Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Máme tady nějaké účastníky?
...hned jsem věděl, že už nebudu potřebovat pokládat svůj pokoj stokorunami, že i kdybych si ze stokorun udělal tapety, i kdybych si je nalípal na strop a v předsíni a na záchodě, i v kuchyni, celý byt vylepený zelenými kachlíčky stokorun, tak nic se nemohlo vyrovnat sumě, kterou jednou stržím za tyhle známky...
Ano, narážím na předraženou státní zakázku na vytvoření e-shopu a mobilní aplikace pro prodej dálničních známek a hackaton podnikatele a (mimo jiné) majitele reklamní agentury Tomáše Vondráčka. Ačkoliv je to dozajista záslužný čin, z určitého pohledu je Vondráčkův hackaton krokem zpět, někam k socialistickým akcím Z, které byly příznakem skomírající ekonomiky a mizerného státního plánování. No, uvidíme, jestli se o tomto víkendu zrodí nový trend nebo do módy opět vstoupí retro. Já osobně bych byl pro nový trend
Tiskni
Sdílej:
Kdyby to nebylo jenom jako, docela rád bych byl u toho a viděl, jak někdo během dvou dnů koordinuje práci šedesáti lidí tak, aby efektivně využili ten čas a něco hodnotného vytvořili. Ve skutečnosti to ale byla spíš jen víkendová párty a soutěž v pojídání pizzy a pití limonád, nebo co to tam měli.
Co jsem koukal na ten web fairznamka.cz
, tak je to postavené na CMS Kentico, což je jakýsi proprietární e-commerce systém napsaný v .NETu [blijící smajlík]. Naparametrizovat hotový software za víkend (do tohoto stavu) se dá, ale je to práce tak pro jednoho dva lidi, kteří s tím systémem už mají zkušenost – těch šedesát dalších může dělat křoví, svačit a dávat pozor, aby moc nepřekáželi. Šedesát dělníků prostě studnu šedesátkrát rychleji nevykope.
Havlíček odmítá, že by šlo o špiclování a brání funkci s tím, že tajné služby takové informace potřebují
hele dfens napsal pokračování článečku o dálničních známkách. a taky mu to připadá jako tamta akce z :D :D :D :D