Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Přemýšlím o instalaci nějakého Groupwarového řešení pro můj pronajatý 1+1.
Chtěl bych se vás zeptat na názor a zkušenosti ohledně instalace a provozu nějakého groupwarového softu. O co mi jde ... mám notebook, na kterém je aktuálně Xfce4 a v nich Evolution. Dál mám desktop, na kterém zatím jede KDE ( i když občas trochu zlobí ) s veškerým PIM softem ( Kmail, calendar ... ). Potom mám server, na kterém může běžet nějaký groupwarový soft.
Zatím to mám tak, že poštu čtu pouze na ntbooku. Byl bych ale rád, kdybych mohl používat jak notebook tak desktopový počítač, tzn. jak Evolution tak Kmail. Aby bylo jedno, na kterém počítači stáhnu poštu, nebo vytvořím událost v kalendáři ... Dále bych chtěl, aby měl jak desktop tak notebook lokální kopii pošty a já jsem se tak dostal k mailům i když server na síti nebude přístupný. To stejné bych chtěl i s kontakty a kalendářem.
Vím, že pro jednoho člověka je to možná trochu přehnané, ale nadruhou stranu - kdyby to tak šlo, bylo by to fajn. Napadlo mě taky řešit to různými synchronizacemi, ale k tomu se mi nepodařilo naíjt vhodný software.
Trochu jsem se rozhlížel po konrétním softwarovém řešení a objevil jsem E-Groupware. Zdá se, že by mohl zvládat vše, co potřebuju + má zajímavé webové rozhraní, takže se ke svému kalendáři (a poště?) dostanu odkudkoli.
Než se ale do celé akce pustím, rád bych slyšel názor někoho, kdo má s tímhle nějaké zkušenosti. Čemu se vyvarovat, co je naopak dobré ... jestli je E-Groupware dobrá volba, nebo ne ...
Tiskni
Sdílej:
Evolution s gmailem přes IMAP, nastaveným google kalendářem (...) mě stačí.
Pokud vím, tak přes IMAP nejde sdílet kalendář ( nebo jde? ), nejde uložit lokální kopie ( nebo jde? ) a hlavně do toho nechci taha Google ani nic podobnýho, rád bych to realizoval u sebe na serveru.
To vypadá dobře ! A poštu z POP3, na serverech kde mám mailovou adresu do toho svýho IMAPu potom dostanu jak? To by musel stahovat ten IMAP server sám, nebo přes klienty ( ten Kmail, nebo Evolution ).
+1 přesně takhle to mám zařízené Svoje legacy e-mailové adresy tahám fetchmailem do jendé schránky, zbytek pošty ke mně přichází normálně po SMTP. S odpojeným IMAPem v KMailu mám poštu i zálohovanou (resp. je současně na dvou místech). Abych nějak rozchodil kalendář, k tomu jsem se ještě nedostal – časem asi použiji Zimbru.
Zimbra - instalacia aj s celkovou konfiguraciou do 10 minut aj pre cvicenu opicu a mas tam proste vsetko - takze kasli na groupware.
Zimbra je dobrá, akorát chce trochu silnější železo.
Takže PII @ 266Mhz néé ?
ne, to ne
takze kasli na groupware.
ale Zimbra je groupware