plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
Máme tady nějaké účastníky?
...hned jsem věděl, že už nebudu potřebovat pokládat svůj pokoj stokorunami, že i kdybych si ze stokorun udělal tapety, i kdybych si je nalípal na strop a v předsíni a na záchodě, i v kuchyni, celý byt vylepený zelenými kachlíčky stokorun, tak nic se nemohlo vyrovnat sumě, kterou jednou stržím za tyhle známky...
Ano, narážím na předraženou státní zakázku na vytvoření e-shopu a mobilní aplikace pro prodej dálničních známek a hackaton podnikatele a (mimo jiné) majitele reklamní agentury Tomáše Vondráčka. Ačkoliv je to dozajista záslužný čin, z určitého pohledu je Vondráčkův hackaton krokem zpět, někam k socialistickým akcím Z, které byly příznakem skomírající ekonomiky a mizerného státního plánování. No, uvidíme, jestli se o tomto víkendu zrodí nový trend nebo do módy opět vstoupí retro. Já osobně bych byl pro nový trend
Tiskni
Sdílej:
Kdyby to nebylo jenom jako, docela rád bych byl u toho a viděl, jak někdo během dvou dnů koordinuje práci šedesáti lidí tak, aby efektivně využili ten čas a něco hodnotného vytvořili. Ve skutečnosti to ale byla spíš jen víkendová párty a soutěž v pojídání pizzy a pití limonád, nebo co to tam měli.
Co jsem koukal na ten web fairznamka.cz
, tak je to postavené na CMS Kentico, což je jakýsi proprietární e-commerce systém napsaný v .NETu [blijící smajlík]. Naparametrizovat hotový software za víkend (do tohoto stavu) se dá, ale je to práce tak pro jednoho dva lidi, kteří s tím systémem už mají zkušenost – těch šedesát dalších může dělat křoví, svačit a dávat pozor, aby moc nepřekáželi. Šedesát dělníků prostě studnu šedesátkrát rychleji nevykope.
Havlíček odmítá, že by šlo o špiclování a brání funkci s tím, že tajné služby takové informace potřebují
hele dfens napsal pokračování článečku o dálničních známkách. a taky mu to připadá jako tamta akce z :D :D :D :D