Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
nejvíc největčí množství případů měli 21.března hele a první případy mezi 31. lednem a 6. únorem hele. by profesoroj jako ten peak letěl jenom vo pár dní blbě uplně přinejhorším vo 10 :D
se mi jako taky nikde nedaří najít počet italskejch testů deně protože jestli jakoby testujou čim dál víc tak pochopytelně najdou věčí sumu pšikalů i když třeba situace realně neni tak strašidelná jako byla předtim. by bylo takový zajímavý taky porovnat počet testů s náma. nóó ale asi to nedělaj jako my a prostě testujou jak to jenom de a nezdržujou se s papírováním :O ;D
Nóóó a všimli ste si tamtoho izralelskýho profesora matematiky hele co spočítal že koronavirusosová pandeie bez vohledu na jakýkoliv přijatý opatření vždycky sama vod sebe zmizne do 70 dnů vod prvního případu a peak má během 40. dnu??V Itálii už to těch 70 dnů afaik bude a furt jim to tam nějako nezmizlo... A proč vlastně dávat do souvislosti opateřní s dýlkou epidemie? (Spíš než třeba s intenzitou, průběhem atd.)
si myslim že lidi větčinou čekaj že čim věčí přísnost tim kračí průběh pandemie ale pan profesor ukazuje žeto jako tak vubec neni. že lockdown pomůže proti šíření viru sám řiká
Certainly, a full complete lockdown reduces the spread of the virus. However, as the above data shows, there is an apparent similar decline in the rate of infection even in countries that did not enforce a full shutdown
CDC expert: Talks about the inaccuracy of all medical staff not wearing proper protection. Actual medical staff in 2020: Do not have access to proper protective items.
Proč mě to překvapuje ... Na ulici jsem si dovolil pozdravit několik lidi, co měli roušku dole, tím, že jsem si ji na pozdrav sundal. To bylo překvapení! Proč bych měl být solidární s někým, kdo "kašle" na ostatní? Ale ty si určitě užiješ odškodné z mých daní. Nebo ne?
MuDr. Pírk umí sice operovat srdce, jako nikdo jiný, ale souvislosti mu unikají, i když je to vzdělaný muž. Vypadá jako kdyby házel kamínkem na vysílač 5g. Nebo je bude rovnou zapalovat?
Jednou možná budeš taky geront. Třeba se na tebe v té době tvoji spoluobčané středního věku nevyserou.-)
Tak jestli tomu dobře rozumím, měli jsme zhruba 2 možnosti. Buď za cenu vyhlášení restriktivních opatření zkusit omezit počet nemocných i za cenu částečného přiškrcení ekonomiky s tím, že se nyní budou, snad postupně, opatření uvolňovat. Nebo nechat nemoc postupovat za cenu daleko většího počtu onemocnění a tím vyřazení spousty lidí z pracovního procesu, léčba trvá poměrně dlouho, takže nakonec by bylo málo lidí v práci, stejně by se nechodilo do restaurací, kin, protože by nebyli zdraví jedinci a většina by se stejně bála nákazy, která by nekontrolovaně postupovala. Takže by se přehltilo zdravotnictví a ekonomika by šla do háje také. No nevím, co bych si vybrala, obě varianty stojí za pendrek.
Jenže já vím že nejsem nakažený a kromě mě to ví s jistotou i minimálně dalších 200 tisíc lidí co byli otestováni.Ten test zjišťuje stav ve chvíli, kdy je prováděn. Ne potom. Takže ti všichni s negatviním testem vědí, že nebyli nakažení v době testu. To nijak nevylučuje pozdější nákazu. Je velký rozdíl mezi vím, že jistá osoba není nakažená a vím, že jistá nebyla nakžená, když jí byl prováděn test. Ty to nesprávně považuješ za totéž.
A ty co se ani náhodou nakazit nemohli ignorujete zcela!Velmi pravděpodobně takoví lidé existují. V jakém smyslu je ignoruju? Já nikoho takového neznám.
? Takže když by žili déle, tak bychom tu taky teď měli mrtvých víc?Je to možné.
Ten test zjišťuje stav ve chvíli, kdy je prováděn. Ne potom. Takže ti všichni s negatviním testem vědí, že nebyli nakažení v době testu. To nijak nevylučuje pozdější nákazu. Je velký rozdíl mezi vím, že jistá osoba není nakažená a vím, že jistá nebyla nakžená, když jí byl prováděn test. Ty to nesprávně považuješ za totéž.Zcela opomíjíš skutečnost, že po tom testu, dokud nejsou známy výsledky má testovaný sedět v domácí izolaci. Tudíž pravděpodobnost následné nákazy je téměř nulová. Ostatně i na tohle jsem tady reagoval, když tuhle uhozenou myšlenku tady prezentoval váš kolega trekker.
Velmi pravděpodobně takoví lidé existují. V jakém smyslu je ignoruju? Já nikoho takového neznám.Chcete mi snad tvrdit, že znáte jenom nakažené osoby?!
Chcete mi snad tvrdit, že znáte jenom nakažené osoby?!Nic takové jsem nikdy netvrdil. Až na jednu rodinu, která tu nemoc možná prodělala, spadají všichni, které osobně znám do kategorie mohli se někde nakazit.
Zcela opomíjíš skutečnost, že po tom testu, dokud nejsou známy výsledky má testovaný sedět v domácí izolaci. Tudíž pravděpodobnost následné nákazy je téměř nulová.a) téměř nulová není nulová b) i v izolaci se může nakazit od ostatních členů rodiny, kteří v domácí izolaci nesedí c) po oznámení výsledků z té izolace vyleze
c) po oznámení výsledků z té izolace vylezeVe vašem podání asi nikdy.
Já vím že nakažený nejsem, tak nemám před čím bych vás chránil.Víš, že nakažený jsi nebyl v době testu. Asi ti to nikdo neřekl, ale test se od očkování liší mimo jiné tím, že vůbec nijak neovlivňuje, jestli se v budocnu nakazíš, nedává ti imunitu. Jestli jsi od té doby byl kdekoli, kde byli cizí lidi (MHD, obchod,...), tak můžeš na test úplně klidně zapomenout. Takže si vem roušku a nemel kraviny
A přiberte sebou Bourka. Budete si tam moct povídat o rouškách do naprostého zvlhnutí.Není třeba, když vidim to uvolňování restrikcí a neschopnost mnoha lidí pochopit užitečnost roušky, tak jsem raději splašil polomasku + filtry. Snad to bude co platné. Jinak ta situace s nařízením roušek mi připomíná situaci s pásy v autě. Vzpomínám si, že dokud nebyly nařízený povinně, tak na to taky slušná část lidí kašlala. A v autobusech se na to kašle dodnes (myšleno v těch, kde jsou pásy k dispozici). Lidi se poutají opět jen v těch, kde to je nařízeno přepravcem (např. Regiojet) a i tam musí stevardka projít a každého 'racionálního' samostatně myslícího hrdého nepřipoutaného občana zvlášť požádat, jestli by nebyl o té dobroty a nepřipoutal se...
přitom stačí mytí rukou a většina nákaz se eliminuje stejně jako u chřipkyDo New Yorku se tato rada nedonesla a tak si ruce nemyli?
A to u nas mame nemocenskouJeště pořád máte karenční lhůtu, co zavedla ODSTOP09etc.? Pokud ano, je to skoro jak kdybyste žádnou neměli, protože spousta lidí tak stejně bude chodit do práce, dokud toho (tam dojít) bude schopna.
Mě by zajímalo, jak můžou tu nemoc šířit bez příznakůNemoc bez příznaků se jmenuje plné zdraví.
Jenže tu byla ještě třetí varianta (podle které se ostatně také po počátečních zmatcích postupovalo): zaměřit se na nakažené a klást větší důraz na preventivní opatření, tak aby, ti co se nakazit mohli, nemuseli mít obavu že přijdou o práci či zůstanou doma bez podpory.Tohle už jsme probírali několikrát, to je model Jižní Korea. Ano, je to dobrá věc, ale pro nás byla určitě minimálně první měsíc nedostupná a je otázka, jak jsme na tom teď. Proto jsem tě vyzýval, abys uvedl konkrétní plán, jakým dostat naše zdravotnictví a responzibilitu testovací infrastruktury na úroveň Jižní Korei. Pak by byla ta třetí cesta reálná.
Jak nedostupná?!No tak pro začátek např. nebyly testy a/nebo nefungovala dobře infrastruktura. Někteří lidi čekali na test tejden a to přestože měli anamnézu a symptomy.
a soustředila pozornost + testovací kapacity primárně nejenom na ty se symptomy, ale i na jejich osoby blízkéTo je takové hezky vágní ve stylu "mělo by se něco udělat". V praxi máš konečnej počet testů, konečnej počet laboratoří, konečnej počet lidí, kteří jsou schopni odebírat vzorky, zpracovávat je, zpracovávat lidi, řešit logistiku atd. A co se týče podchycení onemocnělých, to se ti taky velmi snadno řekne. Kdybys do důsledku dohledával kontakty každého nemocného za týden nebo 14 dní, tak zaprvé už jen to dohledání je dost náročné a zadruhé ti z toho vypadnou desítky, stovky lidí na jednoho nemocného. A ty pak musíš obvolávat, testovat, karanténovat,... Mně přijde, že si to představuješ jak Hurvínek válku. Tím nechci říct, že vláda udělala všechno správně. To v žádným případě. Viz například přístup k laboratoři Tilia, žeano, to bylo absurdní. Nicéně myslim si, že i kdyby vyžili Tilii, tak by to asi pomohlo, ale situaci by to IMHO nijak dramaticky nevytrhlo...
Kdybys do důsledku dohledával kontakty každého nemocného za týden nebo 14 dní, tak zaprvé už jen to dohledání je dost náročné a zadruhé ti z toho vypadnou desítky, stovky lidí na jednoho nemocného. A ty pak musíš obvolávat, testovat, karanténovat,...Nic proti, ale je to přesně ten postup, kterým se nakonec postupovalo, ale až se 14 denním zpožděním, kdy už tady pobíhalo X desítek nakažených navrátilců z Itálie, které nikdo neřešil. Jako kupř. naše kolegyně, jejíž manžel byl pozitivně testován, ale že tam byla s ním nikdo neřešil. Teprve až poté co byla u něj nákaza asi po týdnu potvrzena si pozvali na test i ji. A až za další týden, kdy zjistili, že je taky nakažená, šla na test druhá kolegyně, které to během onoho prvního týdne stihla předat, a to jenom proto, že už začala vykazovat příznaky. Při tom stačilo jasně říct: "Vrátili jste se z Itálie? Oznamte to na čísle XXX a zůstaňte preventivně sedět doma, dokud nebudete kontaktováni. A naše vláda vám zaručí náhradu ušlé mzdy, pokud se u vás infekce nepotvrdí."
V praxi máš konečnej počet testů, konečnej počet laboratoří, konečnej počet lidí, kteří jsou schopni odebírat vzorky, zpracovávat je, zpracovávat lidi, řešit logistiku atd.Jaká byla počáteční kapacita testování víme. U oficiální státem posvěcené laboratoře to bylo něco kolem 60 vzorků denně. To máš během 14 dnů otestovaných 840 osob. Mimochodem, tobě nepřijde trochu ujeté, aby zde byla pouze jedna testovací laboratoř na celý stát s 10 milionovou populací?
Při tom stačilo jasně říct: "Vrátili jste se z Itálie? Oznamte to na čísle XXX a zůstaňte preventivně sedět doma, dokud nebudete kontaktováni. A naše vláda vám zaručí náhradu ušlé mzdy, pokud se u vás infekce nepotvrdí."Chci vidět, jak tohle dotáhneš do funkčního stavu během krátké doby. Samozřejmě se dá namítnout, že stát to měl udělat už v lednu nebo koncem února. Jenže to by se zase okamžitě snesla vlna kritiky, že stát plítvá prachy na epidemii, která sem vůbec nedojde etc. etc. A přitom jedni a ty samí lidi nejdřív problém bagatelizují a pak státu vyčítají, že nekonal dřív. Vsadim se, že úplně stejně to dopadne se suchem / oteplováním / ekologií. Všichni ti kritikové plynule přejdou z režimu "nic se neděje, problém je vyfabulovaný médii" do režimu "stát to totálně posral, tohle měl řešit už dávno".
Jaká byla počáteční kapacita testování víme. U oficiální státem posvěcené laboratoře to bylo něco kolem 60 vzorků denně. To máš během 14 dnů otestovaných 840 osob.Jo, a to je pro tu exponenciální fázi velmi málo. Dnes už se dělá testů tisíce, občas skoro desetisíce denně [1]. Což je mimochodem jedna z věcí, kterou jsme získali za tu dobu karantény / restrikcí, jak se na to ptal kolega Jik: Řádově větší počet testů denně. To je velmi důležitý... Samozřejmě jestli to postačí, je otázka. Neříkám, že k tomu stát došel ideální cestou a že to nemohlo být dřív. Určitě mohlo. Jenže takovejch věcí mohlo bejt... Viz výše.
Mimochodem, tobě nepřijde trochu ujeté, aby zde byla pouze jedna testovací laboratoř na celý stát s 10 milionovou populací?Jo, to je jeden z těch problémů.
Což je mimochodem jedna z věcí, kterou jsme získali za tu dobu karantény / restrikcí, jak se na to ptal kolega Jik:Ty se vážně domníváš, že nárůst počtu realizovaných testů umožnila teprve ta restrikce? Já ti řeknu kde byl problém. Ten test stojí normálně přes 2 litry a pokud tě na něj nepošle doktor, tak si ho cáluješ sám. To bys koukal, kolik by se vyrojilo testovacích laboratoří ochotných testovat hromadně testovat, kdyby stát vyhlásil, že každý realizovaný test proplatí a za potvrzeného nakaženého (tedy ověřeného opakovaným testem onou státně posvěcenou testovací laboratoří) přidá finanční bonus.
Ty se vážně domníváš, že nárůst počtu realizovaných testů umožnila teprve ta restrikce?Nic takového z citovaného výroku nevyplývá, zase / ještě pořád děláte z dostupných dat špatné závěry
Pokud se podíváš na oficiální data ministerstva, tak kapacita testování byla v únoru v jednotkách testů denně,Četl jsem rozhovor s nějakou ženskou z té testovací labratoře někdy z února, nevím teď přesně jestli to bylo na netu, nebo v nějakém časáku. A tam bylo jasně řečeno že v průměru stíhají cca 60 testů denně (to číslo bylo mírně vyšší, ale bylo nižší než 70). Což tedy rozhodně nejsou jednotky.
… a reálně začali testovat až potom co zavřeli lidi doma.Už v tomto bodu bylo něco špatně.
IMHO nás ještě čeká Italský scénář při druhé vlně, až lidi nebudou tolik vystrašení.Rozhodně ne. Ale to konec konců uvidíte sám. Sám jsem zvědav, jak dlouho se ještě média vydrží tomuto tématu věnovat. Osobně si myslím, že až vyjdou najevo výsledky plošného testování, tak to nenápadně odtroubí jako problém, který již nikoho netáhne. A to bude definitivní konec i těch opatření. A pokud se náhodou někdo další nakažený objeví, či snad dokonce zemře, tak věřte tomu, že si to nenechají ujít.
Ta reakce mohla být právě tím, co zajistilo, že se nemoc v populaci nešířila, málo lidí se nakazilo a nedopadli jsme jako v Itálii, New Yorku apod.Jenže stejně tak mohla způsobit, že se nákaza naopak rozšířila, jelikož v době, kdy měla být veškerá pozornost soustředěna na zajištění ochranných pomůcek pro zdravotnická zařízení, se nedostatkový materiál odlifroval do Číny, a to co zbylo vybrakovalo obyvatelstvo u kterého vůbec použití ochranných pomůcek nebylo nutné, protože by mu jinak hrozil finanční postih. Dokazuje to poměrně vysoké procento nakaženého zdravotnického personálu. Podle oficiálních informací tvoří přes 10% nakažených. Což představuje přes 800 osob! Chápu, že se mohli nevědomky nakazit běžní občané, ale tohle číslo mi přijde vzhledem k celkovému rozsahu "epidemie" neúnosné a svědčí o absolutní neschopnosti ministerstva zdravotnictví, potažmo vlády!
a to co zbylo vybrakovalo obyvatelstvo u kterého vůbec použití ochranných pomůcek nebylo nutné, protože by mu jinak hrozil finanční postih.Vybrakovalo odkud, prosím? V prodeji v té době už nějakou dobu žádné nebyly a o žádném rabování klinik zprávy nejsou.
Máme 0 ochranných pomůcek na volném trhu.To tvrdíte vy, protože pracujete pro nějaký ten překupnický portál. Já znám lidi, co pracují v provozech, kde mají ochranných prostředků tohoto typu dost, protože nenakupují zásoby jen na týden dopředu. A nepochybuji o tom, že by daly svoje zásoby k dispozici, kdyby je o to někdo požádal.
Máme 10 špitálů a počet ochranných prostředků jen pro 2, protože stát vede banda diletantů.Přes to, že stát vede banda diletantů, máme ochranných prostředků dost pro 2 špitály. To znamená, že ještě pořád máme k dispozici nějaký manévrovací prostor.
Další zajímavá proměnná je v tomhle domácí výroba roušek.To už mi přijde jako naprostý úlet. Chápu, že se národ potřebuje nad něčím v době krize stmelit, ale tvářit se, že se tím zachránila situace. No to snad nemyslíte vážně.
Že se materiál lifroval do Číny, považuju v době, kdy tam byla situace mnohem horší než tady (a kdy by toho materiálu pro nás stejně nebylo dost, i kdybychom ho nikam nelifrovali), za dobré gesto.Dobrá gesta si s odpuštěním strčte do pr… ty si může člověk dovolit, jen když na to má. A na tu vaši "dobrou" investici už jsem tady taky jednou odkazoval. Ovšem když jinak nedáte.. Tak tady máte ten link ještě jednou.
se fakt menuje adam vojtěch hele :O :O :D :D doma se mu neřekne jinak než adámek nóóóó tak sem myslela žese tak jako menuje :O :O :D :D :D :D
Každý špitál má sklad, ve kterém má zásobu veškerého potřebného materiálu.Jo, jenže na omezenou dobu. Velmi omezenou dobu, když potřebujete, aby ten materiál používala drtivá většina zaměstnanců. Na epidemii trvající týdny neměl ve skladu zásoby žádný špitál. A když zásoby dojdou, tak musíte co? Nakupovat.
A nevykládejte mi, že už bylo vše vykoupeno, protože jsem shodou náhod zrovna tuhle záležitost řešil, i když ze zcela jiného důvodu.Výjimka ze zásady... v eshopech nebylo skladem, v obchodech nebylo skladem, ale vy jste shodou náhod zrovna měl příležitost koupit tisíce respirátorů. Hm, jo, určitě.
Tak tady máte ten link ještě jednou.Silně pochybuji o tom, že vám se v práci vždycky všechno daří na 100%. Tak to nechtějte po ostatních. Citace z článku:
Liberecký kraj nechal po objevení znečištěného respirátoru v originálním balení prověřit zásoby těchto ochranných pomůcek. Žádné další závady nenašel.
Silně pochybuji o tom, že vám se v práci vždycky všechno daří na 100%. Tak to nechtějte po ostatních.To si děláte prču, ne?
Jo, jenže na omezenou dobu.Ano, na týden. Taky jsem to zmiňoval. Jenže nemáme těch špitálů 10 ale mnohem víc, takže kdyby část svých zásob obětovaly ve prospěch těch vyhrazených, tak by je to zas tak moc nebolelo.
To si děláte prču, ne?Nedělám. Já vím, že to pro vás bude šokující, ale když poctivě zapátráte v paměti, tak určitě najdete něco, co se vám nepovedlo.
Jenže nemáme těch špitálů 10 ale mnohem víc, takže kdyby část svých zásob obětovaly ve prospěch těch vyhrazených, tak by je to zas tak moc nebolelo.... protože v těch ostatních špitálech se zdravotníci s nákazou rozhodně setkat nemůžou, takže proč je chránit.
A nevykládejte mi, že už bylo vše vykoupeno, protože jsem shodou náhod zrovna tuhle záležitost řešil, i když ze zcela jiného důvodu.Ano, bylo. Shodou okolností jsem to řešil taky a shodou okolností to řešila spousta lidí na tomhle webu i jinde, byly tu komentáře už v únoru o vyprodaných filtrech atd. Občas se sem tam nějaké zásoby objevily, Repsilon sem tam pouštěl nákrčníky s nanovlákny atd., ale rozhodně to nebylo v kvantech / kvalitě / podobě pořebné pro zdravotnictví.
Ten největší problém nebyly roušky, ale to, že v době, kdy už to byl problém v Itálii, se s výjimkou gesta vůči Číně nedělo nic.Vidiš to, na tom bychom se asi i shodli. Např. IMO měly se mnohem důsledněji sledovat lidi, co se vrátili z Itálie z lyží (a z Německa), měla se u nich důsledně kontrolovat karanténa atd... No ale pozdě bycha honit...
a ve finale vzdy stejnyNo to právě ne, je rozdíl jestli se nakazí 1x nebo 3x než třeba přijde nějaký lék.
On o voze a vy o koze......než třeba přijde nějaký lékubranit populaci proti expozici...
ubranit populaci proti expozici respiracnim nakazam se nam nepodarilo ani v pripade, ze jde o patogen, ktery je podobny takovemu, se kterym se lide uz setkali v minulostiNo, tak s koronaviry se člověk taky setkává běžně, způsobují ~15% nachlazení [1]...
velka cast ma aspon castecnou imunituCo je částečná imunita? Jakože třeba půlka imunitního systému rozpozná hrozbu a půlna ne? (Neptám se ironicky, opravdu mě to zajímá.)
a existuje velmi dobre otestovana, bezpecna a celkem dobre fungujici vakcina.To sice existuje, ale málokdo je očkovaný, takže jakoby neexistovala.
Nepodarilo se to tedy ani v pripade kdy, mame 3 zasadni vyhody, ktere v pripade tohoto cinskeho coronaviru nemame.Ty výhody nejsou reálné a pro zastavení chřipky nikdo nic moc nedělal.
ja bych se chtel zeptat, ceho byste tim dosahl?ja bych se chtel zeptat, co se zmenilo, ze clovek, ktery mel obavy o to, jak budou lidi dostavat peci a chtel vyrabet ventilatory svepomoci, naraz otocil a chce to nechat prirozene selekci.
A kdyz nebudeme, Babis vam vysvetli, ze to nikdo nemohl cekat, ze budou ta luzka potreba a ze budou potreba pozdeji. Stejne jako kdyz do konce brezna nekoupil ani ty posrane rousky a respiratory, prestoze o tom vsichni ti stedre placeni vladni experti vedeli od pulky ledna nejpozdeji.Tak jo, o Babisovi sis rekl svoje, ale to by te snad nemelo trapit. Ja bych od tebe radsi slysel zhodnoceni jeho kroku ve srovnani s kroky vlady ve Washnigtonu.
pokud je 95% populace dal susceptibilni k nakaze, cas tech doma udelanych ventilatoru mozna jeste prijde. A pokud je CFR skutecne nekde okolo 0.3-0.5%, coz ukazuji nektera data, tak je to mene nez 4x CFR sezonni chripky..Ale na to jsem se neptal. Takze jeste jednou: Ja bych se chtel zeptat, co se zmenilo, ze clovek, ktery mel obavy o to, jak budou lidi dostavat peci a chtel vyrabet ventilatory svepomoci, naraz otocil a chce to nechat prirozene selekci. O Babisovi sis rekl svoje, ale to by te snad nemelo trapit. Ja bych od tebe radsi slysel zhodnoceni jeho kroku ve srovnani s kroky vlady ve Washnigtonu.
dokonce ani nedokážou spočítat kolik lidí otestovaliTo není pravda a už jsem to tu vyvracel nejméně 2×. Čísla znají, ale blbě prezentují.
Jenže tu byla ještě třetí variantaOna to není jediná třetí varianta, ale široké pole možností mezi oběma extrémy. Například sledování telefonů teď smetl soud v Izraeli, počítám, že naše legislativa s tím taky moc nepočítá, takže by to soud taky musel sundat. Pořád zbývá spousta akcí, které účinně pomůžou: v první řadě nošení roušek na místech, kde se potkává hodně lidí (MHD, obchody), ve druhé řadě masivní testování - zatím testujeme ufňukaných 10-20 tisíc denně, reálná potřeba by byla ve statisících (to by se ovšem vládě nehodilo, v současném stavu může daleko lépe děsit lidi). Možná by se musely zavřít některé provozovny (třeba diskotéky), ale ne v té míře, jak to je teď.
Ty jsi to nepochopil. Tak se to rozjede, no a? Bude to, jak to ma byt. Par obeti, zbytek rozumny prubeh a vetsina dokonce prubeh bez priznaku.Kdyby se to rozlejo skutečně s plnou parádou, tak těch "pár obětí" bude značný problém logisticky zvládnout, nehledě k tomu, jak z toho budou vloji všichni jejich příbuzní, psychicky i co se týče produktivity. Kromě toho, vzhledem k tomu, že posbírat se z toho onemocnění trvá 2 týdny nebo více, "rozumný průběh" by způsobil výpadek produktivity obrovského množství lidí. Něco takového by pro ekonomiku rozhodně dobré nebylo.
Uz se v tomto smyslu ozvala i odborna lekarska verejnost, ze dochazi k zanedbani prevence u ruznych nadoru, coz muze mit fatalni dusledky i pro lidi v produktivnim veku.To je sice pravda, ale když "se to rozjede", tak dostupnost lékařský péče by byla ještě mnohem horší, jednak kvůli návalu nemocných a jednak kvůli nemocnosti zdravotnického personálu (u kterého je vysoké riziko nákazy). Tenhle efekt je vidět v NYC - někde tady byla odkázána i statistika, jak vzorstly úmrtí z příčin nesouvisejících s COVIDem, protože zdravotnictví je přetíženo lidmi s vážným průběhem COVIDu. A to přitom v NYC to stále ještě nebylo rozjeté opravdu s plnou parádou, přecijen oni taky přijali opatření. Co bude dál je těžko říct, ale dost možná můžeš ekonomice zamávat šátečkem zcela bez ohledu na rozhodnutí nějakých pár politiků v nějaké malé zapadlé zemi jako ČR...
Nechapes, ze ti lide by zemreli v brzke dobe na neco jineho? V drtive vetsine se jedna o seniory trpici mnoha dalsimi smrtelnymi zalezitostmi.A máš statistiku, která by tohle dokazovala, nebo jen plácáš? A umíš dokázat, že ta statistika by se nezměnila, i kddyby se infekce skutečně rozjela přes celou společnost? Další věc je, že podobně jako kolega JiK řešíš smrt versus uzdravení jako by to bylo binární stav, ale tak to není, existuje meizitím plynulá škála různých trvalých následků [1].
Dva tydny u normalniho prubehu? To neni tak mocDva týdny minimálně na jednoho člověka, tzn. kumulativně to může dělat mnohaměsíční výpadek slušné části zaměnstnanců. Nemluvě o tom, že z toho zbytku by se pravděpodobně slušná část bála do práce přijít ze strachu z nákazy, a to zejména vzhledem k tomu, že sotva víme reálné riziko smrti a riziko trvalých následků moc ne. Jinak ale popravdě nechápu, proč ty to vůbec řešíš. Prezentuješ se tu jako boháč s velkým majetkem co má vystaráno na desetiletí dopředu a nepotřebuje / nezajímá se o ostatní lidi. Na co potřebuješ, aby někdo chodil do práce? Bojíš se, že nebudeš mít koho "racionalizovat"?je to sakra mene nez divadlo s vladnimi narizenimi
A ty mas statistiku podporujici tva tvrzeni o potrebnosti vladnich regulaci?Částečně ano. Odkazy tady už byly, jsou v diskusi, nebudu to všechno dohledávat a dávat sem znova, zdarma. Je klidně možné, že se v retrospektivě ukáže, že ty kroky byly vyšly vniveč, např. proto, že vláda nevyužila dobře získaný čas, pokud nám teď po uvolnění stejně nastanou problémy. Přesto si myslim, že tak jak ta situace stála v březnu, kdy se to rozjíždělo, s informacemi, které v tý chvíli byly k dispozici, většina těch opatření smysl určitě dávala, a myslim si, že ty statistiky tohle ukazují. Ale jak říkám, nevylučuju to, že stát čas získaný restrikcemi využil/využívá špatně, koneckonců, u politiků jaké máme by mě překvapil spíš opak. Kapica může klidně sedět na zadku a čekat rok na čísla, aby pak jako generál po bitvě přišel s verdiktem. Kritizovat zpětně rozhodnutí na základě mnohem lepších dat, která přijdou o celé měsíce nebo roky později, bude velmi snadné. Stát ale nemůže čekat rok a pak počítat mrtvoly a zničená zdraví lidí a analyzovat, jestli třeba nemohl 90% nebo 98% z nich zabránit. Musí reagovat na situaci takovou, jaká zrovna je. Ještě k té ekonomice: Ty a další tady spekulujete, že ekonomika trpí kvůli "pár" lidem, kteří by stejně "určitě" "brzo" umřeli. Je ale otázka, co by bylo s ekonomikou nebýt COVIDu (a opatření). Prognózy a ukazatele, že se blíží krach byly už loni. IMO není a nebylo ani loni realistický očekávat, že ekonomika pojede tímhle způsobem ještě kdovíjak dlouho. Osobně jsem v průběhu minulého roku očekával ekonomický problém v letošním roce. IMO to byla otázka jen toho, jaký se najde spouštěč. No, a spouštěč je tu. Taže ona ta otázka, jestli má smysl zachraňovat pár lidí kvůli ekonomice, když stejně "brzo" umřou, se dá obrátit: Má smysl zachraňovat ekonomiku a nechat u toho umírat lidi po tisících, když stejně "brzo" nastane ekonomická krize tak jako tak?
Kapica může klidně sedět na zadku a čekat rok na čísla, aby pak jako generál po bitvě přišel s verdiktem.Kapica už ti konkrétní číslo předložil – přes 800 nakažených z řad zdravotnického personálu. Teď je řada na tobě!
Ekonomicke skody korony daleko predci skody zdravotnicke. Tech par senioru ci nemocnych by stejne brzo zemrelo.Teď bude zajímavé sledovat výsledky plošného testování, které probíhá. Možné jsou dva výsledky: 1. Obranné látky bude mít valná většina = nemoc prodělali a nic jim neudělala = není moc nebezpečná. 2. Obranných látek bude mít menšina = nemoc nechytili = není moc nakažlivá. Mediální bomba roku asi brzy dotiká.
protoze na lid uz dolehaji dusledky opatreni a kazdy poslanec si svakrat rozmysli zvednout ruku pro likvidaci ekonomiky a zivobyti wvych volicuTo, jestli bude ekonomická krize, určí především globální trh nebo minimálně ten evropský. Nevěřim, že by s tim politici v ČR mohli něco znatelného udělat jedním nebo druhým směrem. Maximálně by mohli na to ČR nějak připravit, ale to je něco, co by se muselo dělat dlouhodobě, to se teď nedá dost dobře dohnat. Přijde mi trochu na hlavu, že přišel koronavirus a najednou maj všichni starost o ekonomiku. Přitom problémy (a jejich ukazatele tu byly už dávno předtim). Jak ČR zredukovala od poslední krize závislost na své jedné významné automobilce? +- nijak? A mezitim začal nad tim segmentem dost viset otazník, co se týče perspektivity. A takhle to je i jinde. "Podřadné" (ale velmi potřebné) joby tady dělají Vietnamci a Ukrajinci. Na širých lánech s rozoranými mezemi se pěstuje řepka. Sužují nás tu letní sucha, která se zřejmě budou jen zhoršovat. Řeší to někdo? Prakticky ne. Ale hlavněže najednou má řada lidí starost, aby chvíle karantény nezdecimovala ekonomiku. Odstraníme karantény a optaření.. a co dál? Budem prodávat auta až do úplného bezvědomí a v červnu smažit vajíčka na parapetech? Pokud teda nějaký vajíčka budou, možná spíš řepka s řepkou na řepkovém oleji...
Emise CO2 z cele Evropy (pred coronavirem) jsou o 22% NIZSI nez byly v roce 1990. Nemyslis, ze by to mohlo stacit?Přiznám se, že fakt z fleku nevim, jestli 4/5 z hodnoty c. 1990 stačí, ale určitě by mě nepřekvapilo, kdyby to nestačilo.
Pokud povazujes CO2 za dulezite, a chces neco delat, zkus naridit vybombardovani rude Ciny. Krome toho, ze je nejvetsim znecistovatelem sveta, jsou jejich emise taky cca 0.6 kg CO2 na dolar GDP, kdezto v evrope jsou mene nez 0.2 kg na dolar GDP.Tj. jestli chápu dobře, co tim chceš říct, tak to je varianta toho postoje "nemůžem nic dělat (protože Čína)". Co k tomu. Jednak nejde zdaleka jen o CO2, u nás by se určitě dalo dělat mnoho co se týče krajiny, zemědělství atd. A jednak stěžovat si na emise v Číně je z pozice západní země IMO dost pokrytecké, vzhledem k tomu, že jsme tam přesunuli výrobu a hromadně odtamtud nakupujem všechno možný, protože to je levný. Jasně, že jsou ty věci levnější, když se při jejich výrobě může zvysoka kašlat na prostředí (a bezpečnost a patenty a tak dále...).
dyštak příště :D
nóóóó když se ale jakoby použije matplotlib i v tamtom jupyteru tak grafíky furt jako vypadaj uplně stejně jak nato jako koukám :O :O
si taky založ blogísek a taky jako něco napiš ;D
Včera u kontejneru 5 nerozbalených půlek chleba stejné značky. Vypadá to, že u křečků začíná docházet místo v mrazáku. Za týden tam skončí droždí, za dva měsíce mouka a za rok paralen :-P
ttttsssssssss bytu apokalypsu jako dlouho nepřežili takle plejtvat. hele co se jako ještě dá ze starýho hnusnýho chleba udělat za hnusnej drink :O :O :D :D ;D
Docela stačí 5-6 kůrek, hlavní je, že tam alespoň něco plave. Čím víc kůrek tam naházíte, tím více kvasnicový buket bude víno mít
dneska byto asi jako už mělo bejt venku hele :O ;D
ať jí nosí kdokoliv, pro ně žádnou ochranu ve skutečnosti nepředstavují.Nejde mi do hlavy jedna vec, kdyz jsou rousky neucinne, tak proc je lekari pouzivaji pri invazivnich vykonech, jako jsou napr. operace.
Ve špitálech mají pro použití roušek vlastní režim, který drtivá většina občanů není schopna zajistit.Ano, to je pravda. Ale to neodpovida na otazku: Proc je lekari pouzivaji pri invazivnich vykonech, jako jsou napr. operace.
Navíc i v tom špitále je rouška pouhým doplňkem, nikoliv klíčovým elementem ochrany pacienta před nákazou ze strany zdravotnického personálu.Kdyz je to doplnek, tak proc je teda pouzivaji? Proc se rousky pouzivaji i pri drobnych ambulantnich zakrocich? Proc si pri drobnych zakrocich vystaci doktor jen s rukavicema a rouskou. To ji ma proto, aby vypadal dulezite?
Kromě roušky nosí také speciální hadry, které se průběžně desinfikují, rukavice i obuv.A tu rousku tam teda maji proc?
Pokud si dobře pamatuji, tak ji nikdy neměli na hubě, pokud se zrovna nešťourali v ráně.Ano, a presne tomu se, mile deti, rika invazivni zakrok. Porad jsi mi ale neodpovedel na jasne polozenou otazku: "kdyz jsou rousky neucinne, tak proc je lekari pouzivaji pri invazivnich vykonech, jako jsou napr. operace". Prelozim to do tve reci: Proc mel doktor rousku na hube, zrovna kdyz se ti stoural v rane? Napovim, ze takova odpoved by mela zacinat: "Protoze ..."
nevnucuj svoji utkvělou představu o její účinnosti druhým! Tady nejsme ve špitále.Zatim jsem od tebe neslysel jediny vecny argument, proc by rouska mela fungovat ve spitale nebo v ambulantni ordinaci, ale kdekoliv jinde ne. Mluvit v takovem pripade o utkvele predstave je malinko chucpe.
Vy nejset schopen věcné argumenty přijmout, proto nemá smysl je vám předkládat.Kudos! Tak dokonalou argumentacni figuru jsem uz dlouho nepotkal!!!
A já vám opakovaně píšu že rouška má své opodstatnění u lékaře, ev. u někoho, kdo je nakažen.A ja se opakovane ptam, proc u lekare ta rouska ma sve opodstatneni a jinde ne.
Prostě máte svůj fetiš a zcela opomíjíte že patří mezi věci, co dávají smysl jen v určitém kontextu.Zadny fetis tohoto druhu nemam, chci si jen udelat kvalifikovany nazor. Ale pokud jedna strana tvrdi, ze rousky smysl maji, a jsou k tomu i vcelku intuitivni argumenty, a druha strana neni schopna odpovedet na primo polozenou otazku, tazatele urazi a tvrdi, ze argumenty nejsou potreba a stejne je nepochopi. Holt si budu muset myslet, ze ta prvni strana ma pravdu a o te druhe strane si udelam taky svuj obrazek.
Chápete správně, že roušky jsou neúčinné, protože před nákazou nechrání, jak si mnozí naivně myslí.Pak ses tu neustale dokola motal v tom, ze u lekaru funguji, ale jinde ne. A cele to zakoncis tim, ze sem placnes odkaz na clanek, kde se pise, ze jsou az prilis ucinne az to poskozuje imunitni system. Kvalitni! Pani doktorka tam rika: (i) Škodliviny se skrze roušku sice ven dostanou, ale s velkým úsilím. (ii) Na počátku epidemie bylo velmi důležité chránit rouškami společnost od potenciálních přenašečů. Rouska tedy evidentne funguje, i na zaklade tebou dodaneho argumentu, coz je spor s tim, cos tvrdil. Co tedy plati? Chci zduraznit, ze neresim, jestli by se ted rousky mely nosit, ale jestli funguji.
Plantáš do sebe vzájemně nesouvisející věci.Nikoliv, jen se snazim pochopit tve myslenkove pochody.
Rouška NEFUNGUJE coby aktivní ochrana před nákazou!Ano, ale to tu snad nikdo netvrdi, nebo ano? Hlavni teze, proc se doporucuje/narizuje noseni rousek, je ta, aby asymptomaticti nemocni (v dobe, kdy je nemoc v inkubacni fazi), ji neroznaseli dal. A protoze nikdo nevi, kdo to je (uz z definice asymptomactinosti), tak se pouziva konzervativni odhad, ze prenasec muze byt kdokoliv.
Rouška dává smysl pouze v konkrétním specifickém případě, kterým je použití v ordinaci či na operačním sále. Jen po určitou dobu a navíc rouška, která je k tomu určená.Porad cekam na to vysvetleni, proc u doktora nebo pri operaci rouska funguje a jinde ne. A jen dodam, ze cas ani material v tom evidentne nehraji roli, protoze obycejne latkove rousky se bezne pouzivaly v prubehu minuleho i pri narocnych mnohahodinovych operacich.
A to podstatné sis evidentně z toho článku nevzal: "Ve všeobecném nošení roušek nevidí žádný užitek ani Světová zdravotnická organizace. Podle koordinátora krizové pomoci WHO a lékaře Michaela Ryana může být spíš ke škodě než k užitku."Byl bys priste tak laskav a pokusil se muj prispevek precist (a pokud mozno i pochopit) az do konce? Vyslovne jsem psal:
chci zduraznit, ze neresim, jestli by se ted rousky mely nosit, ale jestli funguji.
Ano, ale to tu snad nikdo netvrdi, nebo ano?Ještě nedávno to tvrdil on sám - roušky podle něj kvůli nařízení vlády chyběly zdravotnickému personálu, který se neměl čím chránit. Pár lidí (včetně mě) mu to vyvrátilo, tak nám vynadal do blbců a změnil názor. (Přičemž ale stále trvá na tom, že měl pravdu, protože nařízení nosit roušky způsobilo, že lidi měsíc a půl před tím nařízením vykoupili respirátory.)
Melete jak kolovrátky svoji mantru o prospěšnosti roušek, ač pro ni není sebemenší opodstatnění.Je pro to opodstatnění: Ví se, že ta nemoc se šíří primárně přes kapénky a přes otisky na různých styčných plochách. Roušky redukují to první. Hygiena rukou to druhé. Tak jednoduchý to je. Můžeš to ignorovat, můžeš všem okolo nadávat do blbců jak vesnickej buran, můžeš si tisíckrát na roušky stěžovat, ale ničím z toho se ta skutečnost nezmění.
A to ohledně chybějícího zdravotnického materiálu je bohužel smutná pravdaSmutná pravda to je, to bezesporu, ale není pravda, že by za to mohlo nařízení ohledně roušek (a tys to nebyl schopen nijak zdůvodnit). Je to způsobený prostě tim, že to stát neřešil, neměl strategický zásoby, supply chains atd. A neměl je ani na zajištění těch roušek, které nařídil lidem nosit, což bylo dost slušně absurdní. To je to, co by se podle mě mělo kritizovat, ne noušení roušek.
Melete jak kolovrátky svoji mantru o prospěšnosti roušek, ač pro ni není sebemenší opodstatnění.A proč ty roušky teda nosí zdravotnický personál během operací? Už nám vysvětlíte, proč to tam dává smysl a roušky tam fungují, zatímco venku nefungují?
A to ohledně chybějícího zdravotnického materiálu je bohužel smutná pravdaMožná máte za to, že pro vás neplatí kauzalita - platí a pro zbytek světa taky.
...kterou dokazují nakažení z poslední doby.Další tvrzení podložené tím, že jste si jistý, že?
12. 4. 2020 Cituji: Posouzení, zda použít k zakrytí obličeje látkovou roušku či respirátor, závisí na zhodnocení rizikovosti prostředí, ve kterém se osoba pohybuje a činnost, kterou provozuje. Používání speciálních ochranných pomůcek na nesprávných místech může mít za následek jejich nedostatek. 6.5.2020 Cituji: Tisková mluvčí nemocnice Andrea Vojkovská agentuře řekla, že 16 zaměstnanců má pozitivní nález a dalších 5 je v karanténě.… …"Nákaza se na oddělení potvrdila poté, kdy byl jeden z původně negativních pacientů opětovně testován na covid-19, a to před chystaným převozem do LDN. Jeho test byl pozitivní, a testováni tak byli zaměstnanci z tohoto pracoviště,"… …Městská nemocnice Ostrava není jediným zdravotnickým zařízením, které se momentálně s nákazou potýká. Aktuálně jsou nakažení například i zaměstnanci bílovecké nemocnice, kde onemocnělo devět pracovníků a pět pacientů.… Takže by mne zajímalo vaše vysvětlení, proč došlo k jejich nákaze, protože silně pochybuji, že by se zrovna v tomto prostředí pohybovali lidi bez roušek.Melete jak kolovrátky svoji mantru o prospěšnosti roušek, ač pro ni není sebemenší opodstatnění.A proč ty roušky teda nosí zdravotnický personál během operací? Už nám vysvětlíte, proč to tam dává smysl a roušky tam fungují, zatímco venku nefungují?A to ohledně chybějícího zdravotnického materiálu je bohužel smutná pravdaMožná máte za to, že pro vás neplatí kauzalita - platí a pro zbytek světa taky....kterou dokazují nakažení z poslední doby.Další tvrzení podložené tím, že jste si jistý, že?
Takže by mne zajímalo vaše vysvětlení, proč došlo k jejich nákaze, protože silně pochybuji, že by se zrovna v tomto prostředí pohybovali lidi bez roušek.A srandu si z nás třeba neděláš?
Také jsem vám položil otázku, na kterou reagujete tím, že se odvoláváte na své neustále dokola papouškované nesmysly.Pokud jsi chtěl odpověď, tak si to přečti znova, ta odpověď tam skutečně je. Pokud jsi nechtěl odpověď, tak ses neměl ptát.
Jaksi pozapomínáte na fakt, že jsem to byl já, kdo tady zavěsil link na PDF, ohledně použití roušek, co vypracoval tým lékařů z Brna.Ale nezapomínáme na to, že jste tvrdil něco o rouškách, které jsou schopny zamezit vdechnutí viru ošetřujícím lékařem či sestrou
O nově nakažených se teď tvrdošíjně mlčí.Mezitím v realitě se stačí podívat do zpráv.
Takže by mne opravdu zajímalo, kde a proč se šíření nákazy tak daří. A napadá mne pouze jediné – špitály.To je zajímavý nápad, ale po konfrontaci s realitou, kde se za poslední dobu hromadně lidi nakazili v obchodě a v mlíkárně, už tak zajímavý není.
Proč přesto k nákaze dochází. Vysvětlení je pouze jediné – někdo tady dělá něco špatně.Koukám, že přecházíte do druhé fáze.
Každá nemoc dříve či později odezní, bez ohledu na to jaké šaškárny ji provázejí.To je naprostá pravda, třeba takový mor ve starověkém Římě taky odezněl... poté, co napáchal nenapravitelné škody a způsobil pád říše jako takové (Nebýt toho, ono slavné století páry možná mohlo nastat o tisíciletí dřív...) Takže je vcelku pochopitelná snaha o to, aby to odeznění nastalo bez podobných následků.
To je naprostá pravda, třeba takový mor ve starověkém Římě taky odezněl... poté, co napáchal nenapravitelné škody a způsobil pád říše jako takové (Nebýt toho, ono slavné století páry možná mohlo nastat o tisíciletí dřív...)Pád římské říše nezpůsobil mor, ale úpadek a změkčilost římské společnosti, která outsourcovala veškerou svou infrastrukturu na barbary. Klekla v bodě, do kterého jsme se už dostali i my. Nevím jakou představu o pádu říše římské máte vy, ale dnes už je známo, že ten celkový úpadek neproběhl ze dne na den, ale v průběhu 100 až 200 let a z center, která to jakž takž ustála vyšla dnešní západní civilizace.
Pád římské říše nezpůsobil mor, ale úpadek a změkčilost římské společnosti, která outsourcovala veškerou svou infrastrukturu na barbary.To je samozřejmě interpretace, která se vám hodí do ideologického krámu, nikoliv však správná interpretace. Pro začátek k tomu outsourcování na barbary došlo ve významnější míře až po epidemii a z důvodu epidemie: říše po ztrátě cca čtvrtiny obyvatelstva prostě neměla dost - když už používáme termín outsourcování - lidských zdrojů na to, aby uživila ekonomiku i armádu. Samozřejmě občanské války, pokusy řešit ekonomické problémy regulacemi a inflací měny a podplácení obyvatelstva sociální politikou situaci taky moc nepomohly, ale epidemie páchaly škody mnohem větší.
Samozřejmě občanské války, pokusy řešit ekonomické problémy regulacemi a inflací měny a podplácení obyvatelstva sociální politikou situaci taky moc nepomohly, ale epidemie páchaly škody mnohem větší.to pises o dnesku nebo o tom Rime? protoze to fakt neni poznat. Bohuzel.
to je debata jako kdyz budes analyzovat zda pad nasi civilizace zpusobilo to, ze jsme presunuli vyrobu doxycyklinu do indie a penicilinu do ciny, a ponechali si jen gender studia a neziskovkyChceš vytvořit nějakou centrální komisi, která bude firmám schvalovat, co kam mohou nebo nemohou outsórcovat? Případně jim rovnou nařídíš, že mají v tuzemsku něco vyrábět?
to je debata jako kdyz budes analyzovat zda pad nasi civilizace zpusobilo to, ze...Kdyby ten přesun výroby byl vyvolán tou nákazou, bylo by to možná nějak relevantní... Nebyl - není.
Ona totiž existuje také jiná studie.Čekal jsem, kdy to sem dáš
A otázka, kterou jsem vám položil, je zcela legitimní.Je zcela legitimní a také jsi na ni dostal legitimní odpověď. Co přesně ti na odpovědi není jasný? Nerozumíš slovnímu spojení "redukce pravděpodobnosti"? Nebo tomu, že ta nemoc se nepřenáší pouze kapénkami?
Ať tak, či tak, je to jedno. Každá nemoc dříve či později odezní, bez ohledu na to jaké šaškárny ji provázejí. Jen ty vaše strachem vyvalené oči by u toho být nemusely.Říká někdo, kdo se bojí zdravotních následků nošení roušky.
Posouzení, zda použít k zakrytí obličeje látkovou roušku či respirátor, závisí na zhodnocení rizikovosti prostředí, ve kterém se osoba pohybuje a činnost, kterou provozuje.a vzápětí se zeptá:
Takže by mne zajímalo vaše vysvětlení, proč došlo k jejich nákaze, protože silně pochybuji, že by se zrovna v tomto prostředí pohybovali lidi bez roušek.tak to furt působilo spíš stylem „na začátku jsem přijal nějaký názor a teď si ho musím obhájit“. Ale tohle už je tak očividné, že by to muselo trknout každého s IQ nad 80.
Takže by mne zajímalo vaše vysvětlení, proč došlo k jejich nákazeMožná proto, že - jak sám, i když jen občas, jak se to hodí, uvádíte - roušky nejsou stoprocentní ochrana vůči nákaze? A to zejména ne na straně toho, kdo je nakažen.
Klíčovou roli sehrálo především omezení pohybu obyvatelstva.Btw. tohle tvrzení máte také podloženo pouze svojí neochvějnou jistotou, že?
Rouška dává smysl pouze v konkrétním specifickém případě, kterým je použití v ordinaci či na operačním sále.Nějak se v tom začínáš ztrácet. Ještě nedávno jsi tvrdil, že roušky mají nosit nakažení. Chápu, na ten argument s asymptomatickými přenašeči se špatně reaguje, tak jsi otočil a teď tvrdíš, že roušky nedávají smysl ani tam.
Jen po určitou dobu a navíc rouška, která je k tomu určená.To by chtělo nějaké to měření. Přecejen dělat protiepidemická opatření na základě zdravému rozumu odporujícím úsudkům, které si nějaký Kapica vycucá z prstu, by se nemuselo úplně vyplatit.
Rouška NEFUNGUJE coby aktivní ochrana před nákazou!„A reduction factor of around 6 can be anticipated, depending on the type of surgical mask used.“ – Evaluating the protection afforded by surgical masks against influenza bioaerosols
Naopak při dlouhodobném nošení zvyšuje riziko respiračních onemocnění u toho kdo ji nosí!Stále jsem nedostal odpověď na otázku opakovaně vznesenou v minulých diskuzích, jaké ukrutné nemoci a problémy sužují Asiaty, zdravotníky a muslimské ženy.
A to podstatné sis evidentně z toho článku nevzal: "Ve všeobecném nošení roušek nevidí žádný užitek ani Světová zdravotnická organizace. Podle koordinátora krizové pomoci WHO a lékaře Michaela Ryana může být spíš ke škodě než k užitku."Nechť WHO předloží výsledky konkrétních měření. Něčí subjektivní pocity, co jim přijde nebo nepřijde užitečné, nepodložené ani alespoň teoretickými úvahami, jsou irelevantní a nehodné citace. Organizace, která by měla postupovat lege artis, ale zatím jen setrvale ukazuje, že někteří její čelní experti jsou vědou a vědeckým myšlením zcela nepolíbeni, není hodna jakéhokoliv respektu.
Jedine, co jsem dostal, byla hromada uhybnych tvrzeni a ted i urazek.Urážky jsou jeho způsob, jak uznat, že přestřelil a plácl nějakou neobhajitelnou blbost.
Potřebuješ to nějak jednodušeji vysvětlit?Pokud vzpomínáš na minulou diskusi, tak tam jsem tohle číslo uváděl, takže ne, není potřeba. Taky je potřeba brát v potaz, že a) do té studie jsou zahrnuty spíš postiženější lokality jako Praha a Litovel a b) je to test na protilátky, není to diagnóza covidu, bude tam nějakej false positive rate (a, pravda, taky asi false negative rate), tj. v celé ČR bdue to číslo pravděpodobně ještě nižší, tzn. ta smrtnost bude mírně vyšší (i když ne dramaticky), počítám, že bude někde mezi 0.5~1%. Což celkem přesně podovídá těm odhadům, které jsem uváděl v diskusi pod tvým blogem...
což je 0.5%, tedy 4x více než sezonní chřipka s 0.13%. Ne 40x, 400x nebo 1000x více40×0.13% by odpovídalo 5.2% to by ještě šlo. 400× by bylo 52% a 1000× by bylo 130%, a řekl bych, že taková čísla neuváděli opravdu ani ti největší panikáři. Seš si jistej, že máš to učivo základky opravdu tak zmáklé?
s chripkou to nemuzeme srovnavatDo tohoto tábora jsem patřil a patřím. I když samozřejmě záleží, s kterou chřipkou konkrétně srovnáváš. Pokud s "běžnou sezónní", tak tohle je o dost horší a ta čísla z té studie to potvrzují. Pokud třeba se španělskou, tak to se taky nedá srovnávat, ale z opačeného důvodu, proti té je čovid naopak o dost míň závažný.
je to aspon tisickrat horsi, protoze ... (bla bla bla, argumenty protistrany manipulativně protažené ad absurdum)Do tohohle ne, děkuji pěkně.
jestli tam jako mam hrupku takto na mě uplně votevřeně vybal se za chyby nestydim :O ;D nóó a jestli máš problém/domácák k řešení tak šup dotaz do poradny ať ti nemusim jakoby radit sama ;D
jinak zkus napsat na tendleten mailík jestli mi jako chceš pošeptat něco děsně tajnýho :O :O ;D
gretulililinka zavináček protonmail tečka com
hhmmm sem se těšila coto jako bude nóó a přišel mi domácák zabalenej v raru zadání na printscreenu a eště navíc vo lidech co se jako věnujou mýmu nejvíc 'nejvoblíbenějšímu' sportu :O :O :'( :D :'( :D :'( :D :'( :d :'( :D
tiho napišu ale pozměnim vstupní texťák a jakoby téma úkolu a vyluštěnej pověsim sem nebo možná rači jako do poradny. bereš??????? :O ;D
maily čteš?? :O :O ;D
Tiskni
Sdílej: