Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Přemýšlel jsem jestli to vůbec zmiňovat, ale mám potřebu se podělit o pár věcech kterých se Gnome týká či dotýká. Rád bych odkázal ty, kterým se Gnome líbí, tedy na co se mohou těšit v dalších finálních vydáních.
Ale hlavně bych požádal ty, kteří vědí o kontaktu na osobu která má na starosti aplikaci System Monitor/Baobab, protože mi z té stránky není zcela jasné, na koho se mám obrátit s návrhem k vylepšení funkcí. Hlavně mi přijde z toho návrhu problematické jak budu zjišťovat všechno info o procesu, který mi může skončit dříve než se proklikám těmi grafy ve kterých je logicky jen údaj který se grafu týká. Tedy chtěl bych aby tam byla možnost dovědět se všechno info o procesu z jediného pohledu. Vím, že to je jen návrh a vývojáři nejsou hloupí, ale nerad bych aby tam chyběly funkce, které mi pomáhají v aplikacích ve Windows, zejména externích aplikací Process Hacker (alternativa k Windows systémovému monitoru a WinDirStat (jiná metoda zobrazení na využití disku), tam by se mi líbila možnost přepnutí mezi současným diskovým pohledem a polštářovým známý z KDirStatu. U Process Hackeru se mi moc líbí možnosti sítě. V žádné jiné aplikaci zejména Ethercapu (s libcapX) mi na USB modemu nefunguje sledování síťového provozu. Nevím jestli by to fungovalo také v Linuxu, jako těm co s Ethercapem nemají problém. Ale mít možnost sledovat to systémovém monitoru by byla pěkná možnost. Vím, že jsou v Linuxu odděléné aplikace k sítí jako Whois, Traceroute, ale tam se to musí kopírovat neumí to sledovat okamžitý provoz, pokud vím. Tak kdyby někdo věděl ten kontakt na člověka co se o to stará, ..
Tak ještě odkaz pro fanoušky Gnome, na relevantní stránky.
Tiskni
Sdílej:
Návrhy na vylepšení se mají dávat do Bugzilly - Severity nastavíš na Enhancement.