho dveřmi, vleze oknem..

    Hitler také stále vítězně postupoval..

    O loyalitě..

    Není nad cizí peří..

    Právě se objevila na zpravodajských webech..

    Pokud jde o osud opensource technologiích na obecních úřadech. Házet rajčata můžete po zvolených zástupcích, protože to jsou ti co prakticky nenesou žádnou zodpovědnost za rozhazování vašich peněz.

    Od května jsem přestěhován do Prahy, takže na ÚMOb Ostrava-Jih už nedělám. Ale stále platí, že úředník je příliš malý pán na to aby mohl zvrátit úsilí politických šíbrů.
    8.8.2008 11:49 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    Nechceš o tom jít spíš diskutovat na správné místo? :-)
    8.8.2008 17:25 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    Zasedání zastupitelstva městského obvodu se bude konat dne 14. 8. 2008 v 9.00 hod.
    Ve čtvrtek v 9:00 je většina lidí co by se k tomu mohla vyjádřit v práci. Připadá mi to že je ten čas takto schválně zvolený. Přijde tam maximálně pád důchodců, kteří nemají zrovna co dělat a těmto věcem nerozumí, takže jim do toho nikdo nebude kecat. U nás je zasedání zastupitelstva většinou až večer kolem 19 hodiny.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 8.8.2008 14:06 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    Najít, kdo na to tlačí, předat to Nově a ta to hezky rozmázne. Třeba to zabere :-)
    8.8.2008 14:17 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    Nově a ta to hezky rozmázne
    Vtip roku?
    8.8.2008 14:40 dfg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    Proc myslis? Televize zNOVA a podobne obludnosti tady jsou hlavne pro dve skupiny: ta prvni a daleko vetsi nez ta druha na to cumi a veri prinejmensim kazdemu druhemu slovu a pak je tady jeste druha, ktera ma prostredky popr. manipulacni schopnosti na ovlivnovani te obludy a neprimo tak muze ovlivnovat masy.
    Daniel Kvasnička ml. avatar 8.8.2008 15:48 Daniel Kvasnička ml. | skóre: 52 | blog: The Joys and Sorrows of Being an IT Freak | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    No prave proto se musi udelat ostravsky sraz uzivatelu linuxu, abychom domluvili strategii a pak na radnici zautocili mohutnou letakovou kampani a alegorickymi vozy ;-)
    FSF: “screw you for not wanting the stuff we produce”, People: “screw you for not producing the stuff we want."
    8.8.2008 15:56 Miloslav Ponkrác | blog: miloslavponkrac
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    A zatímco se z ní bude sbírat ...
    13.8.2008 21:53 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    Teď jsem si přečetl že musíme zaplatit 9 miliard firmě Diag Human. A vzpomněl jsem si přitom na tento zápis v blogu. Zaujal mne začátek té kauzy s Diag Human:
    Domohl se ho především proto, že i když v roce 1990 vyhrál výběrové řízení na obchodování s krevní plazmou v českém zdravotnickém systému, tehdejší ministr zdravotnictví Martin Bojar jeho výsledek bez řádného důvodu neuznal, a aniž by bylo toto výběrové řízení zrušeno, vyhlásil o rok později nové, v němž vyhrály dvě jiné firmy.
    No a potom z toho byla žaloba a teď je z toho 9 miliard. Není ten začátek podobný? Tak kdo podá žalobu na Ostravu-Jih a vydělá si 9 miliard? :-) Raději rychle, dokud tu je ještě z čeho rozdávat :-(
    19.8.2008 18:05 ivdo | skóre: 6 | blog: ivdo | Ostrava 49° 50' 52" N, 18° 17' 01" E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ostrava-Jih - linuxové město pod velkým tlakem
    Ten problém není získat informace o veřejných zakázkách.

    Problém je, že to nikdo pravidelně nesleduje, lidi to nezajímá nebo nemají čas. Bohužel.

    A v tomhle případě jsou všichni důkladně masírováni jaké jsou ty Windows skvělé a jak všechno funguje, nejlépe samo od sebe.

    Informace o veřejných zakázkách jsou opravdu veřejné, na www.ovajih.cz a dokonce docela logicky umístěné -> Informace občanům -> Veřejné zakázky

    dojdete zde: www.ovajih.cz/view_list.php?section=118 najděte si č. záměr: VZ 22.08,

    "Dodávka virtualizační technologie zahrnující servery, sdílený storage, virtualizační operační systém, management nástroje, server. oper. systémů a server. služeb, operačních systémů stanic, kancelář. balíku, pomocných aplikací a antiX software"

    Musí to být zveřejněné v centrálním registru veřejných zakázek www.isvz-us.cz konkrétně na tuhle zakázku vede odkaz 60016996 ze stránek úradu a dokonce se to povinně zveřejňuje i na serverech v rámci EU kam vede další odkaz 2008/S 86-117493 (TED - Tenders Electronic Daily- Supplement to the Official Journal of the European Union)

    Takže sledujte, uvidíme co bude dál.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.