Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Vrta mi hlavou, zda a pokud ano, proc je chovani lidi okolo IT jine nez v jinem businessu?
Jeste v patek jsem svuj hosting vsude vychvaloval a delal mu zdarma reklamu, protoze jsem s nim byl opravdu maximalne spokojen. Vse fungovalo, uptime byl skoro rok vic jak 99.9% a kdyz jednou nebyl (99.7%(!)), dali mi vybrat, ze bud mesic navic zadarmo nebo penize za mesic zpet. Support slusny, rychly a korektni. Vse ok. Jak v raji nebo barevnych knizkach od svedku Jehovovych
Jak starnu, tak jsem bud cim dal tim linejsi nebo cim dal tim rozumnejsi a zacinam si zalohovat data, protoze si uvedomuju jak snadno se o ne da prijit, jak snadno vam nekdo ukradne iBook, jak snadno odejde stary disk z desktopu do binarniho nebe s trvalym a krasne homogennim magnetickym polem, jak snadno se ...neco (samo) pokazi... kdyz k pocitaci pustime pritelkyni, rodice, deti nebo jinou zvirenu...
Nedavno jsem sem napsal o zlodejskych tendencich samozvaneho znarodnovace Vaseho zdravotnictvi, nejakeho soudruha Ratha. Dnes se potvrdilo, ze jsem se v tomto lumpovi ani trochu nespletl. Rozhodl se ukrast Vase penize z nezavislych pojistoven aby mel na budovani lepsich, socialistickych zitrku.
Takze potresta pojistovny, ktere dokazali hospodarit s penezi pojistencu bez dluhu tim, ze jim ty penize proste sebere. Mam pocit, ze tohle by si nedovolila ani KSC v roce 1985, mozna tak v roce 1955. Zajimalo by mne, co mi k komu reknou Ti, co se ho zde minule zastavali.
Mozna byste ho meli zastavit, jsou to koneckoncu Vase penize, ne jeho...
Co je to DAR AL-ISLAM?
Islamiste tradicne rozdeluji svet na dve casti, na prvni, kde maji plnou kontrolu nad zivoty vsech lidi a nad mirou jejich svobod a prav. Tuto prvni cast sveta nazivaji dar al-Islam coz znamena "podrobene uzemi" a drouhou, ktrou dosud(!) neovladli a proto ji nazyvaji dar al-Harb neboli "valecne uzemi"