V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Rozhodl jsem se místo Kscreensaverů používat Xscreensavery.
U K-šetřičů mi totiž chyběl můj oblíbený BSOD. Vypořádat se s chybovou hláškou pohnutím myšky, nebo stiskem jakékoli klávesy (...což většinou v reálu nepomáhá.) mě vždycky pobaví.
Emergnul jsem tedy Xscreensavery a chtěl si mezi nimi vybrat v ovládacím panelu KDEčka, kde ale nebyly... Zkusil jsem tedy v konzoli napsat xcreensaver --help
. Oběvil se krátký výpis (a pak, že Linux nejde ovládat intuitivně) ze kterého jsem se dověděl, že jestli si chci vybrat šetřič, mám spustit xscreensaver-demo
.
To jsem udělal, a vyskočila na mě hláška, že Xscreensaver daemon neběží a jestli ho chci spustit. Zvolil jsem "OK", vybral BSOD a doufal, že se démon příšte spustí sám.
Nestalo se tak a tak jsem byl nucen přemýšlet o tom, jak ho k tomu donutit. Nakonec jsem ho vepsal do startkde
což funguje dobře, jen nevím, jestli k tomuto účelu neslouží na mém systému něco jiného a jestli si tedy nedělám zbytečný zmatek.
Jen doufám, že až vyjde nové KDE, já si ho emergnu a přepíše se mi startkde, vzpomenu si na tenhle zápis a nebudu dlouho zkoumat, proč mi najednou nejde šetřič....
Tiskni
Sdílej:
etc-update
alespoň já jsem všechny své konfiguráky takto zachránil
/usr/kde/3.4/bin/startkde
se mě počítám ptát nebude....
Z.H.
etc-update will check all directories in the CONFIG_PROTECT variable.
hrabosh@GentooOnAthlon ~ $ echo $CONFIG_PROTECT /usr/lib/X11/xkb /usr/kde/3.4/share/config /usr/kde/3.4/env /usr/kde/3.4/shutdown /usr/share/configKdybych tam napsal i /usr/kde/3.4/bin tak se mě bude ptát na hafo souborů...to bude jednodušší, napsat do novýho startkde ten xscreensaver :o)) Z.H.
To s tím autostartem funguje ! Udělal jsem tam spustitelnej soubor s názvem Xscreensaver
a napsal do něj:
#!/bin/bash /usr/bin/xscreensaver &A ono to funguje :o) díky...
Z.H.
lukapalo lukas # equery hasuse xscreensaver
[ Searching for USE flag xscreensaver in all categories among: ]
* installed packages
[I--] [ ] kde-base/kdeartwork-kscreensaver-3.4.1 (3.4)
[I--] [ ] x11-misc/rss-glx-0.8.0-r2 (0)